The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 50 841
  • 758
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 36
И аз да споделя мнение, защото вече 4 ти месец съм с продуктите на ТО. Постигнах много добър резултат при това съм с комбинирана проблемна кожа и запушени пори. С всички съвети и мнения от тук само с хидратиращият им крем не се спогодих. Но всичко останало ще подновя. ХК при правилно използване тип сандвич ми е ок. Бъфет с ретиноид супер комбинация за моята кожа. Ниацинамида - внимавам с количеството. Изключително много внимавам с киселините. Червения пилинг веднъж в месеца. Гликоловия тоник 1 или максимум 2 пъти на седмица си позволявам. От както прилагам двойното почистване на лицето няма и смисъл от чести пилинги. И най-голямото ми попадение е маслото от сквалан. Никакви кремове не ползвам вече. За първа година нямам проблем с цепнати устни, въпреки витамините и добавките, които пия през годините. Един два пъти усетих, че ще се цепват и още вечерта обилно намазвам сквалан. На сутринта и помен няма от засушаване и цепване. А през годините какво ли не съм мазала...
Редувам си рутините, не пракалявам с даден продукт. Вечер си правя разни масажи, потупвания и упражнения за лицето взаимствани от интернет. Има ефект, защото усещам как се подобрава кръвообращението и се отпуска напрежението в мускулите. Добавих и нещо ново за мен, взаимствано от друга тема за околоочната грижа. Маски и пачове за околоочния контур.
Ефекта от правилното почистване, хидратация и подхранване е че регурирах омазняването, изчезнаха сухите и лющещи се участъци, кожата се поизглади и пъпките намаляха почти до нула. Кожата се ,,поизпълни,,.
Дано съм била полезна с моя опит до тук.

# 121
  • Мнения: 2 726
Linofrina сандвича от тук съм го научила, радвам се, че има разлика.
dete2 мисля, че се използва флорална или термална вода, защото те сами по себе си притежават допълнителни хидратиращи свойства и накрая задължително, както е казала Shiny* се запечатва с крем за лице. Пробвай!
Така, така, мъча я някак. Днес ми дойде поредната поръчка със Еконт на адрес. Поръчах тоника, аргилерина и червената маска. Тази седмица отчитам добър вид на кожата си, ползвам ретинол, дали от него или от нещо друго но я харесвам. Даже и шипковото олио ми понася добре

# 122
  • Мнения: 291
Бъфет с ретиноид супер комбинация за моята кожа.


Може ли да споделиш кое след кое мажеш и кога, аз също съм с проблемна кожа с белези, затворени комедони и пъпки, но не съм запозната добре с продуктите на ТО и за сега съм поръчала само гликоловия тоник

# 123
  • Мнения: 36
Вечер винаги правя двойно измиване с олио и след това с измивен гел. След това едната ми рутина е бъфет, след това ретиноид в сквалан. Редувам с втора вечерна рутина която включва ХК или бъфет, ниацинамид и накрая масло от сквалан. Имам и трета вечерна рутина с гликоловия тоник. Него нанасям на сухо почистено лице. След него само сквалан, защото не се съвместява с бъфета. Но може да се добави ХК след тоника. Червения пилинг един път в месеца. След него обилна хидратация и известно време не ползвам гликоловия тоник.
Сутрините не правя измиване с олио и гел. Кожата ми е чиста, а и мисля, че ще се пресуши. Редувам ХК или бъфет. След тях ниацинамид и завършвам със сквалан. Сквалана е мазничък, попивам с хартия, ако има излишък. Понякога няма такъв и всичко попива. Трите вечерни рутини и дневната ми съставиха от сайта. Аз само преценявам кога кое според нуждите на кожата. Все пак и климата и гримирането оказват влияние.
И да допълня, че трябва да се гледа състава на червения пилинг, защото включва в себе си комбинация и от другите киселини, които предлагат ТО. Затова след него не ползвам гликоловия тоник поне седмица. В състава му го има. Трябва да се запознаеш кои киселини какво почистват ...горен или долен слой. След като използвам гликоловия тоник ми се появяват пъпки понякога. Мисля, че е т.н. чистене. Аз нямам опит с киселините и затова съм така предпазлива. Засега е добре положението.
И последно допълнение - много добра слънцезащита! На мен слънцезащитните ми запушваха порите, за което спасение е измиването с олио.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 13:05 от toffifee777

# 124
  • Мнения: 865
Ох и аз искам да ми се "изпълни" кожата, че имам вдлъбнатини и тъмни кръгове под очите.

# 125
  • Мнения: 291
А някой да препоръча слънцезащитен крем ,който не омазнява

# 126
  • Мнения: 11 003
toffifee777, ретинол в сквалан ли ти помогна за устните? Моите са вечно напукани, особено през студения сезон.

Сандвичът наистина действа Simple Smile яд ме е, че половината опаковка ХК досега замина напразно.

# 127
  • Мнения: 36
Аз си взех Биодерма фотодерм макс флуид и на Юсерин СС оцветен слънцезащитен светъл нюанс. От много скоро ги ползвам, но засега ми харесват. И аз се боря с лъщене от слънцезащитните. В ревюто и на двата продукта описват матиращ ефект. Допада ми, че и двата нямат аромати.
На устните си слагам масло от сквалан. То е от категорията масла на ТО.

# 128
  • Мнения: 3 922
Току-що получих поръчка от DECIEM шипната на 17.02. чрез куриер на Еконт, т.е. за няма и 10дни.Relaxed

# 129
  • Мнения: 865
Някой друг иска ли да пита пак Дъглас дали ще зареждат скоро, да видим сега какво ще кажат...

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 01:29 от fsyyy

# 130
  • София
  • Мнения: 619
Да се похваля и аз: поръчка от 15.02., пристигна с Еконт на 25.02. Чак не можах да повярвам! Интересно ми е как преодоляват митническата бумащина. От тракинга видях, че са платили митото в Чехия.

# 131
  • Мнения: 3 922
Заредили са някои продукти на TO в сайта на Дъглас!

# 132
  • Мнения: 131
От Дъглас ми написаха следното преди три дни: “ Голямото зареждане пристигна при нас. Колегите правят всичко възможно, за да обработят доставката възможно най-бързо.
До няколко дни ще бъдат видими и други продукти.”
Предполагам ще са заредили стоките, които до сега са зареждали. Но все пак се озадачавам за какво им е необходимо толкова време за да обработят доставката Sad

# 133
  • Мнения: 855
Някой знае ли с какво може да се замести Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%? Чакам го, но така и не се появява.

# 134
  • Мнения: 5 093
Някой знае ли с какво може да се замести Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%? Чакам го, но така и не се появява.

Ето това ми казаха от децием, че е еквивалента на МАФ. https://theordinary.deciem.com/product/rdn-ascorbyl-glucoside-so … 2pct-30ml?redir=1

Общи условия

Активация на акаунт