Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 85 891
  • 923
  •   1
Отговори
# 750
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 421
Vanilla , страхотно е станало!  Цветът е уникален!

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 19:37 от tunata

# 751
  • Мнения: 4 217
Разкошен цвят,влюбих се.Точно такъв търся и аз.
Очите ми останаха в тези мебели.Прекрасно ви се е получило, резултат без да имате опит, а ако работите непрекъснато нямаше равна да имате.
Искам да питам ползвали сте грунд и какъв ?

# 752
  • Мнения: 6 154
Много красиво! Напоследък гледам такива шарении се правят с шаблони и какво ли още не, че ми прилошава, но това е майсторско изпълнение. Браво!

# 753
  • Мнения: 145
Разкошен цвят,влюбих се.Точно такъв търся и аз.
Очите ми останаха в тези мебели.Прекрасно ви се е получило, резултат без да имате опит, а ако работите непрекъснато нямаше равна да имате.
Искам да питам ползвали сте грунд и какъв ?

Благодаря ви! Не, не съм ползвала грунд, направо нанесох боята. Ползвах боите на Лорка, смесвах малахит, зелена гора, черно и бяло.

# 754
  • Мнения: 15 036
Наистина разкошен цвят.

# 755
  • Мнения: 54 474
Страхотно! Браво, очите ми останаха в тези мебели! Heart

# 756
  • Мнения: 68 703
Аз си се представих в тази готина спалня даже Grinning
Много стилно и изчистено, и уютно в същото време...

А като пари за материали колко излиза това бижу? Боите, лакове...ориентировъчно, ако е удобно да сподели дамата със златните ръце ?

# 757
  • Мнения: 145
Благодаря на всички за милите думи Heart

А като пари за материали колко излиза това бижу? Боите, лакове...ориентировъчно, ако е удобно да сподели дамата със златните ръце ?

Както казах, работих с боите на Лорка - купих по 1 литър от Малахит и Зелена гора, те са по 16 лв литъра. От черното и бялото купих по 200 грама - по 6 лв е тази разфасовка. Купих и от техния лак, но въобще не го препоръчвам, затова няма да го слагам в сметката...след това купих от паркетния лак на Сократес - около 18 лв литъра. Значи за бои около 62 лв, но от всички бои ми остана, като от бялото най-много, а другите три цвята по около 2 пръста в кутията... от лака остана повече от половината. Ползвах един комплект четки от Лидл за 10 лева и едно малко велурено валяче за 3-4 лева. Орнаментите си ги направих аз от полимерна глина, имам изключително много молдове покрай моята работа - те са дребнички орнаментите и общата сума е около лев-два.  Златния ефект го постигнах с хранителни бои /срам, нямах идея какво да купя от нехранителните/ и после го лакирах с лака на Сократес - стана перфектно и не мръдна. Боите на Лорка са възможно най-евтините на пазара, нарочно реших да пробвам с тях, защото нямах абсолютно никакъв опит и не знаех какво да очаквам. Казват, че скъпите са далеч по-добри, може би скоро ще пробвам, за да видя лично разликата.

# 758
  • Мнения: 68 703
Сърдечно благодаря ! Hug

# 759
  • Мнения: 10 383
Поздравления! Няколко пъти се връщам да гледам колко красиви са станали мебелите. Цвета е много красив и отива на тези мебели. Вдъхнови ме за едни чамови шкафове, които са ми удобни, но са много олюскани. За съжаление са по-ръбести, но пак ще станат добре.
На кое казваш "златен ефект"? Не мога да се ориентирам от снимката.

# 760
  • Мнения: 145
Между чекмеджетата и на скрина, и на гардероба съм сложила съвсем малки орнаменти, които съм оцветила в старо златно, като обкова. Исках да е дискретно и да се слива с общата визия, но щом не се забелязва, значи съм успяла Simple Smile

# 761
  • Мнения: 15 229
Професионална изработка. Браво, много, много хубаво!

# 762
  • Мнения: 54 474
А за колко време сътвори тази красота?

# 763
  • Мнения: 145
А за колко време сътвори тази красота?

Скринът за около 3-4 дни, а гардеробът - 5-6 дни. Но самата работа на ден е малко - сигурно не повече от 2-3 часа на ден общо, забавянето идва от чакането да изсъхне нещо.

# 764
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Vanilla, подозирам и че акварелите са твои. За пръв път ти е с мебелите, но не за пръв път хващаш четка и материали Wink

Общи условия

Активация на акаунт