Хотели, работещи с НОИ

  • 7 112
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 71
Скъпи мами,
Предстои ни почивка през средата на юни. Много ни се иска да съчетаем полезното с приятното и да отидем в хотел, работещ с НОИ, за да имаме профилактика за здравните ни проблеми. До тук добре-хотели доста, но може ли мнения за подходящи такива за малки деца? Всякаква информация ще ни е доста полезна-храна,детски кътове, места за разходка итн.. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 250
Нямам отговори, но дали мога аз пък да попитам дали ще има такива програми от НОИ тази година.
Никак оптимистично не гледам на предстоящите месеци.

# 2
  • Мнения: 5 010
Хотелите работещи с НОИ са на принципа на санаториумите.Детски кътове не съм видяла,но и деца не съм видяла там,а  приличната храна е с доплащане.

# 3
  • Мнения: 6 299
Скъпи мами,
Предстои ни почивка през средата на юни. Много ни се иска да съчетаем полезното с приятното и да отидем в хотел, работещ с НОИ, за да имаме профилактика за здравните ни проблеми. До тук добре-хотели доста, но може ли мнения за подходящи такива за малки деца? Всякаква информация ще ни е доста полезна-храна,детски кътове, места за разходка итн.. Благодаря предварително
Единственото такова място, което лично съм посещавала и по НОИ и на свободно е балнеохотел Констанция. Последно през 2019г
 Имаши детски катерушки навън, няцъ детски кът. Има вътрешен и външен басейн и плаж. Само че май външният вече не влиза в цената,т.е. си доплаща. Питай на рецепция. Това е в местност вили Костенец в Рила планина. Страхотни места за разходки.  Като цало обаче такива мета не са подходащи за деца. Ако ползвате минералната вода, то трацва да е за кратко за децата, защото е много топла и не е добре за тях. https://bgholiday.com/hotels/bh-konstantsia
За базата им в Хисаря също са ми казвали,е е много добре, но намам лични впечатления. И не, не са като санаториуми.

# 4
  • Мнения: 1 292
Санаториума в Сандански е предвиден и за деца. Голямо забавление ставаше. В продължение на четири години съм ходила заради децата и бях доволна. Но беше преди десетина година.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Все пак, мами, санаториумът е място за рехабилитация и лечение, не детски лагер.

# 6
  • Мнения: 1 069
Все пак, мами, санаториумът е място за рехабилитация и лечение, не детски лагер.

Все пак ако няма кой да гледа децата, да не се рехабилитира и лекува ли човек ? Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Все пак ако няма кой да гледа децата, да не се рехабилитира и лекува ли човек ? Wink

Все пак това не е място за семейна почивка и/или романтични срещи - все единият може да гледа децата, докато другият се лекува Wink

# 8
  • Мнения: 3 589
А другите да се лекуват в "спокойната атмосфера" на семейно почиващи с деца ли??? Изумявам се от наглостта на някои хора 🥶

# 9
  • Мнения: 3 250
Повече несъобразителност, отколкото наглост.

# 10
  • Мнения: 3 589
Несъобразителност е когато случайно нещо сгафиш и осъзнаеш гафа.
Тук е обмислено и целенасочено.
Не се казва "Ох, не съобразих", а се натъртва с "Все пак" така сме решили.

