За банана!

  • 8 329
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
избирах по-узрелите/на точки/.

В чужбина препоръчват само банани с черни точици да се дават на деца...

Какви са тия точици, къде са, по кората ли? newsm78

# 16
  • Мнения: 7 803
защо бананите да са с точки  newsm78 те са по калорични

# 17
  • Мнения: 7 640
бях писала някъде преди- тези с точки по кората са узрелите банани, познавам лекари професори, които други не поглеждат Crazy

намерих си старото мнение, да не се моря Laughing
в тази тема

# 18
  • Мнения: 992
аз също избирам бананите с точки, пасирам и веднага давам, като потъмнее хвърлям

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Можеш да ги купиш и жълти и след 4-5 дни ще се появят и точките,но ако покафенее не го давам/мирише ми на джибри/.Покафенява ако се държи в хладилник,затова никога не слагам там банан.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 687
Четох в "чуждоземен" site, че първите необработени ( и единствени в ранна възраст ) ПЛОДОВЕ са банан и авокадо!!!

Никога не съм варила или бланширала плодовете, мия, беля, режа, пасирам и  feeding

За банана, предварително се извинявам за превода си 

                Бананите са с отлична хранителност, както и подходящи за първа храна на вашето бебе! Бананите често са смятани за една от перфектните храни , които природата ни е дала, защото те съдържат всичко необходимо на човек да отцелее. Един от най – важните хранителни компоненти на бананите са калий и fiber (  фибри (карбохидрат - несмилаем) полезни много). Бананите са също така богати на Витамин B6, Витамин C и Витамин В12.



                Калия в банана , често бива объркав с натрий ( сол ). Калия допринася за добро кръвно налягане, както и за нормалното функциониране на сърцето. Някои проучвания предполагат, че хора които консумират банани и други храни богати на калий, е по – малко вероятно да развият атеросклероза и високо кръвно налягане!


   Бананите са известни още като антиациди ( противокиселинен ). Те предпазват от язва на стомаха и язвени образования. Причината за този малко известен и почти особен факт е наличието на лепкаво обемно вещество, което помага на червата при продукцията на слуз, което прави бананите много много лесно смилаеми. 
 


   В допълнение на всички по–горе споменати фантастични качества бананите са много удобна храна. Те са в своя собствена кора и нямя нужда да се мият; просто белиш и ядеш ! ….


Садържание:
BANANAS: (един среден)
VITAMINS:
Vitamin A - 95 IU
Vitamin C - 11 mg
Folate (important during pregnancy) ( фолий – полезен по време на бременността )- 22.5 mcg
Vitamin B6 - .7mcg
Niacin - .6 mg
Pantothenic Acid - .31 mg
Vitamin E - .67 IU

MINERALS:
Potassium ( калий )- 467 mg
Magnesium - 43 mg
Phosphorus - 27 mg
Calcium - 7 mg
Selenium - 1.3 mg
Iron ( желязо )–4 mg
Забелязват се и следи от zinc, manganese and copper ( мед – бакър, не мед за ядене   )

от http://www.wholesomebabyfood.com/tipbananas.htm- ЗА БАНАНА ( НА АНГЛИЙСКИ )

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 00:50 от adiland

# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
Страхотна статия мерси! Ама нашите бебчета май знаят много добре какво да си хапват мойта банан най-много обича на мойте две приятелки също но и аз не го бланширам, пасирам и давам не ми е потъмнявал до сега

# 22
  • Мнения: 742
Страхотна статия мерси! Ама нашите бебчета май знаят много добре какво да си хапват мойта банан най-много обича на мойте две приятелки също но и аз не го бланширам, пасирам и давам не ми е потъмнявал до сега

А ако потъмнее за маникоф мама и тати са на среща Mr. Green

# 23
  • Мнения: 8 917
Едва ли е проблем потъмняването, но аз никога не съм бланширала - директно си го хапваше пасиран Peace

# 24
  • Мнения: 481
Аз знам, че неузрелите банани действат затягащо на стомаха, а зрелите разхлабват. Когато бананът се запече в МВ печка той става като каша и е по-сладък на вкус и се усвоява по-лесно и действа леко разхлабващо. Доколкото си спомням има пектин в тях и на това се дължи действието им на стомаха.

# 25
  • Мнения: 6 164
Благодаря ви!
adiland    bowuu
Сега ще си спестя доста усилия преди да го дам!
Grinning

# 26
  • Мнения: 3 886
никога  не съм ималя проблем особено пък с банана.ядеме си го както го ям и аз имаме 2 зъбчета и си го гризка по малко  bouquet

# 27
  • Мнения: 40
Здравейте, мами!
Моето бебче е на 5 месеца и 10 дни. Въвела съм плодовите пюренца-ябълка, круша, тиква, череша, а от зеленчуковите-морков, картоф, ориз.Мислех да въведа банана като пюре на Ганчев след навършени 6 месеца т.е. след 20 дни. Та се чудех заради хистамина подходяща ли е възрастта 6 месеца за въвеждане на банана, не суров, а като пюре? Grinning Grinning

# 28
  • Мнения: 4 362
Аз пасирах банана суров. Peace

аз също така го правя  Peace

# 29
  • Мнения: 498
Бананът и доматите не съдържат хистамин/той се намира в нашия организъм/,а те са хистаминолибератори,т.е. провокират неговото освобождаване и проява на алергична реакция.Аз банан давам суров,пасиран.По принцип този плод малко ме притеснява,защото не расте у нас и го берят зелен...после зрее по касетки и т.н.,което не ми харесва и за това не го давам особено често.Това,че потъмнява се дължи на окисление...с настъргана ябълка става същото.

Общи условия

Активация на акаунт