Акушерка или лекар за израждане?

  • 3 085
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Лекар.

# 16
  • Мнения: 200
А ако се наложи епизотомия, а кой после ще те зашие?!

Шие лекарят, който е на смяна, пък както зашие. Rolling Eyes Wink

 Peace Така или иначе един без друг немогат  Joy ПРОСТА МАТЕМАТИКА  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 8 505
...дори да си без всякаква уговорка, можеш да попаднеш на добър лекар на смяна...

Така се получи при мен.И за миг не съжалявам,че не се уговорих с лекар/акушерка.

# 18
  • Мнения: 5 391
Аз имах уговорка с лекар, а и като плюс на смяна беше много готина акушерка, та съм съвсем доволна Peace

# 19
  • Мнения: 1 544
аз също с акушерка имах уговорка а тя пък си викна анестезиоложка /която беше страхотна/ после каза на лекарката която беше на смяна ,че съм и близка и всички бяха много внимателни държаха се страхотно и раждането мина без проблем. Сложиха ми упойка и дори пари не ми взеха за нея  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 026
 Мен ме изражда акушерка, а лекарката само ме "закърпи"  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 104
Аз предпочитам лекар. Знам че акушерката върши доста работа, но ще разчитам на лекар.

# 22
  • Мнения: 62
И лекар и акушерка!

# 23
  • Мнения: 510
Никога не съм имала подобна дилема. Избрах лекар и не съжалявам. Бях сигурна, че съм постоянно под наблюдение и при проблем ще имам насреща си специалист.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз имах уговорка с акушерка и наистина тя свърши повечето работа . Да е жива и здрава Praynig

аз също с акушерка имах уговорка, а тя после каза на лекарката която беше на смяна, че съм и близка и всички бяха много внимателни, държаха се страхотно и раждането мина без проблем.

Тези двете са моя отговор Grinning
Акушерката стоя до мен през цялото време, викаше лекари различни (когато преценеше кой иска да ме види - тя работи с тях и знае отлично кой какъв е), изобщо - всичко на шест. Много съм доволна, някой ден, живот и здраве - пак така.

До мен раждаше момиче, което имаше уговорка с доктор. Докторът (добра репутация) наминаваше, тук обезболяващо, там окуражаваща дума, но като цяло - не седеше до нея да си говорят, докато трае разкритието и да й държи ръката, както правеше за мен акушерката. А това е наистина важно, за да ти е раждането спокойно и положително.
 
Повечето работа се върши от акушерка - и по цял свят е така - докторът се намесва при самото раждане, или води операцията, ако се ражда със секцио.

Когато се уговарях с акушерката, решихме, че няма да ангажирам доктор. Когато постъпя за раждане, тя ще знае кои доктори са на смяна (както вече писах - като човек, работещ с тях от години, тя отлично знае кой е добър и кой не толкова) и ако реши, че тези на смяна не са достатъчно добри, тогава ще викне някой друг, а после ще му се 'отблагодарим'. Но лекарите на смяна бяха добри и това не се наложи. Докато траеше разкритието, тя ме следеше внимателно, викаше лекари по нейно усмотрение, изобщо - много добре се грижи за мен.

Моят избор беше и пак ще бъде акушерка.

# 25
# 26
  • Мнения: 795
Аз съм избрала лекар. Ще видим как ще мине всико, като предварително сме се уговорили  и за анестезиолог заради епидуралната. Ще се включа пак в темата да разкажа, живот и здраве! Praynig Praynig Praynig

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
По-добре да имаш уговорка с лекар, защото той може да свърши работата и на акушерката, а акушерката не може да свърши неговата работа, ако нещо се усложнят нещата. Завършила съм акушерство и съм  работила известно време като акушерка, но не в родилна зала. Въпреки всичко съм ЗА уговорка с лекар. Пожелавам ти безпроблемно раждане!

# 28
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Избрах си лекар,и не съжалявам изобщо.Не се отдели от леглото ми през цялото време.Много съм доволна и живот и здраве пак бих си избрала лекар.

# 29
  • Мнения: 3 089
бих избрала с лекар. ако си секцио, например, акушерката не е много важна фигура. 

малко ме е яд защо изобщо се налага да плащаме, да 'говорим' и други такива на мед. персонал. все пак сме бременни, раждаме и по презумпция ни се полагат по-специални грижи и отношение. много тъпо...

Общи условия

Активация на акаунт