За секциото с любов ♡

  • 150 361
  • 4 162
  •   4
Отговори
# 2 970
  • Мнения: 5 340
Аз бях с непромокаема лепенка, докато не ми свалиха аграфите. Не съм мила рната, вече като ги махнаха си я изтърках доволно 😁 явно навсякъде са различни препоръките.

# 2 971
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета, след секциото при някоя налагало ли се е прием на антибиотик заради раната? Прилагали ли сте локално цикатридина спрей , бивацин или друго? Какви са били препоръките на докторите при вас в това отношение?
В домашни условия Как се обработва раната или изобщо не се докосва?
Антибиотик и заради двете секциота съм имала. Не е имало причина според мен се презастраховат. Колкото до раната нищо не съм мазала. Само ми препоръчаха след като махна превръзката да не насочвам силна струя вода като се къпя.

# 2 972
  • Мнения: 2 352
Раната я има, тя не изчезва магически за 3 дни Grinning Това, че не са кървища и струпейчета, не означава липса на рана. Мястото може да се измие и да се подсуши леко, но в никакъв случай триене и силен натиск. В крайна сметка не е повърхностна рана.
Аз лично и двата пъти не съм третирала по никакъв начин. Имам съвсем лека черта, почти незабележима.
По принцип д-р каза, че може и със спрей Цикатридина, но не е задължително.
При по- пълни жени е възможно да се получи спарване на мястото, тогава трябва да се третира с по- голямо внимание. Има вероятност заради изпотяването да се получи инфекция.

# 2 973
  • Мнения: 1 293
На третия ден още в болницата ми сложиха
непромукаема лепенка и можех да се къпя. В деня на изписването казаха да я махна в къщи и да си се къпя нормално. Шевове и с двете ми операции не съм имала. Всичко е лепено, не съм мазала раната с нищо. Само от седмица след секциото започнах с гела на Kelo cote за белези.

# 2 974
  • Мнения: 5 546
Пръсках си раната след секциото всеки ден с антибиотичен спрей една седмица профилактично. Силно търкане абсурд, много внимателно едвам-едвам минавах със сапун през нея. След операцията за премахване на жлъчния мехур намазвах с йодасепт, макар че самите лекари не препоръчваха мазане с нищо и дори лепенка казваха да не се слага. Но при махането на конците се засякох в чакалнята с няколко човека със загноили рани, които бяха спазвали тези препоръки (къпане без лепенка и директно дрехите върху прясната рана, никаква дезинфекция и т.н.) и идваха вече 2 седмици за обработка и превръзки, та реших да се презастраховам като се къпех с водонепромокаема лепенка и слагах йодасепт на раничките. Нямах никакъв проблем.

# 2 975
  • Мнения: 3 324
На мен след операцията за жлъчка като ми махнаха конците и лепенките, херурга ми каза да пръскам раната два пъти на ден с оксикорд. И то най вече тази на пъпа. И да ги оставям да дишат.

# 2 976
  • Мнения: 5 546
На мен след операцията за жлъчка като ми махнаха конците и лепенките, херурга ми каза да пръскам раната два пъти на ден с оксикорд. И то най вече тази на пъпа. И да ги оставям да дишат.
Звучи доста по-логично от "нищо не слагай, с нищо не обработвай" и видях нагледно резултата. Grin Затова си дезинфекцирах, но слагах и лепенки, не ми беше спокойно дрехите ми да са в директен контакт, колкото и да са чисти и облечени току-що изпрани, все пак не са стерилни. Сложих от т.нар. "дишащи" лепенки, които не запарват. И всичко беше наред. Сигурно може и без лепенки, просто на мен ми беше по-спокойно.

# 2 977
  • Мнения: 3 324
Аз не съм слагала лепенки. Достатъчно обриви ми направиха лепенките от превръзките за 10 дни, че и още да се тормозя. Имам лек проблем с лепенките. Чак доктора се чудеше дали да не ме прати и на кожен. 😂😂😂😂
Но след секциото като ми махнаха превръзката след 48ч бяха категорични, че не трябва да слагам друга и че няма нужда да се пръска с нищо. След първото секцио хич не бях съгласна с доктора и като се престраших да погледна открих, че наистина няма рана в класическия смисъл на думата. Нямаше кръв, нямаше корички, буквално само чиста зачервена кожа и конеца, който ми опъваше много гадно. В момента моето секцио, което е на 5м изглежда по добре отколкото операцията на ММ от апендицит, която е на 6г.

