Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 87 278
  • 923
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 345
Много благодаря. Мисля да е с непрозрачна боя, нещо в бяло, може би кремаво бяло, като оставя тук там да се вижда претрито тъмно.

# 271
  • Мнения: 180
Моля, дайте съвет как може да се възстанови това бюро. Само плота е пострадал в единия край, но има и олющен фурнир и нагънат

# 272
  • Португалия
  • Мнения: 4 554
Здравейте!
питах в темата за интериора, но там се занимават само с прави стени и цветове на бои,та не ме отразиха...
ако може ,да си дадете мнението-имам кратък срок да реша какво ще правя

става дума за казус с един мини коридор-антре, това е разположението:



овалът в дясно е този шкаф за обувки, с вградено огледало



/
в ляво-зад вратата искам да направя цялата стена с ,,вграден´´ гардероб с подобни врати


въпросът е-дали ще стои добре стилово?
и как да боядисам?
на отзовалите се, предварително благодаря Flowers Hibiscus

# 273
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 467
Стилово е много различно и според мен не се вързва. Много ми харесва шкафа за обувки, аз бих направила и вратите на вградения гардероб по-орнаментирани

# 274
  • Мнения: 15 121
И за мен ме се връзва. Двете поотделно са хубави. Особено шкафа с огледалото. Разкошен е, но двете не мисля че си отиват.

# 275
  • Мнения: 39 799
Не, не си отиват.

# 276
  • Мнения: 9 958
Имаш ли възможност да оцветиш бледия шкаф в цвят, както другото. Ясно е, че същото няма да намериш, но ако цветът е сходен , или някакъв елемент от него е същият, би станало. Тъмносиво или такова оранжево като плота

# 277
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Единственият начин да се излезе от ситуацията е да се подходи така - приемаме шкафчето за бижуто в помещението, а всичко останало като негов декор, на който то да изпъкне. Вграденият гардероб не е задължително да се възприема като мебел, ако не се акцентира върху него, той си е просто като една стена., защото няма изпъкнали части. С подобни вратички ще се наблегне на него, а е добре той да остане по-невидим поради горните съображения. И аз понякога искам хем вълкът сит, хем агнето цяло, що се отнася до обзавежане, ама уви. Когато човек види варианти на живо, най-бързо отпадат излишните и неподходящите.
ако искате, идете в магазин с подобна мебел и доближете снимка от телефона /най-добре таблет или лаптоп, да е по-голяма/ и бързо ще решите.

# 278
  • Бистрица
  • Мнения: 135
А защо не използваш жалузни вратички за гардероба? Можеш да си вземеш такъв гардероб или да затвориш пространството като дрешник.

# 279
  • Мнения: 9 952
Аз също смятам, че гардеробът е добре да заема цялата стена и да не се набива на очи. Основният проблем за мен е това, че съществуващият шкаф е със заоблени линии, а гардеробът - с прави линии. Не мога да ги вържа заедно. Ако гардеробът е като стена, без изпъкващи елементи, ще си свърши работата, а погледът ще пада на шкафа.

# 280
  • Мнения: 494
Аз съм на мнението на man_darin_ka. Гардеробът да изглежда като стена, но и да е с плътни вратички - тези неща на дупки са в съвсем друг стил и си привличат погледа.

# 281
  • Мнения: 10 508
Не ми е ясно защо искате тези вратички на гардероба, които сами за себе си са красиви, но ще пропускат много прах. Това е първото, което би ме спряло. Отделно, че не се вписват спрямо красивия старинен шкаф. Аз също съм на мнението на повечето писали тук, че едни плътни врати, дори в цвета на стената, ще бъдат най-подходящи.

# 282
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Можете да налепите на стените тапети с подобни елементи от шкафа, да облепите с тях и вградения гардероб.
Нещо такова

# 283
  • Португалия
  • Мнения: 4 554
много благодаря за всички мнения!
не бях съвсем сигурна за жалузите и за дупчиците, точно затова дойдох да питам Grinning
мисля,че най-много ми допада идеята за плътни,сливащи се със стената врати, евентуално и шаблон ще потърся

# 284
  • Мнения: 175
Преди няколко дни исках да споделя това вдъхновение, но нещо се разсеях... като се заговорихте за гардероб си припомних.

Общи условия

Активация на акаунт