Дискова херния - 20

  • 54 430
  • 728
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Най-доволна съм от ТЕНДИВАЛ.
След намазване залепвам лепенка OMNIFIX E. Така имитирам пластир.
На мен другите мазила не ми помагат.

# 391
  • Мнения: 705
Някой с ДХ и шипове на врата  имали зачервяване на скулите и чувство за топло на ушите ?

# 392
  • Мнения: 2 322
Дийп релийф ползвам при по- силна болка, като редувам с крема на Кройтрхов с конски кестен и арника. Мажа и врат и кръст.

# 393
  • Мнения: 6 159
Явно ползваме  подобни "коктейли" Grinning
Поддържащо съм на Кройтрхов с конски кестен и арника .
По-силните ги редувам . Не съм взимала до сега Тендивал .
Последно ми бяха препоръчали  Алгезал /от по-сторите кремчета на пазара/ . Мисля ,че  добре ми действаше .
Това ноу хау с лепенките OMNIFIX го прилагам от 3 г. -бяха ми останали след една операция . Като лепнеш  върху намазаното , някак по-плътно попива .  Така пунтирам пластирите Вутонг , на които съм фен , но доста им вдигнаха цените - 10-11 лв. / за 6 бр. пластири/.
Lemy  ме светна за едно домашно приготвено масло от салвия , много е хубаво , но  май  привикнах към него и временно ще трябва да го сменя .
Какво ви е мнението за кремчетата от серията на  911 /руски /? В момента имам ЖИВОКОСТ .

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте, като ученичка паднах на опашката си на една ледена пързалка и когато станах на 23г болките започнаха да се обаждат. Сега съм на 52г с леко изкривен гр. стълб и дискова херния и др. /не им помня мед. думи/ През годините съм пиша лекарства и санаториум. Но от месец съм зле, имам болка по левия крак и на моменти когато стана ми отказват двата крака и леко приклякам. Ще ходя на лекар и молба към вас да ми препоръчате невролог. От Бургас съм.

# 395
  • Мнения: 59
Здравейте,някой на скоро да е пробвал с Дискус,има го вече и тук в България?

# 396
  • Мнения: 21
Здравейте,
Пиша, защото съм страшно притеснена. Дискова херния голяма с пареза на десен крак. На 30 г съм. Ще ме оперират след 3 дни. Парезата е от 2 дни. Не мога да ходя. Кракът ми е почти обездвижен. Това нещо ще се възстанови ли напълно след операцията и в какъв период? Имам две дечица - бебе и едногодишно дете и не знам изобщо ще мога ли да си ги гледам сама Sad

# 397
  • Мнения: 6 159
Здравейте,
Пиша, защото съм страшно притеснена. Дискова херния голяма с пареза на десен крак. На 30 г съм. Ще ме оперират след 3 дни. Парезата е от 2 дни. Не мога да ходя. Кракът ми е почти обездвижен. Това нещо ще се възстанови ли напълно след операцията и в какъв период? Имам две дечица - бебе и едногодишно дете и не знам изобщо ще мога ли да си ги гледам сама Sad
Попитайте за съвет Марчева . Тя го е преживяла и най-важното е ,че е оптимист .
При всички случаи ще ви е нужна помощ  след операцията . Не трябва да се вдига тежко /аз имах коремна операция и  3 м. ми бяха забранили да вдигам повече от 1-2 кг / , а и самото  специфично навеждане с бебе в ръце над леглото е гадно за човек с ДХ .
 Аз като  помагах за малките , почти ги  "хвърлях"  приспани в последния момент в леглото /заради кръста и болките от ДХ/ . И двамата свикнаха от малки ,че мога да ги гушкам  като клекна до тях или на канапето , но избягвам да ги вдигам от земята .
 Вероятно ще трябва и да си направите някои удобства  , за да не товарите  оперираното място - по-високи маси за повиване и т.н. С баткото /каката/ не Ви завиждам Hug  - хем по-тежко , хем вече  подвижно и с претенции .
Ще Ви трябва задължително и физиотерапия . А "командироването" на някоя баба  е почти задължително .

# 398
  • София
  • Мнения: 11 701
Здравейте,
Пиша, защото съм страшно притеснена. Дискова херния голяма с пареза на десен крак. На 30 г съм. Ще ме оперират след 3 дни. Парезата е от 2 дни. Не мога да ходя. Кракът ми е почти обездвижен. Това нещо ще се възстанови ли напълно след операцията и в какъв период? Имам две дечица - бебе и едногодишно дете и не знам изобщо ще мога ли да си ги гледам сама Sad
Няма място за притеснение, минала съм по този път . Ще се оправите веднага след операцията, тя е кратка за един час и излизате от упойката почти в пълна кондиция. Ще се повъртите малко из кревата,  ще дойдете на себе си, ще искате да отидете до банята да се измиете и трябва някой малко да помогне, всичко става бавно, но успешно. Парезата ще се оправи, защото нерва вече ще е освободен и всичко си идва на мястото. Да, някой ще трябва малко да помага след като се преберете у вас, трябва си помощ, трябва да се пазите, внимателно да се навеждате, да не се кривите когато ходите, малки разходки без натоварване и след това ви чака физиотерапия. Физиотерапията е приятна, не е натоварваща и възстановяването върви бавно и славно. Успех, апропо, кой ще ви оперира, ако желаете може да споделите, ако не желаете, няма проблем.

