The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 50 812
  • 758
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 721
Скрит текст:
dete2 и аз в момента съм с много сух околоочен контур. След околоочния крем слагам и масло от сквалан. Само от него нямам дразнене и пъпчици. От някои други продукти ми се получават едни мънички белички пъпчици.
Много сух контур, направо ужас. Замислям се за други процедури там, мезотерапия ли да направя или нещо друго, не знам. При мен не са бели а като обрив, сега се сещам, че бях получила обрив и от лавандулово масло, явно не ми понасят маслата а така седи по  добре с тях не се бръчка кожата седи влажна

Маслата няма да помогнат, по-скоро ще раздразнят още повече кожата, маслата не хидратират качествено, единствено склвалана донякъде.  Хубав хидратиращ крем, който ако съдържа пантенол, емолиенти напр ще свърши работа.
А лавандулаво масло как въобще си помисляте да слагате на кожата си?! Е после - защо имам раздразнения Simple Smile
Ами ето така, като чета разни препоръки в нета има доста инфо как помага при акне и др проблеми. Не съм го нанасяла самостоятелно, а в комбинация с други продукти. Както и шипковото го дават, че хидратира, запазва влагата и т.н.

# 151
  • Мнения: 131
Заредиха продуктите в Дъглас.

# 152
  • Мнения: 5 080
Така и не си разшириха асортимента, както винаги един ретиноид или ретинол нямат.

# 153
  • Мнения: 6 666
Аз още вчера поръчах 3 цинка и 3 AHA. Ползвах и кода за 10% отстъпка. Дано ми пристигне поръчката, че последните 2 пъти ми се обаждаха да я анулират...

# 154
  • Мнения: 777
Така и не си разшириха асортимента, както винаги един ретиноид или ретинол нямат.
А те и преди това ли са нямали ретинол, че него чакам. Какъв е този код за отстъпка.

# 155
  • Мнения: 865
Така и не си разшириха асортимента, както винаги един ретиноид или ретинол нямат.
А те и преди това ли са нямали ретинол, че него чакам. Какъв е този код за отстъпка.
И аз от това се интересувам.

Дали ще са само тези неща, не ми изглежда да има разширение на асортимента.
И витамин Ц-та също няма.

# 156
  • Мнения: 5 080
Май това им е вечния асортимент, друго не съм виждала досега.

# 157
  • Мнения: 2 805
Ами ето така, като чета разни препоръки в нета има доста инфо как помага при акне и др проблеми. Не съм го нанасяла самостоятелно, а в комбинация с други продукти. Както и шипковото го дават, че хидратира, запазва влагата и т.н.

Не знам къде четеш от какви източници, и дали подлагаш през цедката прочетеното, но етеричните масла не са за директно нанасяне на кожа, раздразнения и алергични реакции са в кърпа вързани. Дори тъй препоръчваното чаено дърво за акне се нанася разредено и то само върху засегнатата част от кожата.
Маслата дори растителните, които си имат своите предимства, не овлажняват и хидратират добре, поради причината, че не могат да проникнат добре в епидермиса, те омекотяват най-вече. И всяко масло е потенциален дразнител и алерген. И със спорни бенефити доколко наистина изпълняват това, което им се приписва.

Чист вазелин вярваш или не ще запази влагата многократно по-добре от което и да е масло Simple Smile
И може да го нанесеш спокойно и в околоочната зона.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 22:55 от *Serendipity*

# 158
  • Мнения: 2 439
А Вазелинът какво е?! Масло,минерално,при това с комедогенен индекс 5
Маслата не хидратират,те запечатват вече хидратираните кожа/коса,също като Вазелина,той не хидратира,а запазва влагата

# 159
  • Мнения: 2 805
А Вазелинът какво е?! Масло,минерално,при това с комедогенен индекс 5
Маслата не хидратират,те запечатват вече хидратираните кожа/коса,също като Вазелина,той не хидратира,а запазва влагата

Да ме прощаваш, че вазелинът е минерално масло. И не, не запушва порите.
И чети внимателно преди да влизаш остро, никъде не съм написала, че овлажняват нито маслата, нито вазелина.

# 160
  • Мнения: 2 439
Простена си Grin допълнението за хидратация и влага е мое,преди да подскачаш също чети
Скрит текст:
Petroleum jelly (also called petrolatum) is a mixture of mineral oils and waxes, which form a semisolid jelly-like substance. This product hasn’t changed much since Robert Augustus Chesebrough discovered it in 1859. Chesebrough noticed that oil workers would use a gooey jelly to heal their wounds and burns. He eventually packaged this jelly as Vaseline.
Petroleum jelly’s benefits come from its main ingredient petroleum, which helps seal your skin with a water-protective barrier. This helps your skin heal and retain moisture. Read on to learn what else you can use petroleum jelly for.

Момичета,някоя може ли да сравни Granactive Retinoid in Squalane 2 и 5% .Има ли голяма разлика между двата?

# 161
  • софия
  • Мнения: 1 707
Ползвах 2% на следващата поръчка не беше наличен и взех 5%,другата седмица го почвам.Дано няма проблеми,ще дам отзив пак

# 162
  • Мнения: 865
Дали ще заредят ретиноидите?

# 163
  • Мнения: 2 721
Дали ще заредят ретиноидите?
Според мен не.
А опитвали ли сте ХК след ретинол? Нали по всички рутинни първо е ХК и после каквото и да е друго. Като нанеса ретинол, кожата седи мазна и някак всичко седи на повърхността, но след като нанесе отгоре ХК все едно всичко попи и не седеше така мазно. Как мислите така дали е редно?

# 164
  • софия
  • Мнения: 1 707
Аз съм ползвала единствено този Granactive Retinoid in Squalane 2% и след нанасяне остава мазен филм по кожата ,но след 30минути всичко е попило.За втората бутилка от 5% си взех за следваща стъпка и сквалан,по спомен така четох ,че се слага.

Общи условия

Активация на акаунт