# 11
  • Мнения: 71
Уважаема госпожо Вещица и уважаеми мами.. Само да ви кажа, че никога когато съм нямала деца и съм се лекувала в санаториуми, не са ми пречили децата!Аз не отивам с цел почивка, не знам къде видяхте написано, че искам едва ли не да се възползвам, досаждайки на хора които се лекуват. Аз отивам да се лекувам и още нещо-не няма за съжаление кой да ми гледа детето. Нима е проблем да се помъча да му осигоря някакво занимание, или да попитам минали през този период мами? Винаги съм се изумявала на жени, които като няма какво да кажат по темата не подминават, а се чудят как да се заядат... Занимание ли нямате? Удоволствие ли ви доставя? Някой ви ощети с въпроса ли? На мен ми се полага и имам нужда да отида и детето ми ще бъде винаги с мен. Силно се надявам да не срещам "вещици",в който и санаториум да сме.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Уважаема госпожо Пухче87, целта ми не беше да се заяждам, а да напомня какво точно е предназначението на тези места Simple Smile И пожелавам в санаториума да има повече “Вещи жени”, тъй като знанията им ще Ви лекуват  Simple Smile
Предвид написаното от Вас, явно имате сериозна история в посещението на санаториално-лечебни комплекси, така че би трябвало да сте наясно, че времето там е наситено с много лечебно-възстановителни процедури, изискващи Вашето участие. И кой точно ще гледа детето Ви, докато Вие щъкате между кабинетите за поредната процедура? Кой ще носи отговорност за него? Персоналът ли? Или другите лекуващи се? Или ше го държите затворено в стаята? Това ли заслужава детето Ви? За това ли е там? Това ли е виждането Ви за грижа? Или просто трябва да търпи и да седи затворено, защото на майка му й се “полага” и тя е решила , че непременно в този момент ще ходи на санаториум?  Съжалявам, че няма на кого да разчитате да Ви гледа детето, да Ви е живо и здраво да Ви радва дълги години, но санаториумът не е място за деца. Вие като майка  сте длъжна да се съобразите на първо място с детето си и да напасвате желанията си спрямо този факт, а не да очаквате целия свят да се съобразява с Вас и желанието Ви непременно да си водите детето навсякъде. Като няма кой да го гледа просто се насочете към места, подходящи за семейна почивка. Това, че нещо Ви се “полага” не значи, че имате някаква привилегия пред останалите. На всички ни се “полага” да се лекуваме в спокойна и тиха среда. Само да вмъкна, че това е бг-мама и всички гледаме деца.... Simple Smile
Виждам, че реакцията на другите мами е провокирана допълнително от написаното от aiwabg

# 13
  • Мнения: 1 069
Aми с право, нашите деца са големи, но като бяха малки сме ги мъкнали с нас по санаториуми. То има деца и деца, не е задължително всички да вдигат шум и да пречат Wink

# 14
  • Мнения: 19 485
Каквото и да е детето, ако е под определена възраст и родителят половината ден е зает с процедури, не виждам как би могло да изкара безпроблемно десет дни например, колкото е препоръчителния период. Детски кътове и занимални не зная да има в тези места. И да - има несъобразителни хора. Последното лято в луксозен спа хотел, на претъпкан басейн от почиващи бяха помъкнали гърненцето на малкото дете, че и го ползваха там. Ами....не е ок така.

# 15
  • София
  • Мнения: 271
"Програми от НОИ" е за профилактика и рехабилитация на работещи с осигуровки. Имат 4
(четири) процедури на ден, които не са съобразени дори с часовете за хранене. Отнемат доста време. Голяма част от санаториумите по НОЙ приемат едновременно и болни по клинична пътека (еквивалент на болнична база). Тези лечебни бази не са почивни станции. Вие бихте ли постъпили в болница със здраво дете?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Aми с право, нашите деца са големи, но като бяха малки сме ги мъкнали с нас по санаториуми. То има деца и деца, не е задължително всички да вдигат шум и да пречат Wink
Това, че си признаваме, че сме правили глупости, не ги прави по-малко глупости..... Wink

# 17
  • Мнения: 19 485
Като пример мога да дам, че в хотела в който бях на процедури, на една жена й прилоша по време на обяда в ресторанта  и спешно извикаха лекаря. Определено не е за деца там, наистина си е болница в известен смисъл.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Да не говорим, че има санаториуми , в които са настанени хора в доста тежко състояние, което едва ли би било гледка за очите на дете...

