Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 86 776
  • 923
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 54 734
Много подходящ за въпросния шкаф.

# 286
  • Португалия
  • Мнения: 4 257
много интересна идея!
мога  да поръчам фолио в печатарски цех- в никакъв случай не бих могла да го изрисувам!

подобни:
Скрит текст:


или ...
Скрит текст:


# 287
  • Мнения: 3 593
Последната стена е като от филм на ужасите. Дано няма деца в този дом 🥴

# 288
  • Мнения: 175
Последната стена е като от филм на ужасите. Дано няма деца в този дом 🥴
Laughing Що... има и птички?
Шегата настрани, бих казала мрачен, но не бих го асоцирала с нищо зловещо. Въпреки че харесвам светлите цветове, на мен ми допада. Дали защото ми изглежда като рисуван текстил, струва ми се даже романтично. За мен е сумрак или мъглива сутрин, особено подходящо за хора, които обичат да им е тъмно в спалнята и ги предразполага към сън.
Но благодаря, че споделихте мнението. Нямаше да се замисля, че може да буди и такова усещане. Интересно е да се види и друга гледна точка.

# 289
  • Мнения: 9 913
Дупчициците на мен ми харесват. Допринасят за, някак, лекота е помещението. За прах, няма да има тонове, споко. Имам подобно у нас. Няма пряк повече от обичайното. Но и цял тапет или платно е също добре.

# 290
  • Мнения: 9 892
На мен също ми харесва решетеста врата - показаната по-скоро си я представям в някакъв морски имот, ако имах такъв.
И преди съм казвала - има в Баухаус (там ми е най-удобен магазинът, другите строителни магазини също вероятно имат) перфорирани метални листове - инокс и алуминий, с различни форми на дупчиците. Заради цветовете на стария шкаф, аз си представих гардероба с част от вратичките точно с такива перфорирани метални листове, а основният цвят на гардероба пак в тъмен цвят, който да пасва на стария шкаф. Малко индъстриал ще изглежда с металните дупчени вратички и затова не го предложих - няма достатъчно почитатели на този стил в темата.

Една съфорумка беше показала новата си кухня в темата за кухните, имаше 1 или 2 горни шкафчета точно с такива метални листове - прахово черно или тъмен графит. Стоеше зашеметяващо.

Ето 3 примера с различни отвори





# 291
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Мандаринка, ако този метал се боядиса с някаква боя с метален ефект с цвят месинг, ще е трепач.
Имаш ли линк към публикацията с кухнята?

# 292
  • Мнения: 9 892
Не съм запазила снимките на кухнята и не помня името на момичето.
Може би някой по-съвестен от мен я е запаметил, можеш да попиташ в интериорната тема или в кухненската дали някой има спомен - то почти едни и същи сме в няколко теми.

# 293
  • Мнения: 10 432
Това за зловещото въздействие явно си е индивидуално. Аз много харесвам една американска художничка, която прави всякакви подобни рисувани шкафове, стени, столове, пиана, текстил, чаши, плочки и какво ли още не. Предполагам, че работи с голям екип, защото толкова неща не е възможно да нарисува сама. Показвах нещата на моя приятелка и тя точно така реагира за един шкаф - че е зловещ. На мен и през ум не ми беше минало подобно определение. На снимката, показана по-нагоре, предполагам, че това е тапет и вероятно на по-силна светлина изглежда различно. Не знам дали бих си го сложила вкъщи, но определено ми харесва. Въздейства ми като нещо тайнствено.

# 294
  • Мнения: 556
. Може ли идеи как да то направим по-хубаво това столче. Всъщтност имаме три Simple Smile

# 295
  • Мнения: 175
На фона на снимката се вижда нещо синьо и шеврон бяло и жълто. Ако ги имате вече в интериора, що не пробвате да претапицирате със шеврона, а краката да боядисате в жълто? С по-ярки, весели цветове - като акцент си го представям.

# 296
  • Мнения: 10 432
На тая табуретка почти няма какво да й направиш. Единствените възможности са да смениш тапицерията и да боядисаш краката в някакъв цвят. Можеш да го направиш в някой от цветовете на интериора. Можеш да постигнеш някакъв ефект, ако сложиш едноцветна тапицерия и боядисаш краката в абсолютно същия цвят.  Или пък да ги направиш контрастни, ако не е много шарено наоколо. Или да боядисаш краката в същият нюанс като тапицерията, но по-светъл или по-тъмен. Други възможности, според мен, нямаш.

# 297
  • Мнения: 9 913
Може да са в различни едноцветни цветове всяко.

Или, за отгоре можеш да имаш различни калъфи, които да сменяш за различните сезони. Жълто или синьо за лятото, оранжево за есента, бяло и червено за зимата. Нещо такова

# 298
  • Мнения: 175
На мен също ми харесва решетеста врата - показаната по-скоро си я представям в някакъв морски имот, ако имах такъв.
И преди съм казвала - има в Баухаус (там ми е най-удобен магазинът, другите строителни магазини също вероятно имат) перфорирани метални листове - инокс и алуминий, с различни форми на дупчиците. Заради цветовете на стария шкаф, аз си представих гардероба с част от вратичките точно с такива перфорирани метални листове, а основният цвят на гардероба пак в тъмен цвят, който да пасва на стария шкаф. Малко индъстриал ще изглежда с металните дупчени вратички и затова не го предложих - няма достатъчно почитатели на този стил в темата.

Една съфорумка беше показала новата си кухня в темата за кухните, имаше 1 или 2 горни шкафчета точно с такива метални листове - прахово черно или тъмен графит. Стоеше зашеметяващо.

Нещо подобно ли? Аз съм си мислила дали може да се послужи, за да маскира климатик, ако дупките са достатъчно големи. За конкретния случай със шкафа също ми допада идеята.

# 299

Общи условия

Активация на акаунт