Сватба с малко бебе

  • 7 900
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Аз мога да споделя моя опит от сватба с бебе на 4м. Ние организирахме всичко за 2 седмици, подписването беше в 18:00, след това с нашите гости (бяхме общо 14-15 души) отидохме в ресторанта, имаше иху-аху до към полунощ и си тръгнахме. Бебето беше с нас, аз го кърмих 2-3 пъти (как извадих и после прибрах цицата от роклята само аз и кумата знаем 😉), то заспа в количката към 20:00-20:30 и проспа останалата част от сватбата.
Както казах планирахме всичко след раждането, като знаехме вече какво бебе ни се е паднало и преценихме, че ще се получат нещата.

# 31
  • Мнения: 18 295
3-4 месеца след раждането аз бях разплута, недоспала и въобще баба Яга. Но явно само при мен е било така... Wink
А ангелчето ми ревеше почти през цялото време и все някой го мъкнеше на ръце, защото беше възмутено, ако си позволиш да го поставиш в легълцето. Joy

# 32
  • Мнения: 1 076
3-4 месеца след раждането аз бях разплута, недоспала и въобще баба Яга. Но явно само при мен е било така... Wink
А ангелчето ми ревеше почти през цялото време и все някой го мъкнеше на ръце, защото беше възмутено, ако си позволиш да го поставиш в легълцето. Joy
Едно към едно. Преди три седмици и второто ни ангелче се роди, и то е гласовито като номер 1. Спират ми тока. Абсурд да съм булка седмица все едно🤢 Но да, бебетата са изключително различни. Аз само съм чувала за спящите по цял ден.

# 33
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами и аз бях така, хем моето бебв беше лесно, обаче така се бях подула и отекла, със сенки под очите, с много кг за сваляне и емоционално изтощена. Каква сватба, какви 5лв,аз само исках да се наспя и да остана сама за малко. Затова казах - с раждането на бебето се ражда и майката.

# 34
  • Мнения: 698
Абсолютно! Моето стана на 1 година преди няколко дни, тоест не съм спала от 12 месеца. Събират ми се 4-5 часа на денонощие.
Не съм била подута, на втория месец бях свалила всички качени кг, на четвъртия още - 3.
Дори сега не мога да си представя да правя сватба - предпочитам да поспя ако имам свободни 3 - 4 часа 😁

Но си е до дете, завиждам на всички със спящи дечица!

# 35
  • Мнения: 6 764
Всичко си е до човек. И аз не мога да си представя пък да съм бременна булка, защото и двете ми бременности първите месеци бях бледа, повръщаща, едвам крепяща се на краката си и не можеща да хапне нищо 😂 Обаче пък доста дами се женят първия триместър и нямат драма с това. Та, същото и след раждане.
Да не говорим, че много мами си имат помощ и не им са толкова драматични първите месеци. Моя близка живееха в една къща с бабата и дядото и бебето в 20 часа отиваше при баба си. Тааа хич не беше нито недоспала, нито подпухнала. Та, варианти много, желание да има ❤️

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Аз бях бременна във втори месец на нашата сватба и беше супер. Не ми личеше, само не можех да пия, но така пък помня всичко 😂 изкарахме до 4 сутринта...

Пожелавам на всички, които планират сватба в първия месец 🤪 или 3-4 месеца 🤪 да им се получи. И аз наивно вярвах, че какво толкова ще се промени... ама ето на- и аз като другите ако имам няколко свободни часа ще си почина, няма да ми е до сватба.
Мъжът ми гледа детето почти наравно с мен и е супер подкрепящ. И въпреки това като сме неняспани се скарахме за някаква глупост просто защото не мислим трезво. Това беше до третия месец.
Сега детето е на 5 месеца, по- добре е , има режим; но пак няма как човек да се отпусне на макс с такова малко бебе. Като знаеш, че ще чака на теб , някак не ти е напълно спокойно.

За мен сватба бременна е много по- лесно от сватба с малко бебе, което да не говорим че може да плаче от други хора и изобщо да провали иначе добре подготвения план 😄

# 37
  • Мнения: 217
Синът ми ще е точно на годинка на сватбата ни. Живот и здраве ако извънредното положение падне до юли месец. През деня ще бъде с нас. Предната вечер и в деня на сватбата живот и здраве ще остане да спи в леля ми. Тя сама предложи да го гледа,за което и благодаря  с цялото си сърце. До тогава ще е по-голям и ке има заместени храненения. Защо не отложите и вие малко във времето?  Да добавя,че вече 7 месеца синът ми го кърмя и не сме си разделяли за повече от 3 часа. Ходим си с него на почивки. По натам ще го оставим на свекърва ми да го гледа, за да идем на един водопад. Става дума за ден.  Та исках да кажа, че може да изчакате да  порасна малко.

# 38
  • Мнения: 11 053
Миналата година (преди ковид) кумувахме на сватба, където младоженците бяха с двегодишно дете. Еми не се спря да хленчи и да им създава проблеми, въпреки че бяха активно впрегнати и баби в обгрижването. Очевидно не му беше комфортно цялото събитие. Почти през цялото време на ритуала баща му го държа на ръце.
Купон после имаше, на открито, ама детето пак си хленчи и едва заспа вечерта с триста зора. Да, имаше хотелска стая под ръка, дори повече от една, не е било това проблемът. Сватбата не беше многолюдна, не е имало чалга, роднини до девето коляно, които го щипят и т.н., ама сватба си беше - с около 40-50 души.

