The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 50 871
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 773
Stella, не е за The Ordinary, но аз за около очите използвам какъвто хидратиращ използвам по принцип. В момента е един на Estee Lauder. Не избирам специален за околоочен, но виж в темата за околоочния крем.

# 406
  • Варна
  • Мнения: 138
Ами изизползвам серум, който обаче е за мазна кожа eucerin.Струва ми се, че не е подходящ за околоочите. А и от една аптека ми казаха, че никой серум не е за тази зона.Другото което използвам е бб крем, който разбира се слагам около очите. Но той пак е за смесена кожа. За това и реших да си взема нещо за там. Понякога слагам масла, но предимно вечер.Гледах темата за околоочните от там видях на The Ordinary.
Stella, не е за The Ordinary, но аз за около очите използвам какъвто хидратиращ използвам по принцип. В момента е един на Estee Lauder. Не избирам специален за околоочен, но виж в темата за околоочния крем.

# 407
  • Мнения: 1 212
stella_stz
Аз го използвах в комбинация с друг околоочен крем, защото сам ми изсушаваше. С допълнителен крем отгоре беше добре, не че видях някаква съществена разлика, а го ползвах много време, защото е доста икономичен... Също така бях чела, че може да се държи в хладилник, с цел охлаждане, в помощ срещу подпухналостта.

# 408
  • Мнения: 88
Стела, какво мислиш за серума на Eucerin? Имаш ли по-големи пори по принцип и как им се отразява той? Хвърлила съм му око Grinning
Използвала съм серум с ниацинамид и не видях разлика при порите. Дали ниацинамидът на Ordinary ще е по-различен? Нямам други проблеми с кожата.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 138
Немога да кажа за The Ordinary нищо. Серума на eucerin е доста добре. Определено забелязах свиване на порите. Малко е лепкав при нанасяне,но после попива.
Стела, какво мислиш за серума на Eucerin? Имаш ли по-големи пори по принцип и как им се отразява той? Хвърлила съм му око Grinning
Използвала съм серум с ниацинамид и не видях разлика при порите. Дали ниацинамидът на Ordinary ще е по-различен? Нямам други проблеми с кожата.

# 410
  • Мнения: 5 832
Дами, ще боря тъмни кръгове, торбички и фини линии под очите. Никога не съм ползвала продуктите на TO и ще помоля да ми кажете добре ли съм се ориентирала. Мисля сутрина да слагам Caffeine solution 5% + EGCG Serum и върху него Natural moisturazing factors + HA. А вечер Argirelin 10%,  но не знам него с какво да комбинирам, дали ще е ок отново с Moisturazing factors? Не знам и ок ли е с тези серуми да си ползвам кремовете на Микса, които ползвам по принцип. Другото ми питане е някой от тези серуми изсушава ли, защото околоочният ми контур е болезнено сух на моменти. Някой от тези серуми налага ли задължителна слънцезащита?

# 411
  • Мнения: 131
Дами, ще боря тъмни кръгове, торбички и фини линии под очите. Никога не съм ползвала продуктите на TO и ще помоля да ми кажете добре ли съм се ориентирала. Мисля сутрина да слагам Caffeine solution 5% + EGCG Serum и върху него Natural moisturazing factors + HA. А вечер Argirelin 10%,  но не знам него с какво да комбинирам, дали ще е ок отново с Moisturazing factors? Не знам и ок ли е с тези серуми да си ползвам кремовете на Микса, които ползвам по принцип. Другото ми питане е някой от тези серуми изсушава ли, защото околоочният ми контур е болезнено сух на моменти. Някой от тези серуми налага ли задължителна слънцезащита?
Аз ползвам Argirelin 10%и Caffeine solution 5% + EGCG в една рутина. Няма проблем да ги комбинираш. А Moisturazing factors е хидратиращ крем. Може да го тестваш и ако не ти харесва да ползваш твоя. Честно казано аз не ползвам специален крем само за околоочния контур. Ползвам един на цялото лице.
Относно слънцезащитата не съм чела някой от тези продукти да налага по специална грижа, но си е добре да се ползва такава.
Тази комбинация е добра за финни бръчици, но тъмните кръгове според мен трудно се повлияват от козметика.
Ако искаш погледни и серума за околоочен контур на Phytocode. Аз съм доволна от него. Ползвам го като трета стъпка.

# 412
  • Мнения: 5 832
Много ти благодаря за отговора! Ще погледна серума на Фитокод.

# 413
  • София
  • Мнения: 11 987
Има ли смисъл Матриксил и Бъфет с медни пептиди да се използват в една рутина?
Или е по-добре едното да е сутрин, а другото вечер?

# 414
  • Франция
  • Мнения: 898
Здравейте Flowers Rose
Понеже обсъждате Argirelin 10%, реших да ви споделя следния проблем. Включих го наскоро в околоочната грижа, за беда - с нов околоочен крем. Получих раздразнение на очите, придружено със ситен обрив над единия клепач.
В момента съм спряла всичко и съм по-склонна да обвиня крема - Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Synchronized Recovery на Есте Лаудер, също много хвален и препоръчван.
Все пак реших да попитам: Дали някой е получавал подобна реакция от Аргирелин 10 % на ТО?

# 415
  • Мнения: 1 996
Аз точно от околоочния на Ести получих такава реакция - раздразнение и зачервяване , и без аргилерин вечер, сутрин го слагах и от него проблеми нямах. Добре, че бях купила от малките опаковки от 5 мл, да не ме е яд, че го хвърлям.

# 416
  • Мнения: 2 017
Аз от Аргилерин и Матриксил след точно месец ползване се събудих с множество на брой нови фини линии под очите. Оттогава просто ми се състари околоочния контур и не мога да го оправя.

За Кафеин солюшън също съм чела, че изсушава, така че много внимателно подхождайте...

# 417
  • Мнения: 1 140
Момичета, ползвате ли ретинол през лятото? Трябва ли да го спра въпреки, че не си излагам лицето на слънце и ползвам 50 фактор?

# 418
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета, ползвате ли ретинол през лятото? Трябва ли да го спра въпреки, че не си излагам лицето на слънце и ползвам 50 фактор?
Аз ползвам, но вечер. На сутринта измивам лицето и нанасям крем

# 419
  • Мнения: 1 212
Ретинола по принцип се ползва вечер.
Но задължително слънцезащитен крем 50 фактор.
Ако няма излагане на пряка слънчева светлина - добре, ако пък има - с подновяваване на слънцезащитата през деня, може - да. Аз мисля да продължа да го ползвам и лятото.

Общи условия

Активация на акаунт