Ръст на момченце - 7 месеца

  • 2 012
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Моето се роди голямо, ние сме високи с баща му, на 6++ беше 73см, сега е на 8+ и предполагам е дръпнал още.

Децата не растат с еднакви темпове всеки месец, а на скокове. Това, което знам от нашите педиатри е, че гледат кривата на растежа, тоест дали има равномерен ръстеж, а не дали бебето на дадената консултация е на долния перцентил или на горния или някъде по средата

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 09:38 от TeoM83

# 16
  • Мнения: 1 104
Благодаря за отговорите! Flowers Hibiscus
Ние с бащата не сме високи (165см и 175см), така че, в никакъв случай не очаква малкият да стане 1.80-1.90. Това ми е повече от ясно. Simple Smile
Надеждите ми са да стигне поне баща си по ръст.
Притеснявам се за тези височини, които са под 1.70 за мъж.
Свекър ми е нисък (горе долу колкото мен) и може би затова съм си вкарала тази муха в главата.

# 17
  • Мнения: 6 554
По мои наблюдения, момичетата израстват малко повече от майката, а момчетата малко повече от бащата на ръст. Поне 90%от познатите ми са така. Така, че най-вероятно детето ви ще бъде малко по-високо от бащата.

# 18
  • Мнения: 46 511
Никой не може да каже колко ще е високо. Може да има предположения с по-голяма вероятност, но си остават само предположения.
Аз съм 163, мъжът ми 170. Дъщеря ни винаги е била на горната граница като бебе. На 7 месеца беше 72 см.
Вече е тийн, 171 см стигна, т.е. повече и от мен, и от мъжа ми, а очаквах да е 165-6 примерно (което за мен е идеалният ръст).
Майка ми и баща ми са 168 и 175. Не успях да стигна и двамата.
Зет ми е 196, баща му и майка му са с нашите мерки. Брат му и сестра му също. Приличат си много, така че няма как да са от различни родители, ако това ще си помисли някой Simple Smile
Още много примери имам и в двете посоки, животът е шарен.

Galeona, притесненията ти с нищо няма да ти помогнат. Наслади се на детето си, защото това време бързо отминава. А каквото му е заложено, това ще стане, не можеш да го промениш. И пак казвам, детето ти се развива в норма.

# 19
  • Мнения: 406
Моето дете се роди 41см. два месеца по-рано.Сега погледнах в дневника на 7 месеца е бил 67см.,на две години е и е почти 90см.висок,което си е супер.В един момент е дръпнал и сега даже върви висок за възрастта си.

# 20
  • Мнения: 5 380
Аз да използвам да питам, кога сппред вас може да се премери реалния ръст на детето?
Тоест кога детето може да застане стабилно и мирно на два крака, изправено?
Защото тези измервания при личната са ми малко ориентировъчни.
При нашата го слагаме на една кушетка, на която има метър, но когато детето е малко и мърда е зор да се измери така.

# 21
  • Германия
  • Мнения: 3 429
За България не знам, но при нас децата до консултацията на 1г ги мерят легнали, следващата консултация е на 2г и тогава ги мерят изправени.

# 22
  • Мнения: 5 380
За България не знам, но при нас децата до консултацията на 1г ги мерят легнали, следващата консултация е на 2г и тогава ги мерят изправени.

О, и в България до годинката ги мерят легнали. Simple Smile
Аз обаче искам да мога да си следя нещата и сама, в къщи. Grinning
Имам си кантар за килограмите, но както са казали и преди мен, с ръстта е по-трудно.
До голяма степен разбирам притеснението свързано с височината, защото и ние имаме момченце и искаме да има ако не висок, то поне нормален ръст. За мен нормално при мъжете е средното за България - 175-176см. (поне толкова беше ако не се лъжа по последни данни).
Иначе и нашият юнак не върви едър или висок. Взел е моите черти на лицето, но в тялото майче е като баща си. От сега си личи, че е с къси крачета и сигурно ще бъде по-скоро широкоплестест и набит, отколкото слаб и висок. Simple Smile

Иначе, замисляли сме се за спорт, като аз тегля към баскетбол, волейбол или плуване. Мъжът ми обаче е заклет тенесист и много държи и малкият да практикува този спорт, още повече, че той може да се практикува от ранна възраст (3 годинки). Simple Smile
Ама да е ЖИВ и ЗДРАВ, другото ще го нагласим криво-ляво. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 511
Този мит отдавна е разбит с изследвания. Ръстът е генетично заложен, няма спорт, който да го промени. Тръгнал е от това, че повечето волейболисти и баскетболисти са високи, но това идва от селектирането им, а не че спортът ги е издължил.

# 24
  • Мнения: 5 380
Този мит отдавна е разбит с изследвания. Ръстът е генетично заложен, няма спорт, който да го промени. Тръгнал е от това, че повечето волейболисти и баскетболисти са високи, но това идва от селектирането им, а не че спортът ги е издължил.

Ами то при всяко положение е добре да се спортува. Като цяло за тонус и тяло.
Сега дали това ще помогне или не за ръстта е друг въпрос.
Факт е, че познат на мъжът ми, с който играят тенис е доста нисък. А като цяло човекът е спортяга и е тренирал цял живот. Сега има проблеми с рамото и си биел хормон на растежа. Споделил с мъжът ми, че ако го е слагал по-рано, когато е бил все още подрастваш. може би е щял да му помогне и за ръстта.
Та явно, ако има някакво болестно състояние, което да възпрепятсва растежа, може и да може да се помогне. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 554
То митове всякакви има. На нас като бяхме на по 14-15г ни казваха, че който пушел цигари не пораствал Joy

# 26
  • Мнения: 406
Rocket ние вкъщи сме започнали от 18месеца да отбелязваме на стената колко е висок.

# 27
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 278
Не, че нещо, но от ръста на 7 месечно бебе не могат да се правят изводи за бъдещата височина на човек. 68 см. премерени набързо не са сигнал за някакъв проблем, явно Ви се иска детето да е едро, но за момента поне, то е с нормален ръст.

Съвета, който мога да дам от опит е да опитате да захраните добре детето и да му предлагате полезна и разнообразна храна. Имам две момчета. Едното яде всичко е в горната граница за ръст сред връстниците си. Другото яде 5 неща на кръст и е с ръст под средния за годините си. Извода оставам на вас, макар че е рано да се прави такъв, но храненето си е фактор.

# 28
  • Мнения: 2 604
Малко не е по темата, но последните дни с мъжа ми (германец) спорихме дали китайците са ниска нация. Аз твърдях, че от китайците трудно ще се намерят по-ниски, че вървят много мънички. Оказва се, че българите средностатистически сме по-ниски от тях. Grinning Средната височина на мъжете в България е 1,73, a на китайците 1,75. https://www.laenderdaten.info/durchschnittliche-koerpergroessen.php По-ниски сме и от гърците, турците и италианците!

Ето защо с моите 1,71 в България се водя висока жена, а в Германия средно висока. :Д

Сори, просто като прочетох притесненията на авторката само за тази статистика се сетих.
Иначе има всякакви случаи, щом средното е 70 см, знчи е съвсем нормално да е 68 см, сигурно и 67 би било в тези граници. Майката на мъжа ми е 1,58, бащата 1,85. Моят мъж е 1,82, а брат му 1,70, сестра му 1,75, другата му сестра 1,68. До ген и късмет си е.

Общи условия

Активация на акаунт