Къдрокоси красавици - 6

  • 48 784
  • 777
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 5 139
Аз почти си унищожих къдриците с този метод, трябваха ми месеци възстановяване... Първоначално всичко изглеждаше много розово, няколко седмици да речем. После къдриците увиснаха, косата започна да "залинява", седеше ужасно неоформена и безжизнена. Изгуби всякакъв блясък и гъвкавост, до ден-днешен не знам защо така се получи.
Много се прокламира методът из разни групи за къдрави мацки, където нещата стигат до фанатизъм според мен. Моята коса без силикони просто не седи, това е положението. С бяла коса също не мога да си позволя да ходя, защото работя с хора...

# 406
  • Мнения: 947
Аз изобщо и не пробвах този метод. Имах период от къса, изтощена от изрусяване и дърпане с преса коса, се загледах в CGM, но в крайна сметка реших с друг подход.
Идеята е косата да е здрава. Ако е такава е въпрос на хубави продукти и подходящ стилизант. Ако косата е изтощена, суха, къса се и стои увиснала, се мисли в посока съживяване, което в моя случай беше с тотално отказване на пресата за коса, боядисване в близък до естествения ми цвят, много маски и ножицата разбира се. Умрялата коса си е умряла момичета, можем да я "маскираме" временно с финиши, но рано или късно е най-добре да си отиде.
Писала съм в темата, косата ми е по-добре от всякога. Много жизнена, лъскава и порасна дълга. Въпреки дължината крайната са като току що постригани, нямам видимо изтъняване. Много, много съм доволна! Чета тази и темата за професионалните серии, което преценя че ще работи за мен пробвам. Ванеса е съкровище и в двете теми, помогна ми един път с избора на основни продукти, аз си допълних.
И защото поста стана дълъг, а исках да кажа за CGM. Там е много строго и с противоречиви резултати. Писах толкова, за да обясня, че нещата стават и без този метод. Като най-хубавото е, че ако искам си изправям косата с кръгла четка, ако искам си я оставям къдрава. И в двата случая изглежда много добре, и получавам комплименти. С метода само къдраво, което е под въпрос. Откровено казано, малко ме е гнус от този метод. Все едно косата никога не е чиста.

# 407
  • Мнения: 2 442
Живея до морето и от  тази влага допълнително бухвам 🤣.
Затова вметнах и сухия район.Продуктите по CG метода са пълни с овлажните,хидратанти,вакси...които при влажно време правят косата на кошница.Може би,в дълбоката пустиня ще работят тези продукти,но аз не знам в БГ да има пустиня Grinning
На морето изкарах с блондинското термо и отгоре масло от жожоба,косата си беше в топ форма,нито един път не бухна.Шампоани взех блондинския прозрачен,и двата Генезис,маската Генезис и блондинския балсам.Отделно преди плажа всеки ден омазвах с двуминутния реконструктор на Афоджи и маслото жожоба.
Можеш да си откраднеш някоя идея и да пробваш

# 408
  • Мнения: 260
А аз да попитам- маслата , които ползвате в каква форма са- в смисъл- като натурални масла или са някакви специални? Ванеса, ти споманваш масло от  жожоба - как го слагаш- просто няколко капки разнасяш върху връхчетата или как ?

# 409
  • Мнения: 1 076
Живея до морето и от  тази влага допълнително бухвам 🤣.
Затова вметнах и сухия район.Продуктите по CG метода са пълни с овлажните,хидратанти,вакси...които при влажно време правят косата на кошница.Може би,в дълбоката пустиня ще работят тези продукти,но аз не знам в БГ да има пустиня Grinning
На морето изкарах с блондинското термо и отгоре масло от жожоба,косата си беше в топ форма,нито един път не бухна.Шампоани взех блондинския прозрачен,и двата Генезис,маската Генезис и блондинския балсам.Отделно преди плажа всеки ден омазвах с двуминутния реконструктор на Афоджи и маслото жожоба.
Можеш да си откраднеш някоя идея и да пробваш

Да определено ще пробвам.То какво ли не пробвах вече. Особено в Лондон😄,докато живях. Там пък косата ми беше с уникални къдрици 😄 и тн. Луда работа 🙄😄.Благодаря на всички за мненията ❤.Златни сте!

# 410
  • Мнения: 2 327
А аз да попитам- маслата , които ползвате в каква форма са- в смисъл- като натурални масла или са някакви специални? Ванеса, ти споманваш масло от  жожоба - как го слагаш- просто няколко капки разнасяш върху връхчетата или как ?
Аз ползвам масла които са за хранителни цели( студено пресовани), но само на маски.
Ще се радвам Ванеса да сподели какво е нейното от жожоба.
Купих си крема за къдрици на Балеа за проба.
Хареса ми, сложих го на мокра коса и не ме дразни като изсъхна. Повечето продукти след като ми изсъхне косата стои като мръсна и ме дразнят много, но това е ок. Само ми е интересно утре като се събудя в какъв вид ще съм Joy
Сега съм така:


Косата ми е чуплива и не очаквам букли и къдрици.
Момичета, а тези ДП шампоани по някаква схема ли ги ползвате? Или по веднъж в месеца?
Никога не съм ползвала такива, както и Профи козметика за коса. Но пък всеки път като са ми измивали косата във фризьорски салон след това такъв сърбеж имам на скалпа, че и пърхот ми се е появявал и от години не желая да ми мият косата. Явно не е бил подходящ или пък а съм с по чувствителен скалп.

