Хотели, работещи с НОИ

  • 6 992
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 268
"Програми от НОИ" е за профилактика и рехабилитация на работещи с осигуровки. Имат 4
(четири) процедури на ден, които не са съобразени дори с часовете за хранене. Отнемат доста време. Голяма част от санаториумите по НОЙ приемат едновременно и болни по клинична пътека (еквивалент на болнична база). Тези лечебни бази не са почивни станции. Вие бихте ли постъпили в болница със здраво дете?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Aми с право, нашите деца са големи, но като бяха малки сме ги мъкнали с нас по санаториуми. То има деца и деца, не е задължително всички да вдигат шум и да пречат Wink
Това, че си признаваме, че сме правили глупости, не ги прави по-малко глупости..... Wink

# 17
  • Мнения: 19 360
Като пример мога да дам, че в хотела в който бях на процедури, на една жена й прилоша по време на обяда в ресторанта  и спешно извикаха лекаря. Определено не е за деца там, наистина си е болница в известен смисъл.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Да не говорим, че има санаториуми , в които са настанени хора в доста тежко състояние, което едва ли би било гледка за очите на дете...

# 19
  • Мнения: 6 256
Съгласна съм с повечето от вас, но мястото което аз предложих не е точно тип САНАТОРИУМ и става за деца. Водили сме деца с нас много пъти. Не лично нашите - те са големи, но на хора от компанията ни. Да, има процедури, но може двамата родители да са по различно вереме на тези процедури и така да има кой да се занимава с детето, така че то да не пречи на останалите посетители на БАЛНЕОХОТЕЛА. Единствено с влизането в минералният басейн трябва да е с голямо внимание и за кракто време, т.к. водата е доста гореща, а в Спа центърът детето място няма.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 14:23 от fatalina

# 20
  • Мнения: 1 067
Aми с право, нашите деца са големи, но като бяха малки сме ги мъкнали с нас по санаториуми. То има деца и деца, не е задължително всички да вдигат шум и да пречат Wink
Това, че си признаваме, че сме правили глупости, не ги прави по-малко глупости..... Wink

Личи си, че има на кой да разчитате, няма лошо, пожелавам ви да е винаги така !

# 21
  • Мнения: 71
Уважаема Вещица и всички дами, които обясняват за какво са санаториумите.
1 во -Естествено,че няма кой да ми гледа детето, но и да има-не, не бих го оставила за цели 10 дни и да всички сте майки и Вие си носете отговорността Вие на лечение ли отивате, или на почивка без деца..
2 ро мисля, че бъркате СБР с хотел, работещ с НОИ,или  санаториум каквото  ми е запитването... Естествено, че има такива места, естествено, че се заплаща за детето и то цена, която е доста по-висока от обикновенните хотели.. Явно Вие наистина  смятате, че щом някой е с дете в главата му е да мине метър и тъй като Вие обикаляте без децата си не сте наясно с факта, че ако за себе си платите 270 лв, то за детето вземат почти двойно. Цитирам цени от миналата година на Вършец в хотел Тинтяна и представете си там ходят деца и представете си всички рехабитатори не само се съобразяват с това и даже наместват процедурите на родителите, така че да могат да си гледат децата-Господи какви лошо хора, нали 😡
И да ходила съм и имам опит, ще продължавам да ходя, са плащам за детето си и повярвайте ми -убедена съм, че детето ми никога не би попречило, или навредило с шум на хора около нас.. Ако вашите го правят може да се прехвърлите към други теми в бг мама..
Съжалявам за грубият тон, но да ми се обяснява колко лош родотел съм, защото не съм си зарязала детето в единственото ни свободно време, колко лош човек съм, че съм отишла на рехабилитация, еми не съм съгласна.. Повтарям аз не водя детето по СБР та, където са хората с тежки проблеми, изискващи специални грижи. Водя си детето на места позволени за това, плащам си за детето и не виждам смисъл да се обяснявам за това, че искам и на детето да му е интересно следобяда на разходките ни, защото за ваше сведение процедурите са до обяд и има достатъчно време да си отделиш на най-прекрасното нещо на този свят-децата.
Бъдете всички здрави, децата Ви и хората, които Ви ги гледат.
На всички мами с полезни съвети благодаря. Била съм в Сандански бременна и знам за детския кът за който говорите. Беше пълно с дечица и е мн полезно за тях да дишат този въздух. Отделно Трявна имат подобен хотел със страхотен детски парк и е пълно с деца, които даже са пратени точно заради въздуха и процедурите там.Точно такива места търся, не детски лагери, както милата "Вещица"се изрази.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 00:17 от Puhche87

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 951
От цялото това словоизлияние не стана ясно защо отваряте тема и търсите мнения, след като всичко знаете и не се замисляте върху съветите, които Ви се дават. С рогата напред все някога ще се забиете в стена....
Жива и здрава бъдете...

# 23
  • Мнения: 19 360
Да, благодаря че се пусна тема за хотел по НОИ, в която да ми се обясни, че децата са най-голямата ценност и че който не ги води навсякъде не е добър родител....

# 24
  • София
  • Мнения: 1 190
Ето тук https://noi.bg/benefits/rehabilitation ще бъдат публикувани всички хотели, СБР-та и други, които ще работят по програмата на НОИ, но след като приключи процедурата по избор на изпълнители. Най-вероятно това ще стане през пролетта .

# 25
  • София
  • Мнения: 8
Влизам, за да повдигна темата.
Горещо препоръчвам "Орфей" в Девин. Лятото бях там по ЗК и условията са прекрасни. Цяло крило от хотела е отделено за настанените по здравна каса или по НОИ, но по нищо условията не се различават от частта, в която са настанени туристи на свободно. Говоря от първо лице, защото по същото време мои приятели бяха настанени в другата част. Всички заедно ползват рехабилитацията, СПА и пр.
Подходящо е и за деца:yum:

# 26
  • Мнения: 54 061
В момента сме на санаториум и да ви кажа, че изобщо не е опция за ентъртейнмънт, с деца.
Не знам какво си мислят някои, но тук хората идват да се лекуват, а не на курорт.
Да, битовите условия са много добри и и излиза добре финансово. Обаче повечето хора са с видими увреждания, помощни средства - патерици, проходилки, инвалидни колички. Никак не върви сред тях да се мотаят здрави деца.
Има едно детенце в момента, за лечение обаче, с ДЦП, в количка.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 694
DeVa, в кой хотел/санаториум сте? Поне според мен санаториумите с много добри битови условия, за съжаление са рядкост.
Приятна и ползотворна почивка Ви желая. Simple Smile

# 28
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
В Павел баня в балнеохотел Павел баня съм виждала деца-едно момченце с баба си и баща си и братче и сестриче с родителите си. Кротки бяха децата, но и аз мисля, че там не е място за деца. Аз ходих сама и мъжът ми гледаше нашите. Сега ако отидем заедно, свекърва ми ще ги гледа.

# 29
  • Мнения: 54 061
Във Велинград СБР сме.
Сега почти няма хора, много тихо и спокойно е.

Общи условия

Активация на акаунт