Ех, Канада- бъдещи и настоящи Мами- част 8

  • 18 289
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 88
Здавейте мамчета, Hug
Как е настроението в началото на седмичката.
Благодаря ви сърдечно за пожеланията отправени към Марчелка, рожд.ден мина страхотно под звуците на весела детска музика, танци, хапка пиика  Heart Eyesи мнооооого подаръци. Joy
Калида ти си просто страхотна Hug - не пропускаш никого в този форум, като двигател си ни ти. Как е малката Дана кърмите ли се още, какви активитенца и намираш през деня.
Снежи, значи и ти си като мен с дечицата  Grinning дъщеричката ти помага ли за по-малката си сестричка Joyзащото Марчели когато иска е стрхотна помощничка, обаче ако не иска  ooooh!
Крисимоми за празника ще сме на салатка, млечна и колсло, задължително пържоли може и пуешки, баничка Heart Eyes и за десертче някаква тортичка и аз още не съм измислила newsm78
Писанка дано твоята бубка се оправя бързо, знамколко е мъчно да гледаш детенце как се мъчи Praynig и Дими се мъчи още с неговата хрема , кашлица и сополки Sad
Дивиянка, чакаме снимчици и от рибилова сащо Heart Eyes
Лека и зпълнена с весели емоции седмичка ви желая  bouquet

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 16:19 от Mimcheto

# 76
  • Мнения: 7 430

Дидолинке, как сте днес? Липсваш ни, да знаеш! Hug


Оправям багажа и пак който дойде в къщи ми казва, че още нищо не съм прибрала в чантите или кашони Mr. Green
До сега съм събрала над 200кг багаж - само дрехи, обувки е и пак има толкова за раздаване и хвърляне....ама няма как Wink

Пожелавам ви весела и усмихната седмица мили дами  bouquet

# 77
  • Мнения: 7 430
Честит Празник на Марчелка

Пожелавам и да е все така силно дете, ученолюбиво и добро Hug

# 78
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево, усмихнато и есенно понеделнишко утро, Канадски Момичета!

При нас е хубаво и слънчево, малко хладничко вече но слънцето и усмивките са налице, пращам Ви на всички по различните части на Канадата! Hug

Дидолинке-дяволинке, честит ти нов "мъжки" аватар. Красиви са Ти мъжете, няма спор, но и мама не пада по долу, вмъкни Я някъде, заслужаваш, а и ние заслужаваме да се радваме на хубавото Ти усмихнато личице, нали?! Леко допакетиране Ти желая, мога да си предтставя каква каша е сега при Теб и емоционална и материална, но Ти ще успееш да го преодолееш, защото Ти не се стряскаш така лесно от предизвикателствата, нали упорито и амбициозно Овенче?! Hug
Мимчето, питаш дали се кърмим с Даничката, да на поискване сме все още. Целувки за Дими и кака Марчелка. Има ли традиция да се черпят децата от класа за РД, както беше в БГ едно време? Hug
Крисимам, ами и ние си имаме традиция за празника, неизменната пуйка/ по уникална рецепта на Татито приготвена, защото аз не си падам много по готвенето/ пълна с зеленчуци; но тиквата я предпочитам само в традиционният й вид, супите не ги харесвам, но Ти можеш да кажеш своята рецептичка за "тиквеният супен специалитет". А на дядото Ви харесва ли му Торонто, май откакто ходихте на вилата не сте се виждали с него, а?! Hug
Дензълче, в Бърнаби май доста българи живеят, а дори има и такива който са менаджъри на билдинги? Много се радвам че използваш хубавото време за разходки и най- вече за Себе Си и бебчо, детенцето го заслужава, когато Мама е щастлива и спокойна и бебо така се чувства. Само така и занапред! Едно погалване по коремчето и широка усмивка бъдеща Мамо, моля! Hug
Лека работна седмичка на всички работещи мами- Краси, Щастливчето, Йонката, Радостчето, Нади, Силви, СилвияАлексис, Ниара, ЕлиС, Чочката, Ели===. Hug
Лека бременно работна седмичка на нашата Шеметно Невероятна Бременелка. Едно погалване по "мъжкото" Ти коремче можем ли да си изпросим и от Теб ние с Даничка?! Hug
Писанката, бързо оздравяване на малката Ти Иветка желая!
Гери, успокой ли се вече Ивонка?
Каролинка, целувки за Вас с Мони и успешно и леко кърмене!
Гаргамелчо, ходихте ли до панайрас Викторийка?
Кроко1, оправи ли се малката Ти усмивчица- Мая!
СуитиП и Криската, Кивито и Кими, бременелката ни Дот и Бубката, Снежи и Деси&Славето, Мама Десислава и Алексчето, Дивианката и Велинка, Миленката и Катето и Вики, Тути Фрути и летисия и Максим, Мамамаша и Филип, поздрави и за Вас от нас! Hug
Пупонка, успех с яслата на Софи!
Хезитант- че, поздрав и за Теб с 1/2-та в далечна и скъпа БГ, лека работна седмичка Ви желая! Hug
Холи, лек път и късмет в АВ! Hug
Мамо Марго, целувки за Еличката Ти, и дано някоя Торонтска мама се включи скоро за да Ти помогне с компетентен съвет! Hug