Децата биват различни, естествено, и ситуациите с тяхно участие - също, но много ми е забавно как хора, които нямат и 1 ден опит, дават съвети Simple Smile Лично на мен ми е много трудно да си представя на коя майка на новородено ще й е комфортно, докато бебето реве, да го успокоява някой друг, а тя да позира за снимки с лъчезарна физиономия.

П.П. На авторката да кажа, че е малко вероятно това лято да има (поне законно) пълноценни сватби в заведение, с многобройни гости и т.н. Епидемията не е приключила, за съжаление.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 3 419
С уговорката, че си е до дете, според мен е по-лесно когато бебето е още малко, не е мобилно и предимно спи. Реално след коликите и преди зъбите ми се струва оптимално 😅

# 40
  • Мнения: 159
Аз не бих отишла на чужда сватба с мое малко бебе, каму ли да си причиня цялото напрежение кърмещо бебе + цял ден напрежение + гости, ритуали, снимки, какво ли не. Вътрешно ще стискате зъби, но след време ще се питате защо минахте през това?! При все че трябва да е един от най-щастливите дни! Знам, че има много твърдоглави мами и съм го виждала: Да носиш бебе на едноседмична почивка и да си скъсаш нервите - не. Играла съм го тоя филм с първото дете и после с второто си казах "Аз съм човек, не става просто, бебето на 4-6-10 месеца няма да помни дали е ходило на почивка, но аз ще я помня тази "почивка". За сватбата всеки си решава, за мен е излишен напън да се прави с малко бебе, освен ако няма много стабилна баба Bowtie

# 41
  • Мнения: 2 719
Не си го причинявайте, излишна хамалогия и няма да се насладите на празник. Тази година пак ще мине под ковид печата, различни мерки всеки ден.
Но по-важното, първите месеци се кърми на 3 часа, образно казано, дано да имате спокойно бебе, но пак неспането е факт.
Едно подписване дори е свързано с подготовка, логистика и време, а ако имате бебе, което реве ще е кошмар.
Изобщо не си вкарвайте в излишни приключения. На 3 месеца бебе да оставя на баба/леля не си го представяйте, че е все едно да оставиш куче.

# 42
  • София
  • Мнения: 22 923
На 5 месеца като беше я оставихме за 3 дни на баба и, но беше спокойна и не кърмех. Нямаше никакви проблеми.След това може би чак след годинката сме я оставяли за повече  време.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 382
Аз мога да кажа защо не подписахме преди да родя и защо няма да е близката една година. Първо, че искаме да е нормална сватба с гости, тържество, да е организирана спокойно, с достатъчно време. Мислихме и за това лято евентуално (бебето ще е 9-10м) тогава. Обаче като се виждам аз на какво мязам след раждането, недоспиването, напрежението, да не говорим как ден с ден няма еднакъв. Второ, самото дете. Малкият вече навърши 4м, буквално до онзи ден беше спокоен, спеше даже до 5 сутринта. Е, разказва ни играта напоследък. Ставаме през час вечер. А ние имахме и късмета да минат коликите още средата на втория месец, че и там големи кризи бяха.
По празниците го събрахме с роднини, съответно повече хора, емоции (няма музика и шум като на сватба), но кризите на рев всяка вечер преди сън бяха ужас. Единствено с мама и тати се успокояваше. Баби и дядовци не признаваше.

Живот и здраве, ако всичко е наред 2022 чак тогава ще е сватбата. Малкият вече ще е по-осъзнато човече (почти на 2г). Надяваме се да няма такиви изблици като сега, да може все пак и с бабите и дядовците да дружи спокойно. А и искаме родителите да могат да се насладят на момента, а не да мислят за памперси, за храна, сега реве, че му се спи ли, или нещо го дразни. За нас това е и техен празник. А пък може и корема да успея да смъкна до тогава и хормоните да съм вкарала в ред Grinning

# 44
  • Мнения: 217
Така аз написах, че към датата на сватбата ми синът ми ще е на една годинка.  Ще бъдем около 30 човека. Не мисля , че ще има проблем. Той ще си тръгне рано, също имаме хотелски стаи. Бабите му не са ангажирани, а се ангажира моята леля, за да може да са свободни. На нея не и пречи и много ме обича както и бебчо.  Да допълня, че лично аз свалих килограмите още в болницата след раждането. Два месеца по-късно корема ми се прибра. Не е задължително да не изглежда добре 4 месеца след сватбата. Със синът ми и мъжът ми пътуваме много често само 3 мата. Баби не ангажираме. На всякъде е с нас. Моят съвет е да си вземете бебето с Вас  и не да го оставяте на баби. За моето дете не се притеснявам за него на сватбата, защото знам, че няма да има рода до 100 коляно, които да ми мляскат детето.   Отиваме най-тесен кръг роднини и най-близки  приятели и това за нас беше правилното решение. Та направете го както сметнете за добре. Иначе предполагам, че може да не ви спи ( даже съм сигурна и да не ви е до сватба ), ние също не спим вече 9 месеца, но пък се радваме на приготовленията по сватбата.  Зареждат ни. Приятно изкарване каквото и да решите.  Не се отказвайте от това, което ви прави щастливи.  С моето бебе ходим на водопади, екопътеки, спа курорти, заведения и не сме имали проблеми. Ограниченията ни по -скоро идват от  вируса. Пазим себе си, близките ни и околните.

Общи условия

Активация на акаунт