# 2 978
  • Мнения: 62
Здравейте, на 13 ми беше секциото. На 7 мия ден ме извикаха да ми махнах конците, като имаше две панделки от двете страни. От едната страна първо го мина със скалпел и го издърпа, но от другата го дръпна толкова силно преди да го резне, усетих много силна болка и потече кръв от мястото. На следващия ден видях че е станало топче и отидох в болницата другата лекарка ме прегледа и каза че е станало малко хематонче, което уж не било опасно цепна го и ме увери че всичко ще е наред. Днес обаче отново виждам, че се е подуло много мястото и е  със синьо жълт отенък и сълзи нещо като кръв от него. Та утре пак ще отида, но искам да попитам някой сблъскал ли се е с този проблем?!

# 2 979
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Аз лично не съм имала такъв проблем, но звучи като да е възпалено мястото. Отидете отново и помолете да обърнат сериозно внимание на това място. Сигурно ще ви изпишат нещо с Аб за мазане предполагам. Но не мисля, че е нещо много опасно. Възпаление може да се получи при всяка раздразнена кожна повреда, независимо къде по тялото е и от какво е причинена.
Наскоро моя колежка бра такива ядове от възпалена кожичка на нокътя след маникюр, че беше просто ужас. Стигна се и до Аб през устата чак. Важното е да се обръща адекватно внимание Wink

# 2 980
  • Мнения: 62
Аз лично не съм имала такъв проблем, но звучи като да е възпалено мястото. Отидете отново и помолете да обърнат сериозно внимание на това място. Сигурно ще ви изпишат нещо с Аб за мазане предполагам. Но не мисля, че е нещо много опасно. Възпаление може да се получи при всяка раздразнена кожна повреда, независимо къде по тялото е и от какво е причинена.
Наскоро моя колежка бра такива ядове от възпалена кожичка на нокътя след маникюр, че беше просто ужас. Стигна се и до Аб през устата чак. Важното е да се обръща адекватно внимание Wink
Да, ходих така ставало, защото оператора на операцията, бил от нея страна и там завършвали всички конци, нещо като реакция. Само цикатридина ми изписа. Дано си е това, защото предния ден ми казаха, хематон🤷🏻♀

# 2 981
  • Мнения: 325
Шени, при мен се получи същото точно седмица след операцията. Първо потече кървав секрет, след това имах подутина.  Ходих при моя АГ и при този, който ме оперира. Казаха, че е реакция към конците и да си правя компрес със спирт и риванол. Правих 2-3 дена и сега нямам проблем

# 2 982
  • Мнения: 15
Махнаха ми конеца на 19 ти и имах леко подуване и зачервяване, днес забелязах че има съвсем леко сълзене на нещо като лимфа. Утре ще говоря с лекаря, който ме оперира. На някоя случвало ли се е подобно нещо?

# 2 983
  • Мнения: 62
Махнаха ми конеца на 19 ти и имах леко подуване и зачервяване, днес забелязах че има съвсем леко сълзене на нещо като лимфа. Утре ще говоря с лекаря, който ме оперира. На някоя случвало ли се е подобно нещо?

Да от лявата страна, казаха че е защото оператора стои там и там завършват конците и си прави нормална реакция кожата.

# 2 984
  • Мнения: 15
Махнаха ми конеца на 19 ти и имах леко подуване и зачервяване, днес забелязах че има съвсем леко сълзене на нещо като лимфа. Утре ще говоря с лекаря, който ме оперира. На някоя случвало ли се е подобно нещо?

Да от лявата страна, казаха че е защото оператора стои там и там завършват конците и си прави нормална реакция кожата.

И при мен е в ляво. Ох, дано е окей, че много се стресирах.

Общи условия

Активация на акаунт