# 19
  • Мнения: 6 299
Съгласна съм с повечето от вас, но мястото което аз предложих не е точно тип САНАТОРИУМ и става за деца. Водили сме деца с нас много пъти. Не лично нашите - те са големи, но на хора от компанията ни. Да, има процедури, но може двамата родители да са по различно вереме на тези процедури и така да има кой да се занимава с детето, така че то да не пречи на останалите посетители на БАЛНЕОХОТЕЛА. Единствено с влизането в минералният басейн трябва да е с голямо внимание и за кракто време, т.к. водата е доста гореща, а в Спа центърът детето място няма.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 14:23 от fatalina

# 20
  • Мнения: 1 069
Aми с право, нашите деца са големи, но като бяха малки сме ги мъкнали с нас по санаториуми. То има деца и деца, не е задължително всички да вдигат шум и да пречат Wink
Това, че си признаваме, че сме правили глупости, не ги прави по-малко глупости..... Wink

Личи си, че има на кой да разчитате, няма лошо, пожелавам ви да е винаги така !

# 21
  • Мнения: 71
Уважаема Вещица и всички дами, които обясняват за какво са санаториумите.
1 во -Естествено,че няма кой да ми гледа детето, но и да има-не, не бих го оставила за цели 10 дни и да всички сте майки и Вие си носете отговорността Вие на лечение ли отивате, или на почивка без деца..
2 ро мисля, че бъркате СБР с хотел, работещ с НОИ,или  санаториум каквото  ми е запитването... Естествено, че има такива места, естествено, че се заплаща за детето и то цена, която е доста по-висока от обикновенните хотели.. Явно Вие наистина  смятате, че щом някой е с дете в главата му е да мине метър и тъй като Вие обикаляте без децата си не сте наясно с факта, че ако за себе си платите 270 лв, то за детето вземат почти двойно. Цитирам цени от миналата година на Вършец в хотел Тинтяна и представете си там ходят деца и представете си всички рехабитатори не само се съобразяват с това и даже наместват процедурите на родителите, така че да могат да си гледат децата-Господи какви лошо хора, нали 😡
И да ходила съм и имам опит, ще продължавам да ходя, са плащам за детето си и повярвайте ми -убедена съм, че детето ми никога не би попречило, или навредило с шум на хора около нас.. Ако вашите го правят може да се прехвърлите към други теми в бг мама..
Съжалявам за грубият тон, но да ми се обяснява колко лош родотел съм, защото не съм си зарязала детето в единственото ни свободно време, колко лош човек съм, че съм отишла на рехабилитация, еми не съм съгласна.. Повтарям аз не водя детето по СБР та, където са хората с тежки проблеми, изискващи специални грижи. Водя си детето на места позволени за това, плащам си за детето и не виждам смисъл да се обяснявам за това, че искам и на детето да му е интересно следобяда на разходките ни, защото за ваше сведение процедурите са до обяд и има достатъчно време да си отделиш на най-прекрасното нещо на този свят-децата.
Бъдете всички здрави, децата Ви и хората, които Ви ги гледат.
На всички мами с полезни съвети благодаря. Била съм в Сандански бременна и знам за детския кът за който говорите. Беше пълно с дечица и е мн полезно за тях да дишат този въздух. Отделно Трявна имат подобен хотел със страхотен детски парк и е пълно с деца, които даже са пратени точно заради въздуха и процедурите там.Точно такива места търся, не детски лагери, както милата "Вещица"се изрази.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 00:17 от Puhche87

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 951
От цялото това словоизлияние не стана ясно защо отваряте тема и търсите мнения, след като всичко знаете и не се замисляте върху съветите, които Ви се дават. С рогата напред все някога ще се забиете в стена....
Жива и здрава бъдете...

# 23
  • Мнения: 19 485
Да, благодаря че се пусна тема за хотел по НОИ, в която да ми се обясни, че децата са най-голямата ценност и че който не ги води навсякъде не е добър родител....

# 24
  • София
  • Мнения: 1 226
Ето тук https://noi.bg/benefits/rehabilitation ще бъдат публикувани всички хотели, СБР-та и други, които ще работят по програмата на НОИ, но след като приключи процедурата по избор на изпълнители. Най-вероятно това ще стане през пролетта .

