Конвекторни радиатори (или климатик)

  • 64 155
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ва - сетих се още нещо. Именно заради многото дни с минусови Т през зимата (по тези геогр. ширини) е добре да се подсигуриш с някакъв радиатор все пак (или духалка). И не се вързвай на думи, че при -5 до - 15 градуса климата си бачка и няма проблеми. То си е така, но само в сметките за тока. Инак КПД-то им пада драстичко в тези темп. граници.

И като отчетеш спирането на тока чат-пат, подсигуряването ти трябва да е тройно.  Grinning

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Имаме и духалка и маслен радиатор, вече ако спре тока Rolling Eyes Sad

# 17
  • София/Перник
  • Мнения: 985
Имаме и духалка и маслен радиатор, вече ако спре тока Rolling Eyes Sad

Ако спре тока - вадите червеното вино или ракията и така се греете Grinning
Хубаво е, че ще изолирате!!!

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Имаме и духалка и маслен радиатор, вече ако спре тока Rolling Eyes Sad

Ако спре тока - вадите червеното вино или ракията и така се греете Grinning
Хубаво е, че ще изолирате!!!
Че така и наследник най-после може да направим Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 749
Добре, бе хора, дето се топлите само на климатици, не ви ли шумят, особено в спалнята?

Ние имаме 1 климатик, вярно си е от по-шумните, защото като го купувах нямаше кой да ми каже да гледам и за показателите на шума, и не мога да го трая как непрекъснато има едно бууууууууууу.

Затова засега съм се отказала от климатиците и сме с 3 конвектора и камина на дърва събота и неделя и плащаме за ток около 150лв.

# 20
  • Мнения: 7 474
Нашите са от преди 6 г. и бръмчат повече, но вече свикнах и не ми прави впечатление. Наши приятели си взеха нов модел, който изобщо не се чува  Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Преди 5 години си сложихме 3 конвекторни радиатори ADAX -  1 в спалнята и 2 в дневния тракт, който е 30 квадрата - още първата сметка за тока беше 250 лв и като я получих изпаднах в стрес, но тъй като конвекторите бяха скъпи изкарахме зимата с тях. Вярно е - много беше топло, но сметките за ток не бяха малки. Следващата зима сложихме 1 инвенторен климатик в дневния тракт и два в двете спални. Нямам спомен колко плащахме тогава за ток, но миналата зима с/ката за ток беше около 150 лв., само единия месец беше 240 лв, но тогава на всички във Варна с/ките бяха големи.
С конвекторите според мен температурата е по-равномерна в цялата стая и където и да застанеш нищо не ти духа и ако имах пари да се плащам тока щях да си ползвам радиаторите.

Общи условия

Активация на акаунт