The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 50 811
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 018
Може да ползвате азелаиновата сутрин, а Ц вечер или обратно, просто не и в една рутина. За пептидите може, аз така процедирам първо хиалурона и после тях. Те не се комбинират с останалите киселини, защото им спират действието.
И аз се интересувам от горния въпрос (при мен едното е сутрин, а другото вечер, но дали е ОК така?) доколкото знам просто не трябва да се слагат веднага едно след друго,но ако има някой по запознат да каже. И ако може да добавя и аз един въпрос - пептидите с какво не е удачно да се комбинират? Аз знам,че с киселини не се комбинират, но с какви точно киселини не знам. Например може ли първо пептиди и след това хиалуронова к-на ?

# 376
  • Мнения: 13
Здравейте на всички. Получих реакция от the ordinary aha 30 + bha 2 peeling solution и ще съм благодарна за всякакви съвети и помощ.
Първо го пробвах на ръката си, след няколко дни на брадичката и след още няколко дни на челото - без реакция. И така на 16.04 си намазах цялото лице. След отмиването имаше едва забележимо зачервяване. 3 дни след това бях за кратко навън,намазана с 50+ фактор ,където духаше силен вятър. След като се прибрах лицето ми започна да щипе и се зачерви. Отидох на дерматалог и ми изписа avene tolerance extreme емулсия. Нямаше никакъв ефект и след около седмица отидох на друг дерматолог, който ми предписа крема на  Avene ,понеже емулсията била слаба. Само че от крема лицето ми пламваше повече и ме щипеше. Днес ходих отново и ми предписа bepanthen sensiderm. Обяснението е,че съм си нарушила кожната бариера в следствие пилинга и кожата е раздразнена. Проблемът е на бузите, там се зачервява и щипе.
Моля, ако има някой с подобен опит да сподели как се възстанови и успокои кожата си. Не излизам почти никъде вече 1 месец,за да не дразня кожата.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 11:37 от Madness88

# 377
  • Мнения: 2 435
Здравейте на всички. Получих реакция от the ordinary aha 30 + bha 2 peeling solution и ще съм благодарна за всякакви съвети и помощ.
Първо го пробвах на ръката си, след няколко дни на брадичката и след още няколко дни на челото - без реакция. И така на 16.04 си намазах цялото лице. След отмиването имаше едва забележимо зачервяване. 3 дни след това бях за кратко навън,намазана с 50+ фактор ,където духаше силен вятър. След като се прибрах лицето ми започна да щипе и се зачерви. Отидох на дерматалог и ми изписа avene tolerance extreme емулсия. Нямаше никакъв ефект и след около седмица отидох на друг дерматолог, който ми предписа крема на  Avene ,понеже емулсията била слаба. Само че от крема лицето ми пламваше повече и ме щипеше. Днес ходих отново и ми предписа bepanthen sensiderm. Обяснението е,че съм си нарушила кожната бариера в следствие пилинга и кожата е раздразнена. Проблемът е на бузите, там се зачервява и щипе.
Моля, ако има някой с подобен опит да сподели как се възстанови и успокои кожата си. Не излизам почти никъде вече 1 месец,за да не дразня кожата.
Благодаря!

Това действа при мен, безотказно, при нарушаване на бариерата, дали от ретиноли и пилинги. 3-4 дни с него и всичко ми минава.

# 378
  • БГ
  • Мнения: 1 264
Здравейте,
започнах да използвам тези продукти в този ред:
MorningCleanse | Alpha Arbutin | Niacinamide or MAP | SPF
Evening Cleanse | Alpha Arbutin | Niacinamide or MAP | Azelaic Acid

Бихте ли мe насочили към хидратиращ продукт с който да завършвам  сутрин и вечер?

# 379
  • Мнения: 1 138
Аз съм друг случай на нарушена кожна бариера в следствие употреба, на пилинги. Вече съм доста скептично настроена към тях, а дори не ги ползвах често...

Пс: Ретинола мирише ли неприятно при вас? На мен ми мерише доста неприятно, като на гранясало олио...

