Междуребрена невралгия

  • 18 161
  • 106
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 329
А аз си мислех, че съм единствената с болки над 3 години вече.  След прекаран Херпес Зостер. Болки, които с хапчета не минават и за секунда.Минах през няколко невролози, физиотерапия, иглотерапия и не, не ми помогнаха.
И при мен, както при теб  има дни, в които съм инвалид и направо ми се иска да крещя от безсилие. Изнервих близките, с които живея.
След 10 дни си записах час в св. Иван Рилски при проф. Шотеков - поредна надежда за помощ....

# 46
  • Мнения: 19
мама Меца Без да искам да те настройвам и обезкуражавам,давам само мнение от личен опит..проф.Шотеков беше един от първите, при които отидох преди година, прие ме точно за 10 мин, с нечовешки болки в гръб, гръбнак, шия, крака, замайване и т.н., изписа ми 4 силни лекарства(естествено и антидепресанти) и ме прати по живо по здраво. Върнах се да питам още нещо, притеснена от състоянието си, каза бързам за някъде си и това беше. При теб може да е различно, знам ли. Просто споделям. Минала съм през всички известни(и не толкова) в София, даже в Панагюрище бях, от една страна малко по-младите са повече в час с новите неща

# 47
  • София
  • Мнения: 1 329
Ти направо съвсем ме отчая! Прочетох добри отзиви за него и като удавник за сламка си записах час. Че и 100 лв. ще дам!
Какво се оказва - за болки от този род - няма спасение.

# 48
  • Мнения: 19
мама Меца Ако искаш опитай, пак казвам, при теб може да е различно. Ще помисля от всичките, при които съм ходила, от кой съм с най-добри впечатления и ще ти пиша на лично. Аз правя консултации с невролог и физиотерапевти. При мен доста от проблемите са от гръбнака, така че отивам при тях с ямр на гръбнак, шия, глава

# 49
  • Мнения: 2 487
Feia Dea,
Може би не е лошо да напишеш тук в темата впечатленията ти от невролозите. Ще е полезно за всички ни.

# 50
  • Мнения: 16
Feia Dea,
Може би не е лошо да напишеш тук в темата впечатленията ти от невролозите. Ще е полезно за всички ни.

То ще е полезно, естествено. Но нали разбирате, че на жената и се е срутил животът изведнъж. Аз усещам собствения си по същия начин. Дали мислите, че и е лесно да седне да пише и преживява всичко наново, въпреки че и без това този ужас е част от всяка една секунда в ежедневието и. Някои хора може и да се примиряват с болката, ограничения "нормален" живот и т.н., но доколкото аз разбирам, жената е много тежко положение и аз само мога д аи съчувствам за всички гадости, които са и се случили. Sad

# 51
  • Мнения: 2 487
Feia Dea,
Може би не е лошо да напишеш тук в темата впечатленията ти от невролозите. Ще е полезно за всички ни.

То ще е полезно, естествено. Но нали разбирате, че на жената и се е срутил животът изведнъж. Аз усещам собствения си по същия начин. Дали мислите, че и е лесно да седне да пише и преживява всичко наново, въпреки че и без това този ужас е част от всяка една секунда в ежедневието и. Някои хора може и да се примиряват с болката, ограничения "нормален" живот и т.н., но доколкото аз разбирам, жената е много тежко положение и аз само мога д аи съчувствам за всички гадости, които са и се случили. Sad

Изобщо не съм имала някакво лошо намерение, самата аз писах по-горе, че и съчувствам и се надявам да има изход от ситуацията. Моят живот също е тотално срутен и то заради много повече от това, което съм писала в тази тема. Надявам се, че не съм засегнала Feia Dea, далеч не ми е била това мисълта, а може би чрез нейният, макар и крайно негативен опит може да помогне на някой друг, който се лута в омагьосания кръг от лекари, лекарства и т.н. Разбира се, нейно ще е решението дали да иска да сподели нещо повече, но се надявам да го направи, дори не само заради изложените досега причини, но и понякога самото споделяне може да е помогне. На мен ми е много трудно например, да обясня на някой точно какво ми се случва, писнало ми е да чувам как съм била още много млада да съм така, ама ей на, като станат такива работи не винаги се опира до възраст.
И честно, не знам как някой се примирява с ежедневни болки и ограничения, живея в този филм, но нито мога да го приема, нито мога да се примиря, все търся някакви варианти, то е ясно, че “нормалното” си е отишло завинаги, обаче смятам, че човек трябва да търси винаги някакви варианти за справяне със ситуацията. Все пак животът ни е един, колкото и нещастен да е.