# 411
  • Мнения: 2 442
Март,натурални базови масла,нерафинирани и студенопресовани,но ги купувам от специализирани магазини,за по-сигурно.Тези от дрогериите не са чисти.Само на Ривана ми харесаха етеричните масла,но това беше преди 2 години,сега не знам как са.
Маслото като финиш го нанасям по целите дължини,да речем на 4 пръста от корена,но буквално 1-2 капки,иначе косата става мазна и на клечки.За много дълги коси може би повече от капка ще е нужно,трябва да се пробва.
За плажа мажа яко,омазвам и корена,тъкмо като ме напече слънцето си правя терапия Grinning Като е завита на кок косата,не се вижда какво съм сътворила.
Не е нужно да е жожоба,може и друго масло да си вземеш,което ти харесва.Аз имам него,авокадо,макадамия,рицин и ший.Тези пасват на косата ми,затова ползвам тях.И с зехтин съм пробвала,но той не става за финиш,него в маските го слагам понякога

щастлива мама за да не пиша пак романи,поствам една много хубава статия.На който му е интересно,може да я прочете
https://embracethecurlproducts.com/blogs/learn-how-to-embrace-th … ashing-clarifying
Има доста профи шампоани,които са ужасно силни,особено за чувствителни скалпове.Но фризьорите не се впечатляват твърде,мият с каквото им падне.Преди време тук една фризьорка ме боядисва,подстригва и изми с нещо,но не ми беше позната опаковката,не я питах какъв е тоя шампоан.Не стига че ми раздразни скалпа,ами и ме оставиха да се суша сама.Накрая излязох от салона ето така Joy

Като се прибрах се разрових из нета и намерих въпросния шампоан,оказа се че кукумявката ме е мила със силно почистващ сулфатен шампоан след като ме е боядисала,направо пощурях.От тогава винаги питам и гледам какво искат да ми сложат на главата

# 412
  • Мнения: 2 327
Благодаря, Ванеса!
Мятам се да чета и образовам Grinning

# 413
  • Мнения: 863
Аз за моята коса използвам копроната на Чи и олиото Индиан нещо си 😁 на Матрикс, много добре чи действат, а дали са ок като състав обаче? Идея нямам, аз използвам това,което прави косата ми красива, а и ме кара да я чувствам така,номот състав никога не съм се интересувала.
Преди баня често си нанасям зехтин или кокосово масло и определено ми влияят добре.
Аз в крайна сметка се отказах от ел.четка за стилизация и сушене на Ровента, за която пооитах,защото съм почти сигурна,че ще ми проскубе косата,моята е тъничка,
Та,по случая реших да се опитам да се науча да си стилизирам косата на едри вълни/с четка естесвен косъм,мек / и май се получи,ноо косата май пак не ми е много ок в корена, май е защото там е абсолютно естествена и някак
 по-"жива"и с масла 🤣🤣
Ското ще си подновя леко балеажа и към корена.Това е за дните, в които не ми се ходи супер къдрава.

# 414
  • Мнения: 2 442
Честит празник,момичета Flowers Bouquet Бъдете красиви и щастливи!

Алис,на мен ми харесва как ти се е получило,само трябва повече да изпичаш дължините за да се загладят,малко бухнали стоят

# 415
  • Мнения: 2 327
Честит празник, къдравелки !

# 416
  • Враца
  • Мнения: 458
Момичета, честит празник, живи, здрави, щастливи и много обичани.
Да попитам, тази терапия на всяко къпане ли се слага?
https://www.zlatnaribka.com/terapiya-za-kosa/terapiya-za-iztosht … r-150-ml?filter=3

# 417
  • Мнения: 61
Честит празник и от мен 🌼🌼 !  Според мен CGM е удачен но зависи от типа коса , аз не мога да се оплача , но задължително ползвам без сулфатен  шампоан 2 пъти в месеца . Доста се ровя из чужди форуми , много го хвалят но не е препоръчва за тънки коси .

# 418
  • Мнения: 2 442
Юлия,каквато и терапия да ползваш,не е добре да е на всяко миене.Ако косата е хипер изстрадала,един път в седмицата е достатъчно,в противен случай един-два пъти в месеца.
Това ако миеш поне два-три пъти седмично.Ако миеш само веднъж в седмицата,една терапия на месец е ок

# 419
  • Мнения: 94

7- ми ден малко преди измиване. Може да се посмеете на рошавата ми глава 🤣🤣. И Лакмето ми харесва, дано  на Spiritlight да и е харесал също. Сега да попитам след като немога да използвам Афоджи (двуминутния) на всяко миене, предложете протеинов или балансиращ балсам. Загледах на Ланза балсама против косопад( използвам и шампоана) но нека по -разбиращите  да кажат баланс или протеин, то е ясно че има протеин, но дали мога да ползвам на всяко измиване и естественно ще редувам и с хидратиращо.

Общи условия

Активация на акаунт