Лека и спорна нова седмичка, и приятен и усмихнат понеделник ви желая!

# 79
  • Мнения: 636
 newsm59  Честито на рожденичката !!!
Ехей, 8 години! Да ви е жива и здрава!

Момичета, благодаря ви за съветите за АМ и кашички  Hug . За никъде не бързам, само бързам да се информирам  Wink . За сега се справяме много добре само на кърма. Вече се снабдихме със стекче АМ Нестле - готово за употреба. За екстремни ситуации  Flutter . Макар че ме е страх да давам нови храни, след последното повръщане.

Момичета, проблем! Тази регистрация на раждането не идва, и не идва! Моля ви ако някой има уеб сайт или тел. за връзка, да го даде  Praynig . Аз не зная къде съм пращала документа, защото имаше самоадресиран плик  Embarassed . Търсих в Интернет, но ми излиза само за акт на раждане. Трябва и да ги уведомя за смяна на метода на плащане. Канселирах си кредитната карта, която бях заявила за плащане.

# 80
  • Мнения: 2 093
Здравейте момичета, Вьрнахме се от разходка, времето е много приятно, и аз като Калида много обичам есента. Криси спи в количката и използвам времето да драсна 5-6 реда преди гладника да се е сьбудил и отворил голямото гьрло.
denzul Този район в София не ми е познат, сигорно защото нямах познати, приятели да ги посещавам. А за традициите, ние ще ги караме смесено. Все пак живеем тук, и ако празнуваме само Бг празници, означава че се изолираме от тукашната култура. Освен това, повече празници, по весело да е.
MamaMargo Пьрво поздравления за сладката ти рожбичка. За сьжеление, не мога да сьм ти от полза, защото ние няма да патуваме скоро и сьщо познати за сега не пьтуват. Единствения сьвет, който мога да ти дам, нека твойта сестра да погледна сайта на пощите www.canadapost.com. Там има опция, да проверш колко ще ти струва колета. Дават се размерите и страната, обикновено има значение широчина и височина, колкото по мальк се направи, толкова по евтино излиза.. Както го казваш, нещата не изглеждат толква тежки. Сьщо за земна поща, някой пьт пратките пристигат много бьрзо, но си права че може да вземе и месец. Дано да успеете да се разберете някак си.
Kalida Вашия татко е точно като нашия. Той е специалиста по пуйки, а аз хабер си нямам. Той слага пльнка сьс хляб, която е по рецепта на неговата баба. А за супата, като я направя и се обадя че става за ядене, ще ти дам рецептата. Какво планирате за Дана за хелоин?
Mimcheto Страхотен рожден ден си организирала. Ами какви лакомства предложи. Аз питам за да сабирам идеи за детски рожденни дни.
ДидолинкаМоите сьчуствия. Аз мразя местене и пакетиране и напьлно те разбирам.
Pisanka Как сте днес, по добре ли се чувствате? Кашлиците взимат по дьлго време, така че не се тревожи много.
Супер, Криси още спи и аз успях да се отчета за днес. Лек ден на всички и използвайте последните хубави дни да поизлезете.