# 25
  • София
  • Мнения: 8
Влизам, за да повдигна темата.
Горещо препоръчвам "Орфей" в Девин. Лятото бях там по ЗК и условията са прекрасни. Цяло крило от хотела е отделено за настанените по здравна каса или по НОИ, но по нищо условията не се различават от частта, в която са настанени туристи на свободно. Говоря от първо лице, защото по същото време мои приятели бяха настанени в другата част. Всички заедно ползват рехабилитацията, СПА и пр.
Подходящо е и за деца:yum:

# 26
  • Мнения: 54 445
В момента сме на санаториум и да ви кажа, че изобщо не е опция за ентъртейнмънт, с деца.
Не знам какво си мислят някои, но тук хората идват да се лекуват, а не на курорт.
Да, битовите условия са много добри и и излиза добре финансово. Обаче повечето хора са с видими увреждания, помощни средства - патерици, проходилки, инвалидни колички. Никак не върви сред тях да се мотаят здрави деца.
Има едно детенце в момента, за лечение обаче, с ДЦП, в количка.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 787
DeVa, в кой хотел/санаториум сте? Поне според мен санаториумите с много добри битови условия, за съжаление са рядкост.
Приятна и ползотворна почивка Ви желая. Simple Smile

# 28
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
В Павел баня в балнеохотел Павел баня съм виждала деца-едно момченце с баба си и баща си и братче и сестриче с родителите си. Кротки бяха децата, но и аз мисля, че там не е място за деца. Аз ходих сама и мъжът ми гледаше нашите. Сега ако отидем заедно, свекърва ми ще ги гледа.

# 29
  • Мнения: 54 445
Във Велинград СБР сме.
Сега почти няма хора, много тихо и спокойно е.

# 30
  • София
  • Мнения: 8
Във Велинград СБР сме.
Сега почти няма хора, много тихо и спокойно е.

Аз съм страшно доволна от процедурите там. Направо ме "рециклираха" за една седмица и бях като нова. Умишлено си платих за единично настаняване в новата, реновирана част и почивката ми беше наистина пълноценна. Силно препоръчвам!

П.П. Понеже следобед имах достатъчно свободно време, а басейна се ползва през ден от жените (по график), си купувах от ваучери от Грабо за басейните на Елбрус и кефа беше пълен, защото през седмицата почти е празно там.Yum

# 31
  • Мнения: 19 485
Относно СБР Велинград, от снимките виждам, че единичните стаи са ....много единични, почти широки като асансьор. Та питам и в действителност така ли е, защото и аз на такива места ходя самостоятелно, ММ не може да издържи толкова дълго, а идва да ме докара и да ме вземе само.

# 32
  • София
  • Мнения: 8
Относно СБР Велинград, от снимките виждам, че единичните стаи са ....много единични, почти широки като асансьор. Та питам и в действителност така ли е, защото и аз на такива места ходя самостоятелно, ММ не може да издържи толкова дълго, а идва да ме докара и да ме вземе само.

Аз мога да споделя от реновираната част, където бях настанена. Имах всички удобства. В стаята имаше две легла, но си платих за самостоятелно настаняване и второто остана празно. Иначе големината на стаите е стандартно - като хотелските. Имах и балкон. Единственото неудобство беше, че стаята ми се оказа крайна. Парното се пуска само сутрин и вечер за по един час и не беше достатъчно отоплена. Става дума за месец декември, когато един час топло не прави нищо... Но с духалка нещата се оправят, стига да не я искате от там, а да си я носите вие.Simple Smile