# 380
  • Мнения: 416
Здравейте, вече около 2 месеца използвам няколко продукта на TO и съм най-доволна от Niacinamide 10%. Много по-рядко ми излизат пъпки и минават за ден-два. Това си е супер чудо! От кървавия пилинг съм доволна, от тоника също. Шипковото масло хидратира много добре, но е доста мазно и се дразня като си легна и омажа всичко. Всичко на TO ползвам само вечер, защото не ми допада тежката структура върху лицето ми.
Попаднах на нова, непрочетена от мен статия и съм много вдъхновена да пробвам някои от тези продукти.

https://ineedmoneyforchanel.wordpress.com/2020/05/26/всичко-за-the-ordinary-част-i/

# 381
  • Мнения: 247
Аз ползвам 2 седмици вече този серум caffeine Solution 5%+EGCG изобщо не ми помага ,дори ми се струва ,че имам още по големи тъмни кръгове под очите .
Нещо да препоръчате ??? Мезотерапията помага ли или филър ? Кое е по добре

# 382
  • Мнения: 768
Здравейте,
Радвам се, че видях темата.

От години използвам Matryxyl. Използвала съм и Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2% едно лято, но не ми хареса тесктурата и не видях особен ефект.

За моя тийн дерматолог препоръча Niacinamide 10%, заедно в режим с медикаменти, и засега ни харесва как работи.

Чудя се за Ascorbyl Glucoside Solution 12%. Някой използвал ли го е? Виждам, че има текстура на лек серум. Признавам си, че се чудя между някой от витамин Ц на The Ordinary и този на Paula's Choice, за който има добри ревюта.

А отзиви за витамина Ц в силикон на ТО и дали се чувства по-добре на кожата от Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%?

Имат и нов concealor с доста разнообразни цветове. Някой изпозвал ли го е?

# 383
  • Мнения: 131

А отзиви за витамина Ц в силикон на ТО и дали се чувства по-добре на кожата от Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%?


От скоро ползвам Vitamin C Suspension 30% in Silicone. Преди съм ползвала Vitamin C Suspension 23%. За мен ефекта е един и същ, но я няма неприятната текстура.

# 384
  • Мнения: 130
Здравейте мили дами!

Преди около 3 седмици беше последният ми химичен пилинг срещу акне и петна/белези от такова. В момента кожата ми е супер, нямам нито  една пъпчица,  с изключение на още няколко петна, които явно са по-упорити. Предвид силното слънце обаче ме е страх да направя още 1 пилинг.
Преди два дни започнах Azelaic Acid Suspension през вечер (това ми е трета опаковка, обожавам го) въпреки, че май е рано, но нямам реакция или раздранения. Хидратирам "обилно". Много ми помага за петната и някак матира. Въпросът е, че си закупих и гликоловия тонер, на който точа лиги от много време. Бих искала да Ви попитам, дали според Вас е рано да го вкарам в рутината си предвид химичните пилинги и слънцето. Идеята ми е да ги редувам с азелаиновата киселина, разбира се с почивки. Четох, че гликоловата киселина водела до "purging"  и много ме е страх да не пъпчасам отново, толкова време се борих с тези пъпки. Ще съм Ви благодарна на съвет! Heart

# 385
  • София
  • Мнения: 5 193
Fireflyyy,  Azelaic Acid като нощен крем ли ползваш или само локално? Аз в момента нанасям само локално преди нощния ми крем.

# 386
  • София
  • Мнения: 6 726
Бях питала преди време  за този серум за коса:

Ползвам го сравнително често като е имало вечери, които да пропусна. С много чувствителен скалп съм и обикновенно и най-простия шампоан може да го разрани. Оказа се, че серума лично за моята коса е страхотен, не омазнява (както се опасявах) и даже косата ми доста си порастна. Препоръчвам силно, ако някой му се чуди все още.

# 387
  • БГ
  • Мнения: 1 264
Fireflyyy с какво хидратираш вечер?

# 388
  • Мнения: 130
Азелаиновата я използвах преди локално върху пъпките, сега пак локално върху петънцата. Само вечер я използвам.
Хидратирам с natural mousturizing factors, който ми е напълно достатъчен, защото моята кожа е мазна. Действа ми не омазняващо и е много лек. Зимата прибавям и шипково масло, но отново не всеки ден.

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 11:35 от fireflyyy

# 389
  • Мнения: 768
От скоро ползвам Vitamin C Suspension 30% in Silicone. Преди съм ползвала Vitamin C Suspension 23%. За мен ефекта е един и същ, но я няма неприятната текстура.

Благодаря!  При Вас какъв е ефектът?

Ако някой има впечатления от другите им витамин Ц продукти, моля споделете.

Общи условия

Активация на акаунт