# 399
  • Мнения: 14
Здравейте,някой на скоро да е пробвал с Дискус,има го вече и тук в България?
Дайте инфо моля че не се издържа имам дх на шия и кръвното много често ми пада.

# 400
  • Мнения: 2 322
Здравейте,
Пиша, защото съм страшно притеснена. Дискова херния голяма с пареза на десен крак. На 30 г съм. Ще ме оперират след 3 дни. Парезата е от 2 дни. Не мога да ходя. Кракът ми е почти обездвижен. Това нещо ще се възстанови ли напълно след операцията и в какъв период? Имам две дечица - бебе и едногодишно дете и не знам изобщо ще мога ли да си ги гледам сама Sad
Стискам палци операцията да мине успешно.
Пиши когато можеш, ще се надъхваме и намираме сили заедно.

# 401
  • Мнения: 21
Здравейте,
Пиша, защото съм страшно притеснена. Дискова херния голяма с пареза на десен крак. На 30 г съм. Ще ме оперират след 3 дни. Парезата е от 2 дни. Не мога да ходя. Кракът ми е почти обездвижен. Това нещо ще се възстанови ли напълно след операцията и в какъв период? Имам две дечица - бебе и едногодишно дете и не знам изобщо ще мога ли да си ги гледам сама Sad
Няма място за притеснение, минала съм по този път . Ще се оправите веднага след операцията, тя е кратка за един час и излизате от упойката почти в пълна кондиция. Ще се повъртите малко из кревата,  ще дойдете на себе си, ще искате да отидете до банята да се измиете и трябва някой малко да помогне, всичко става бавно, но успешно. Парезата ще се оправи, защото нерва вече ще е освободен и всичко си идва на мястото. Да, някой ще трябва малко да помага след като се преберете у вас, трябва си помощ, трябва да се пазите, внимателно да се навеждате, да не се кривите когато ходите, малки разходки без натоварване и след това ви чака физиотерапия. Физиотерапията е приятна, не е натоварваща и възстановяването върви бавно и славно. Успех, апропо, кой ще ви оперира, ако желаете може да споделите, ако не желаете, няма проблем.
Ще ме оперират в ,, Иван Рилски” в София. Ще дам повече информация след операцията! Много благодаря за подкрепата и за споделената информация!

# 402
  • Мнения: 21
Здравейте,
Пиша, защото съм страшно притеснена. Дискова херния голяма с пареза на десен крак. На 30 г съм. Ще ме оперират след 3 дни. Парезата е от 2 дни. Не мога да ходя. Кракът ми е почти обездвижен. Това нещо ще се възстанови ли напълно след операцията и в какъв период? Имам две дечица - бебе и едногодишно дете и не знам изобщо ще мога ли да си ги гледам сама Sad
Няма място за притеснение, минала съм по този път . Ще се оправите веднага след операцията, тя е кратка за един час и излизате от упойката почти в пълна кондиция. Ще се повъртите малко из кревата,  ще дойдете на себе си, ще искате да отидете до банята да се измиете и трябва някой малко да помогне, всичко става бавно, но успешно. Парезата ще се оправи, защото нерва вече ще е освободен и всичко си идва на мястото. Да, някой ще трябва малко да помага след като се преберете у вас, трябва си помощ, трябва да се пазите, внимателно да се навеждате, да не се кривите когато ходите, малки разходки без натоварване и след това ви чака физиотерапия. Физиотерапията е приятна, не е натоварваща и възстановяването върви бавно и славно. Успех, апропо, кой ще ви оперира, ако желаете може да споделите, ако не желаете, няма проблем.
Ще ме оперират в ,, Иван Рилски” в София. Ще дам повече информация след операцията! Много благодаря за подкрепата и за споделената информация!
Здравейте,
Операцията мина. Оперираха ме д-р Бусарски и д-р Янков в ,,Иван Рилски”.
Парезата си я имам. Казаха, че с много упоритост, с много време и физиотерапия най-вероятно ще се възстанови. Казаха, че шансовете за пълно възстановяване са 30 процента в такива случаи, когато човек е стоял с пареза повече от 72 часа. И че до една година, ако няма възстановяване, няма да се възстанови. Sad Имам лек напредък само с това, че мога да застана на крака си без да поддаде. И леко мога да правя кръгчета в глезена. Силно се моля да успея да се възстановя.

# 403
  • Мнения: 2 322
Сега остани спокойна, това мисля е част от възстановяването и оздравителния процес. Ще направиш всичко което трябва. Мотивирай се силно и вярвай в себе си.
Моля се за теб всичко да се нареди
И помни воля и търпение, малки крачки

# 404
  • Мнения: 6 159
stz9108 , поздравления за куража и  операцията !
Сега наистина трябва  много спокойно  и мотивирано  да  преминеш през следващите месеци  ! Успех !
Споделяй  понякога  моменти от  процедурите по възстановяване !

Общи условия

Активация на акаунт