# 81
  • Мнения: 7 430
Мила Дана, скъпо дете,
Честит рожден ден



Пожелаваме ти много здраве, весели безгрижни игри, едно прекрасно детство и нека тази усмивка я запазиш завинаги Hug

За теб Калида

# 82
  • Мнения: 2 093
Гери Ето ти сайта https://www.orgforms.gov.on.ca/IBR/scr03b_ContactUs.do?eformsId=1. Това е директен линк на телефон и адрес, а това е главното меню, ако искаш да четеш повечеhttps://www.orgforms.gov.on.ca/IBR/fAQ.do?eformsId=0
А за регистрацията, аз чаках поне 2-3 месеца, така че не се учудвай. След това сартификата ти го дават много бьрзо.

# 83
  • Мнения: 4 390
Дивиана И аз чакам снимки от Банско. Страхотно място е, била сьм 4-5 пьти там и много ми е харесвало. Винаги сме си изкарвали страхотно. Още ли е толкова привлекателно за почивка или се е променило?

Дивианка, то ясно че на Банско винаги ще изкараш добре, и обстановката и хубава и компанията от близки е най- приятна, но Ти спомена за работа, дано Си я свършила и нея! Поздравления за първият и то успешен улов на Велинка. Hug

Всъщност Банско в момента изобщо не е привлекателно. Представлява една огромна строителна площадка, разбити улици, кал, камиони, багери и бетоновози. Confused
Работата си я свършихме наполовина, след 10-15 дни пак ще имаме ходене.
Ние повече време прекарвахме в Добринище /на 5 км. от Банско/, защото в Банско, дори лифта не работеше.
Като казах лифт, та се сетих...Качваме се на лифта до Безбог /2240 м. не е все пак кой знае колко високо Laughing/, но Велина опулено поглежда ту мен, ту върха "опрян" в небето и казва..."Aма ние на небето ли отиваме? Умрeли ли сме? Shocked Laughing

Ето обещаните снимки. Hug
Разбъркани се, за което ще ме извините. Grinning

http://smg.photobucket.com/albums/v446/Diviana/Bansko/

# 84
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Лека бременно работна седмичка на нашата Шеметно Невероятна Бременелка. Едно погалване по "мъжкото" Ти коремче можем ли да си изпросим и от Теб ние с Даничка?! Hug
Благодаря Калидка и Даничка много сте мили   bouquet  - а коремчето не ме остави много да спя тази нощ - голямо подскачане беше.
Момичета и в деветия месец ли подскачат така бебоците в коремчетата или като им стане тясно мируват?
Снежи ти само кажи, че ще дойдеш, пък ние купона ще го спретнем много бързо.
Дивиана тези снимки от Банско са вредни за здравето ми - голяма слабост ми е Банско - да не взема да скоча на някой самолет набързо ... опасното обаче е, че може да направя стюардесите акушерки или да претоваря самолета.... Mr. Green
Пупонче много се радвам, че така ви се е решил въпроса - дано градината да е хубава и бързо да свикнете с нея Simple Smile
Дидка вие кога пътувате?

# 85
  • Мнения: 224
Калида, да ти е жива и здрава рожденничката и много да те радва.. Hug  bouquet

# 86
  • Мнения: 417
Честит Рожден ден на малката Дана - на мама и тати сладурана!
Калида, да ви бъде жива и здрава, усмихната и безгрижна!
 Tada

# 87
  • Мнения: 7 430
Днес Викторио е в къщи - кашля ужасно, сополки ooooh! и се моля да не зарази Мишето и да се оправи до понеделник Praynig

Дидка вие кога пътувате?

