Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 805
  • 923
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
Идвам да покажа какво се получи след боядисване на стара спалня. Цвета беше тъмно бордо към кафяво, лак. Забравих да снимам преди да започна. Боядисах с Аквавит Еко на Витекс, използвах за малко четка, но след консултация тук, преминах на флок мече.
След първа ръка, бях отчаяна от резултата и за малко да се откажа:
 
Скрит текст:
Втора ръка:
Скрит текст:
В готов вид:
Скрит текст:
Като се има предвид, че за първи път се занимавам с подобно нещо, аз съм доволна от крайния резултат. Тийнейджърката, за която е спалнята, одобри. Пък и всичко ми струваше не повече от 25-30 лв., спестих си купуване на нова спалня.

# 646
  • Мнения: 15 214
Много е хубаво. Тази боя няма нужда от финиш.
Това мат или сатен е?
Цвета го виждам леко сиво, много е приятен.
Със здраве да си я ползва!

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Чудесно се е получило!

# 648
  • Мнения: 9 787
Чудесно се е получило.
Имах такава спалня и единични легла - много са здрави, тази метална планка, на която се окачват царгите, е "желязна", практически няма как да се счупи. Не е като завиване на винтове в рехаво ПДЧ, което се чупи заедно с винта.
Основният "проблем" на тези легла и спални е визията - с фурнира изглеждат много демоде. С боята вече е друго, съвсем различно е впечатлението.
Браво и от мен!

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
Mama_Nana, избрахме мат боя. За допълнително финиш покритие консултанта в магазина нищо не ни каза. Аз като чета указанията за употреба на сайта на Витекс пак нищо не видях да пише за допълнително финиш покритие, та само на боя е спалнята.
     Дъщеря ми искаше сиво за цвят. Избра си от каталога, но се оказа доста светло и купих още една кутия един нюанс по-тъмно от първоначалния избор и така се одобри.
     Остана от светлата и от по-тъмната боя и сега подхващам една секция за книги от моите ученически години, която също трябва да се  преобрази.

# 650
  • Мнения: 15 214
ceci.d
Няма нужда от финиш тази боя.
Когато ходих на "разузнаване" ми обясниха.
1. Има грунд от същата серия, който е по желание /преценяваш по това, какво ще боядисваш/.
2. Покрива като тебеширената т.е. добри покривни качества.
3. Има я в три варианта - мат, сатен и гланц, което не изисква завършващ слой с лак или нещо за финиш.
4. Излиза доста по евтино от тебеширената.
5. Възможност за тониране по каталог.

Много благодаря за това, че сподели резултата от работата с тази боя. Heart

# 651
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Чудесно и здраво. Да си и ползва с кеф момичето.

# 652
  • Мнения: 54 420
Много красива е станала спалнята! Браво!
Имаше ли грунд преди боята, ceci.d?

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
Благодаря, че оценихте положително резултата, който се получи със спалнята! Снимките ми не са много ОК, на живо е много по-добре.
DeVa®, да, използвах грунд БороКонтакт.

# 654
  • София
  • Мнения: 5 190
Кръглата маса има чудесен плот, аз директно бих я омаслила!
Зори, масите ти са яки, буквално и преносно Simple Smile Какви са?
ceci, за сивата спалня ... направо да й завидим на тийнейджърката!
Чакаме новите ти изпълнения! Молим те да снимаш пак етапите, чудесни са снимките!

А тук някой има ли постижения с 60-годишен гардероб с напукана политура?  Искам го в сиво Simple Smile)))

# 655
  • Мнения: 9 787
Защо не пробваш някъде отвътре на вратите с денатуриран спирт да видиш дали не е шеллак? Ако стане, да свалиш лака, леко да шкурнеш за изравняване и да боядисаш.

https://home.howstuffworks.com/home-improvement/home-diy/project … niture-finish.htm

# 656
  • Мнения: 7 106

Зори, масите ти са яки, буквално и преносно Simple Smile Какви са?


Правени са от дърводелец от ясен, благодаря за комплимента. Дървения материал си е наш, сушен дълги години в плевнята на тате Grinning, харесах си модел за краката в нета, измислихме заедно с дърводелеца начина на разтягане на кухненската маса и ми ги направи точно, както ги исках Hug. После аз си ги боядисах, както си бях наумила Blush.

# 657
  • Мнения: 4 211
Днес взех тази боя
Скрит текст:
.
На кутията пише преди боята,повърхностите да се обезмаслят,с какво се прави това нещо?
Искам да боядисам метална повърхност ,как да я тренирам преди боята?
Търсих си и сатен лак,но не открих ще се радвам и с това да ми помогнете.

# 658
  • Мнения: 15 214
Първо махаш ръждата. Ползва се телена четка, шкурка ... според зависи. После следва ръждопреопразовател /поне така правя аз/. След тези процедури едва ли има останало нещо, но може с обезмаслител /примерно Meglio/ да го минеш. После грунд за метал и боята накрая.
Има боя за метални повърхности, PROTECTA 3in1. Ако ръждата е малко т.е. просто е избила тук - там, направо боядисваш с нея. Не изиска и грунд.
Какво ще боядисваш?

Последна редакция: сб, 02 окт 2021, 22:18 от Mama_Nana

# 659
  • Мнения: 4 211
Метална врата,но мисля, че няма ръжда по нея.
А този обезмаслител специален ли е или става дума за този ,който ползваме в кухнята?Нищо такова не открих в магазина, само разредители,спирт,грунд.

Общи условия

Активация на акаунт