# 33
  • Мнения: 54 445
Ох, толкова писах и какво стана, не знам, но пак ще пиша.
Милитана, единична стая мисля, че има само една. ММ беше инцидентно там, нямаше свободна двойна стая като пристигнахме и се наложи да спим в различни стаи първата вечер.
Другите са двойни, нормално големи.
Можеш да си платиш и другото легло и да си сама. А сега има малко хора и даже не се налага доплащане.
Процедурите и водата на мен също ми действат отлично и благодарение на тях нямам кризи.
3 години, вече четвърта поредна година, идваме тук 2 пъти годишно.
Има опция за КП и за НОИ.
При мен е сложно и трудно да взема 10 дни отпуск и идваме по КП.
Много топло е в санаториума, по тениски сме вътре, навън е минус 5. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 19 485
Благодаря ви много за отзивите. И аз обмислям някакви варианти за балнео, поне веднъж в годината гледам за 10 дни да правя нещо. Ама сега с тая пандемия ме е страх и миналата година не ходих. Отрази ми се веднага разбира се.

# 35
  • Мнения: 54 445
За този санаториум мога да кажа, че мерки има и се спазват още от лятото, когато беше анархия навсякъде.
Сега е още по-строго.
Масите в столовата са наполовина и с по 2 стола, лятото бяха с 3.
Дезинфекция се прави след всяко ползване, маските са задължителни, без изключение, навсякъде. Дезинфектанти има.

# 36
  • Мнения: 19 485
Дева, а как е храната? Останала съм с впечатление, че е доста зле в СБР точно, а когато ходих в Баня Карлово и то в хотел по НОИ, направо си оставях всичко, отвратително беше. Отделно че ме сложиха с още пет непознати на една маса, беше много неприятно. Иначе от процедурите и от лекаря там бях много доволна.

# 37
  • Мнения: 54 445
Храната за мен е прилична, въпреки, че вкъщи не ям такива манджи.
Ако искаш, може да си доплатиш по желание.
Аз не мога без салата и си купувам допълнително. Има опции за скара и други неща.

# 38
  • Мнения: 19 485
Много благодаря, изглежда добре и сигурно ще се възползвам. За поръчването допълнително на салати и напитки - и аз го правех, обаче като сме шест души на масата, персоналът го сервира на някой друг, понеже става предварително и е супер неловко да се обясняваш на някой непознат, че тази салата пред него е всъщност за теб. Затова не ми се ходи пак по този начин, то да беше ден два добре, но десет....

# 39
  • Мнения: 54 445
Тук сервират като седнеш. Не предварително.
Напитки няма обаче.
Даже сега са изключили и кафе машината, заради пандемията.
Но има на улицата, на 50 м.

# 40
  • Мнения: 357
Едно уточнение по темата. По НОИ има санаториуми/СБР/, но има и хотели.

# 41
  • Мнения: 6 299
Едно уточнение по темата. По НОИ има санаториуми/СБР/, но има и хотели.
СБР-тата са по здравна каса с направление от личен лекар и след проведена амбулаторна физиотерапия/рехабилитация и т.н., след която е доказано, че имаш нужда от допълнителни процедури в санториум. http://nkrehabilitation.bg/ СБР може да ползват и пенсионери, докато по НОИ може да ходят само работещи хора.
По НОИ са балнеохотелите на ПРО ЕАД https://www.bgholiday.com/
И в двата вида хотели/санаториуми може да се ходи и на свободен прием.

# 42
  • Мнения: 54 445
В СБР също се ходи и по НОИ. Не са само по КП. Също и на свободно може да се отиде, но съм била само след свършване на КП, не самостоятелно.

# 43
  • Мнения: 357
В СБР се ходи и по НОИ. Във военните санаториуми също може по НОИ.
Освен в балнеохотелите на ПРО ЕАД, има и други хотели, които приемат по НОИ.
Например балнеохотел "Камена" Велинград, балнеохотел"Аура" Велинград, спа хотел"Орфей" в Девин и други.

# 44
  • Мнения: 282
Линк към сайта на НОИ с цялата информация за програмата за рехабилитация за 2022г. https://www.noi.bg/benefits/rehabilitation
Няколко файла са. Цените на балнеохотелите на ПРО ЕАД са други, не тези , които е публикувал НОИ.
Има болници (СБР) и балнеохотели.

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 23:53 от FBID1119177734809501

Общи условия

Активация на акаунт