В понеделник - 19.40 ни излита самолета  Wink
Шеметче, ти как си Wink



Като казах лифт, та се сетих...Качваме се на лифта до Безбог /2240 м. не е все пак кой знае колко високо Laughing/, но Велина опулено поглежда ту мен, ту върха "опрян" в небето и казва..."Aма ние на небето ли отиваме? Умрeли ли сме? Shocked Laughing


Ха хаааааа Joy скица Heart Eyes
Милата душица Hug А снимките са леко казано - СТРАХОТНИ Peace
Голям нюанс между тъмното небе и ярките покриви Peace а тази снимка обработвана ли е newsm78
Да нямаш ново фото Thinking

Видях и страхотни къщи и една хубавица с голям мотор (джип newsm78) Mr. Green Hug Heart Eyes
Прекрасен момент си уловила с рибката Wink

Много красота видях Heart Eyes и теб включително Heart Eyes Hug и
  ...вече ми се диша този див, свеж, планински въздух Mr. Green

Оки...направих разбора и изчезвам Wink

# 88
  • Мнения: 2 959
Добър и светъл ден, Канадски Момичета!

Благодаря Ви за пожеланията за Дана и мен. Придадохте много приятен и весел нюанс на вчерашният Ни празничен ден. Благодаря Ви от сърце! Hug

Гери, успех с акта на малката коконка- Ивонка! Hug
Крисимам, за Хелуйн все още не съм го мислила, а Вие как го празвате с Татито, все пак Той е от по- дълго време в Канада? Hug
Дидолинке, дано се оправи малкият Ти мъж, защото ще Ти е трудничко в самолета ако и Викито Ти е нервничък. Да пазиш Мишлето от батко, а за природните родни красоти скоро ще им се насладиш наживо. Heart Eyes
Дивианка, благодаря за шерването на разкошните снимки, говориш за строежи, разбити улици и кал, но в снимките Ти се вижда красота и желание за живот, природа и спокойствие. Дано си довършиш работата в Банско и дано скоро и това прир. кътче придобие завършен вид. Целувки за красавицата Ти с голямите, незабравими очи! Heart Eyes
Бременелките- Шеметче, Дот, Дензъл, желая Ви повече усмивки и поводи за добро настроение през днешният Ви ден да има! Hug
Каролинка, как е малкият юнак- Мони, а Ти започна ли да свикваш с ежедневието Си на Мама? Hug

Лек и хубав вторник Ви желая!

# 89
  • Мнения: 4 390
Дидка, да оздравява Вики скоро и дано не зарази Мишето. Гледай да не са много-много в близък контакт. Heart Eyes
Ама то дошъл момента да тръгвате...Предполагам колко ти е тежко и що багаж трябва да прехвърлиш през рецете си... ooooh!
Колкото до снимките - да, някои са обработвани. Едната ефекти, към която си дала линк е най-обработвана. Просто си експериментирах с Фотошоп-а.
На снимката с покривите съм засилила малко яркостта на цветовете.
Едната от къщите, които си видяла е всъщност нашият комплекс, който чакаме да бъде завършен тази година окончателно. Tired
Нямам ново фото. Grinning
Гушки. Hug

Кали, как изкарахте рождения ден на малката принцеса? Снимки няма ли да покажеш?
Моля те, ако имаш пусни, ще ми е особено приятно, ако го направиш! Heart Eyes

Колкото до моите снимки...Те повечето са от Добринище. Grinning На няколкото снимки от Банско съм изрязвала строежите или съм се старала да не ги хващам в обектива - трудна задача и затова толкова малко снимки от там има. ooooh!
За който е любопитен все пак - Банско - от другата страна

Момичета и в деветия месец ли подскачат така бебоците в коремчетата или като им стане тясно мируват?
Дивиана тези снимки от Банско са вредни за здравето ми - голяма слабост ми е Банско - да не взема да скоча на някой самолет набързо ... опасното обаче е, че може да направя стюардесите акушерки или да претоваря самолета.... Mr. Green
Шемет! Mr. GreenОт претоварване на самолета не се опасявай. Peace Едва ли си толкова тежка, колкото бях аз... Whistling
Да ти споделя нещо - аз точно това направих - метнах се в 9-ти месец на самолета от Канада до България. Blush Поводът беше друг, а целия екипаж /без да осъзнава/ беше в рискова ситуация, поради факта. Mr. Green

Колкото до ритането на бебетата в края на бременността - моето не се въртеше, но ме риташе в диафрагмата почти постоянно. След раждането около месец ме боляха кокалите като натъртени. Незабравимо преживяване. Mr. Green
Дано твоето е по-кротичко. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт