банално - за чистенето у дома

  • 4 101
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Това не го бях видяла. Значи са достатъчни

# 16
  • Мнения: 920
Бах, мама му, къде се слагам и аз.  При това количество! 8 ч. са малко.

# 17
  • Мнения: 4 176
Значи. Преди винаги съм имала жена за тази цел.
От опит знам, че е най-добре да не и даваш определено време за работа.
Аз пишех бележка какво да се направи,а тя да се оправя кога и как, ще го свърши.
Общо взето списъка беше еднакъв. Ето пример
1. измиване баня- всичко
2. прахосмукачка на всякъде + миене на под
3. миене на кофата за боклук
4. простиране на пране, което съм пуснала снощи
5. гладене на прането сложено в коша
6. сменяне на чершафите
7. изпразване на миялната
8. обиране на прах и паяжини
За миене на прозорци оставях 1 цял ден пролетно и есенно време.

В общи линии това беше.

# 18
  • Мнения: 2 211
Да, мисля, че не е разумно да се дава работно време. Осем часа са твърде много. У нас чистачката стои докато изчисти  прах, под, кухня, баня, тоалетна,мокро,тераса, прозорци, фурна, хладилник. Не я карам да глади и простира, защото преди време една ми изхаби някои дрехи, та си имам едно на ум. Дразни ме, че чисти с парцали, но като и е по- удобно така не я насилвам. Викам я два пъти седмично. Ние имаме много човешко отношение към нея и тя го оценя. Не се налага да я надзиравам и да регламентирам строго кое кога и как да се прави, общо взето е съвестна. Така че, зависи на какъв човек ще случиш.

# 19
  • Мнения: 3 506
Тя най-вероятно ще се справя по-бързо от теб и ще си намира време за поемане на въздух, но очевидно няма да и остава много допълнително време. След първите един-два пъти ще се ориентираш за колко приключва и ще решиш какво още да възлагаш.
Може да се разберете къде да слага нещата, ако случайно не успеете да приберете всичко, пък ти после да си ги доприбираш.
За прозорците не лош вариант е да идва един ден допълнително да ги мие.
Ако случиш на жена, хубаво е да и плащаш малко повече след първите пъти - аз знаех, че обикновено се плаща 15 лв./4 часа, но като гледам тук някои говорят и за 20 лв./3-4часа.

# 20
  • Мнения: 416
Аз викам жена понеделник, сряда и петък - чисти по три часа и й плащаме по 20 лв. на седмица.
 Но наистина има доста обясняване докато свикне, иначе мие и чисти, каквото й кажа, хвърля боклука, мие прозорци, глади дрехи, чинии също мие.

# 21
  • Мнения: 1 849
Вашите чистачки всеки път ли ги карате да мият прозорците? Защото, ако е всеки път 20 лв. е смешна цена, само прозорците струват толкова ако не и повече.

Пет години с това сме си изкарвали хляба със съпруга ми. Когато сме чистили апартаменти никога не са ни поставяли някакво време за свършване на работата. Мисля, че не е уместно, никога не е еднакво мръсно. Когато човек отива за първи път винаги ще свърши по-бавно, после си изгражда система и времето е по-малко. Поне при мен е било така. Но е абсолютно необходимо жените да са наясно с това какво точно им влиза в задълженията и кое не. Всички мои клиенти са ми казвали "искаме да ни изчистиш всичко", а едната сама си мие фурната, другата сама си мие чиниите....
Винаги съм държала да знам домакинята каква и е технологията на чистене и съм се съобразявала с нея. Имала съм клиенти които дори са идвали да ми показват как се държи прахусмокачка Wink.

Мисля, че гладенето трябва да е с отделна цена от чистенето. За мен това е едно от най-кошмарните занимания и не може да се сравнява с чистенето.

# 22
  • Мнения: 1 893
Отначало и аз правех списък и определях работно време,но като видях,че жената си разбира от работата,се обезмисли.Стига да съм доволна,ми е все едно колко време чисти,но и тя върши дори неща,за които не сме имали уговорка-като гладене например  Hug
И винаги чисти това, което сметне за необходимо /че и аз не бих си мила прозорците всяка седмица/

# 23
  • Мнения: 3 576
Егати, как си намирате хора да ви вършат толкова много работа за тия пари?  Thinking
Завиждам ви. Cry

Тук в нашия район е толкова трудно да се намери жена за почистване.
Последната беше абсолютна мърла, която за 3 часа претупваше всичко, не взимаше предвид забележките ми и взимаше 17лв на идване.
От доста време насам сама си върша всичко и ми е много трудно.

Ако случайно чуете жена да търси работа за района на Банкя, свиркайте  Whistling
Много ще съм ви благодарна  bouquet

PS: Бих ти препоръчала моя вариант за чистене на прозорци - на всяко идване да мие прозорците на една от стаите. Така винаги ще бъдат чисти и няма да чакаш основното чистене 2 пъти в годината.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
точно това имах предвид и аз за миенето на прозорците - по една или две стаи на идване, защото са наистина много. аз например на всяко миене на баните си мия и прозорците там, но те са малки и не отнемат много време.

за определянето на време: позната ми се оплака, че жената, която чистела преди време при нея, започнала да си тръгва все по-рано с или без повод и съответно претупвала работата. та определянето на някакво време, в което тя да е там, им решило проблема.

аз не знам дали да фиксирам точен краен час, по-скоро гледам да сметна работата колко време би ми отнела на мен и да гледам да запълня един работен ден на жената.

за цените: жена, наета чрез агенция, получава 2 - 2,50 лв. на час. при 8 часа работа това прави точно 20 лв.

някои от задачите както съм ги описала, изглеждат по-трудоемки, отколкото са. на първо време поне искам да ми забърсва печката и хладилника само отвън. аз си ги почиствам отвътре: хладилника - при всяко пълно зареждане (т.е. веднъж на две седмици), а фурната - след всяко печене (около два пъти седмично).
не искам да изхвърля и боклука - това си е грижа на виктория, а и има нужда да се върши повече от веднъж седмично.
пералнята и миялната също май няма да й влизат в задълженията, защото може въобще да не се случи да са пълни в деня, когато тя идва. по-скоро могат да са изключение.

та идеята ми е някой да поеме седмичното чистене, а ежедневните неща ние ще продължим да си ги вършим.

# 25
  • в къщи
  • Мнения: 467
Нямам чистачка,но мнооого ми се иска!Пфуу,завиждам ви,на мен не ми е по джоба. smile3514 smile3511

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
кукличке, и аз си давам сметка в какви разходи се вкарвам:
1. трябва да плащам на някой да върши работата вместо мен
2. освобождавам си съботата от седмчиното чистене и трябва да я запълня с нещо, нали? а обикновено тези неща водят до харчене на още пари...

засега поне го приемама като добра инвестиция - в себе си и в децата си - но времето ще покаже...

# 27
  • Мнения: 3 506
Nadia79, у наше село явно по-високо вървят цените Sad

Инвестицията е много добра. В първия момент, в който мога да си го позволя, пак ще си търся жена, въпреки трудностите по намирането на свестен човек в Банкя.

# 28
  • Мнения: 1 449
Моята жена за 6 часа веднъж седмично чисти прахосмукачка, мокро, прах, бани. Прозорците ги мие на етапи веднъж на 1-2 месеца. Глади отскоро, иначе  работи от 7 месеца. Не подрежда и не прави нищо в кухнята- имам предвид миене на печка, хладилник, плотове, това е мой избор. За 170 кв й плащам 20 лв на идване. Това е третата ми жена, първата идваше всеки ден плюс събота до обяд, но освен всичко гледаше и сина ми(първия), когато беше на годинка до към 3г. Тя си беше част от семейството ни. След това идваше друга жена, от понеделник до петък за 2-3 часа. Но никого къщата ми не е била толкова поддържана, както в момента, първо защото след ремонта направих всичко да е лесно за поддържане (например всичко ми е прибрано - библиотеката сега е един огромен триметров шкаф до тавана с вратички-кубчета с изхвърлящи панти- освен че е красив и стилен, е и много практичен, а преди колко прах имаше ooooh!), второ защото жената има ясно определени ангажименти, и , трето, защото самата жена е чистница, изключително трудолюбива, неуморна, инициативна и старателна!
Иначе, първия път й показах с какво да чисти, как да  мие прозорците - само с вода и микрофибърна кърпа, а не да трие до припадък, докато прозорците добият блясък и за нея е по-лесно и аз съм доволна. А тя следи - може миналата седмица да е измила балконската врата, но малкият да е оставил ръчички, тя я измива наново. И така..

# 29
  • Мнения: 1 893
...(например всичко ми е прибрано - библиотеката сега е един огромен триметров шкаф до тавана с вратички-кубчета с изхвърлящи панти- освен че е красив и стилен, е и много практичен, а преди колко прах имаше ooooh!)...
А дали може да го видим този шкаф,моля!
Почвам ремонт точно с тази цел-по-малко боклуци и по-малко за чистене.Ще се радвам на идеи.

Общи условия

Активация на акаунт