# 52
  • Мнения: 19
Няма проблем,не се притеснявайте, ще споделя. Просто се влоших, много трудно дишам. Сега не съм в състояние да разкажа, но ще го направя. След година и два месеца ходене по мъките, унизително отношение и опити да ме изкарат луда, защото не знаят какво да направят или не им се задълбочава, вече съм в много сериозно състояние. С последни сили седя на комп и пращам документи за превод после на клиники в Турция и Израел. От Израел ми пратиха оферта за 13 Хил долара за диагностика. Само за изследвания. Нали се сещате, че за самотна майка с дете на 14, на трудовата борса с 400 лв доход е тотално непосилно. Майка ми е на 70 години, болна, тя ме гледа. Имам голяма част от образните изследвания в Токуда(за една година 23 Хил лева дадохме, със заеми и постоянна помощ от приятели и близки-финансова, постоянно ме карат по лекари), надявам се в Израел да ги признаят, защото там един ямр на гръбнака е $3400. По този начин ще редуцирам сумата. Сега трябва спешно да направя нов ямр на 3 отдела в Токуда,защото се смята,.че от миналата година има влошаване. Вероятно ще се наложи дарителска кампания,но аз вече нямам сили за нищо. Подготовка и изпращане на документи в чужбина ми отне две седмици. Тепърва трябва да пращам дисковете с изследванията, защото там не се доверяват на разчитането тук. После ще има онлайн консултации, естествено платени, за да се знае какво ще правим. При мен проблемът е комплексен. Гръбнак, шия, функционално нарушение на области от мозъка вследствие на ковида.Тук така и не го разбраха. Натъпкаха ме с лекарства, кортикостероиди, та съвсем да се влоша.  Това е. Родното здравеопазване ме съсипа. Да, имала съм проблеми с гръбнака преди двата ковида. Но никога такива сериозни. Благодаря на всички бг лекари, които се постараха да ме закопаят. Сега да видим дали ще се измъкна. И ме съсипва допълнително да гледам сдуханото си дете как кърши пръсти и страда. Момче на 14 г което трябва да кандидатства, а вижда как майка му е все по-зле и е безпомощно. Оная вечер захлупи глава на масата се разплака и казва-мамо бе, моля те иди на операция и да се оправиш. Не разбира, че не е само до операция и че не е толкова просто. Истината е, че точно за една седмица може да се разбере какво се случва. Тук бях 8 пъти в болници, навсякъде изследвания на час по лъжичка, системи, боцкане, разтакаване. И се влоших. Сега връщам лентата година назад и ревизията е: с изследвания за 5-6 Хил лв, сериозно отношение на лекари и правилни насоки...Ами може би вече щях да съм се оправила. Но нямаше кой да ми каже-направи това и това. Лутам се сама, тичам в безобразно състояние по лекари, един каже едно, друг друго, пълен кошмар. Каскада от грешки. От жизнерадостна и хубава млада жена сега съм страшна за гледане. Драпам с нокти и зъби да се спася, но вече изпускам фронта.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 329
Без думи съм...

# 54
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Много, много мъчно ми стана като четях поста ти, Фея. Ние отраснахме само с майка ми (вдовица), която имаше ревматоиден артрит и беше жива мъка за нас да гледаме как я боли, а никой не моце да направи нищо. От цялото си сърце ти желая подобрение! Ако не в Израел, в Турция съм чувала, че е по-евтино. Шефът ми премина лечение (рак) там в една частна болница и плати 25,000$, а в Израел му искаха близо 100,000$. Прегръщам те!

# 55
  • Мнения: 2 487
Feia Dea,
Много съжалявам за това, което ти се случва, наистина е голям кошмар. Особено с детето… 😥😥😥.
За съжаление в БГ лечението с кортикостероиди е всеизвестно - за всичко, с което не могат да се справят - бам, такова нещо… и после си търпиш последиците, които могат да са дългосрочни. За всичко те разбирам, знам през какво си минала, не съм била в толкова тежко състояние като теб, но от близо 15 години се разправям с невролози за моите невропатии и ми е пределно ясно какво се случва и как вдигат рамене като не им е ясно какво да те правят…
Наистина ти желая от все сърце да можеш да се оправиш, щом имаш функционални проблеми и в главата, това вече наистина е сериозно, иначе пораженията по гръбначните нерви, поне от моя опит се възстановяват, дотолкова, че можеш да влезеш в някаква ремисия след време, докато не се появи предразполагащ фактор, който да отключи отново невралгията, но аз имам наблюдения само при периферна нервна система.
Иначе - да, в Турция има прекрасни специалисти с апаратура, която тук в БГ не съществува, тестове, които тук не са и чували, да - много по-скъпо е (или поне беше, сега с инфлацията може и да не е така), но със сигурност е по-евтино, отколкото в Израел. Аз самата съм ходила на диагностика в Истанбул преди 10-Ина години и тогава за няколко изследвания ЯМР, 2 ЕМГ - но такива, каквито в БГ няма,  дадох към 5000 лв. Но предвид, че такава образна и функционална диагностика няма у нас - нямах друг избор.
А от Токуда не ти ли предлагат вариант да отидеш в някоя от техните болници в Турция? Те са огромна верига, с много мащабна база и със сигурност имат варианти.
Всъщност - понеже ми хрумват някакви идеи в тази насока - пиши ми наистина на ЛС, когато имаш възможност, нека се чуем по-подробно, имам някои контакти в Истанбул с такава насоченост, тъй че мога поне да те свържа с хората.
И ти пращам много виртуални прегръдки, не се отказвай, детето ти има нужда от теб 🤗.

