Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 658
  • 923
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 855
И аз бленувам за такива вратички с летвички, но мислех, че ще ми струва кон и вол някой да ми изработи такива. Имам ниша под стълбите, и искам да прикрият торбите и нахвърляни те отдолу неща. Но да не е с плътно затваряне, че да не мухляса. Ще разгледам онлайн, може да намеря моя размер.
За цвят не съм придирчива, понеже една боя оправя всичко. Благодаря ви много за идеята!❤️❤️❤️

# 31
  • Sliven
  • Мнения: 249
Здравейте! Добре съм дошла в тази прекрасна тема, която открих току-що Simple Smile За сега ще ви гледам, ще чета и ще се радвам на красотите. Предстои ми боядисване и преобразяване на един дървен скрин за момичешката стая, но първо ще събера и сондирам мнения и препоръки. Зори, тази табуретка е уаууу, прекрасна Heart Exl
PS: може ли да се коментират и препоръчват различните видове бои и материали или е в разрез с правилата - реклама?

# 32
  • Мнения: 5 659
Може ли да се преправи на нещо старо портманто с закачалка, от тези дето отзад е с покрито с кафява кожа?

# 33
  • Мнения: 54 347
Може ли да се преправи на нещо старо портманто с закачалка, от тези дето отзад е с покрито с кафява кожа?

Мисля, че Ваня Харбарлиева беше боядисала такова портманто и беше станало много красиво.
Но дали с тебеширена боя, не съм сигурна.
Ако чете, нека се включи.

# 34
  • Мнения: 22 867
Снимки на Ваня тук и надолу в нейни постове и обяснение.

# 35
  • Мнения: 353
Здравейте! Открих темата, точно навреме! Решихме с ММ да изненадаме щерката, (която най-вероятно чак Май ще си дойде от Холандия) като й пребоядисаме стаята, ще сменя и щорите и декорацията. Преди време купихме ново легло,скрин и библиотека, но гардероба не сменихме, няма къде да го сложа, а пък и здрав и удобен.Новите мебели са дъб санома и бял гланц, а той е... незнам и аз,ще приложа снимка.
Как мога да преобразя, за да отива на останалите? Ще съм благодарна на съвети и помощ!☺

# 36
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Бял гланц трудно ще докарате, пък дори и с автоемайллак. Дъп сонома пък съвсем. А мебелно фолио с някаква щампа, нещо различно от бялото и дъба, нещо от аксесоарите в стаята, стените?

# 37
  • Мнения: 54 347
Да, идеята с фолио е ОК.
Има такива с вестникарски принт, моята дъщеря си хареса такова за нейната стая преди време.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Мисля, че с цвета на стените ще стане хубаво - няма да се натрапва голямата мебел.

# 39
  • Мнения: 46 492
Имам нужда от идеи за странично закрепване на едноканална релса към етажерка.
Сега е с издаден корниз напред, но не е удобно. С едноканалната ще е по-прибрано, кукичките няма да се вадят така лесно и няма да има дупка отгоре. Обаче не знам как да я закача стабилно за горния ръб, така че да е като продължение на плота.
Това е релсата, дебелина 2.5 см, ще е дълга 2.10 м.
Това е етажерката, като до нея сега има още една.
Скрит текст:

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
С лепило слагах същата само, че беше под кухненски плот. Не е мръднала няколко години. Би трябвало и странично да може да се залепи.

# 41
  • Мнения: 46 492
Благодаря! За лепило не се бях сетила. Много добра идея, защото каквито и крепежи да обмислях, все щяха да пречат на движението.
Помниш ли кое си ползвала?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Беше отдавна, но някакво монтажно от рода на момент ще да е било. Най-вероятно момент фикс, защото с него ги лепих за тавана.

# 43
  • Мнения: 9 754
НСЧ, ако ти подхожда на визията, една идея и от мен.
И един Г-образен алуминиев профил може да се сложи/залепи, за красота. Не знам дали мога да го обясня, ама ако залепиш челно релсата, отгоре и върху нея Г-образния профил, за да я скрие от очите. Едната част на Г-то ще бъде отгоре и ще ляга частично върху шкафа, а другата част на Г-то ще скрива челно релсата. Такива профили има в много магазини, с различна ширина.

# 44
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Профил, ама да е черен Има ПВЦ профили.

Общи условия

Активация на акаунт