# 56
  • Мнения: 60
Mila1331
Може ли да споделиш повече за тези невропатии. Как се поставя диагноза. Аз в момента ходя от лекар на лекар и нищо съществено не се случва. Боли ме целия гръб от врата до кръста. Сутрин не мога да стана от леглото. Като се пораздвижа е малко по добре. Но постоянно имам някаквк болки, близките ми вече не минвярват и само ми повтарят че си внушавам Sad а съм само на 30г и се чувствам всякаш съм на 90

# 57
  • Мнения: 3 128
Feia Dea , това което споделяш е част от така натечения дълъг ковид или пост ковид синдром. Прочети повече за него, ако можеш последните проучвания и лечения на английски. На български няма чак толкова информация. Сигурно ще ти се стори странно, но лечението на това е с антихистамини: лоратадин или зиртек, или кетотифен и т. На мен ми понася само зиртек досега. Помага ми доста с описаната в темата невралгия, която при мен е част от дългия ковид също. И помагат със задъхването, затрудненото дишане, ускорения пулс, световъртеж, болки и Т.н. всякакви пост ковид и симптоми. Също рибено масло и куркумин помагат, но основното е антихистамини. Пробвай със зиртек за седмица и напиши има ли промяна.

# 58
  • Мнения: 2 487
Моите болки почнаха, когато бях на 25, сега съм на 39. От тийн възраст си имам доста сериозна сколиоза, но в един момент почнаха радикулит, плексит, междуребрена невралгия, болки във врата, таза, че и тригеминална невралгия (това вече е адът под небето). Имам 5 хернии, 2 на долни торакални прешлени, 3 на шийни. Гърбът ми в крив, ротирал гръбнак, постоянно някакви нерви се възпаляват и наистина няма ден без болка. И така години, години наред, а след Ковид стана още по-зле.
Пила съм всички видове лекарства, накрая стомахът ми се предаде и в момента дори по време на криза не мога да пия противовъзпалителни.
Пия Лирика от няколко години, но вече и тя не действа при остри състояния, поддържа ме, доколкото да функционирам някакси. Иначе от миналата година си намерих невролог-иглотерапевт и ходя за всичко при него, ефектът е много добър, но естествено излиза прескъпо, защото ходя всяка седмица.
Иначе - правила съм всевъзможни физиотерапии, масажи, вендузи, Юмейхо (не го препоръчвам изобщо). Невролози - не знам колко точно. Изписват все едно и също, резултат - никакъв в дългосрочен план. Правила съм няколко пъти ЯМР (таз, гръбначен стълб, глава), отхвърлиха МС, но потвърдиха дисковите хернии. Не знам как живея в този ад, близките ми са вдигнали ръце вече, детето ми ще ме запомни като все болна 😢. Имам моменти, в които не мога да се наведа, не мога да стана от леглото, прости всекидневни дейности не мога да върша, но Слава Богу, още някакси се справям, въпреки болките. Вече и аз не знам какво да ви пиша, не ходя вече изобщо на други лекари, освен при иглотерапевта, защото ми е писнало да ми изписват АД, то вече няма друго, аз всичко съм пробвала. И не, не съм луда, образните изследвания ясно показват, че проблемите не са ми в главата, но решение няма, поне не и трайно. Опитвам се да приема всичко, но е ужасно трудно.

# 59
  • Мнения: 60
Mila1331
Разбирам те напълно, моите близки същонса вдигнали ръце от мен Sad а имам и малко бебе за което сама се грижа и толкова ми е трудно да изкарам деня, сега ходя на физиотерапия, след това ми препоръчаха плуване в минерален басейн. Като бях бременна много минпомагаха масажите, защото не можех да пия никакви лекарства и благодарение на редовни масажи 2 пъти в седмицата успях да изкарам брвменоста. Сега няма кой да гледа бебето за да ходя толкова често…. пак ходя но е на 2 седмици веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт