Съвет от мен за вас

  • 8 185
  • 191
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 114
Не мога да повярвам, че биха го направили с цел да  разболеят дечицата.
Жалко, че Ралица 23 не обясни как е реагирала.

# 76
  • Мнения: 4 965
Глупости.
1. Има задължителна разпоредба на ХЕИ в яслите/градините да има отворен прозорец (точно, за да не си дишат децата бацилите).
2. Представям си 20 акащи хлапета, затворен прозорец и леличка, чакаща да им избърше дупетата.
3. Аз също понякога с приятелки или колежки си приказвам така - въпросът е, че околните рядко схващат иронията и пада голям смях.
4. Ако не знам колко деца от групата са болни и ги няма, правят сборни групи, та е същата работа.
5. ...

А, ако го правят, значи яслата е раят за моите щерки - вкъщи също прозорците се затварят само при минусови температури (тогава задължително периодично се проветрява), а на тях им дай по цял ден да тичат по голи дупета из стаите. При това, досега са ми боледували 1-2 пъти и то не "от течението", а от вируси.

А и много обичам теми, в които някой "пуска мухата и хваща гората". Mr. Green

# 77
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз също съм чувала подобни слухове и няма да се изненадам ако е така. #2gunfire

# 78
  • Мнения: 17 414
За яслите- вече разбрахме. А в градините какво ги правят, че пак са болни? Някой нещо не е ли дочул Mr. Green

# 79
  • Мнения: 4 965
За яслите- вече разбрахме. А в градините какво ги правят, че пак са болни? Някой нещо не е ли дочул Mr. Green

Е, как какво?
Ти за конц-лагери не си ли чувала или чела?
Същите работи, че и по-зле даже (нали са по-големи и по-издържливи, та трябва и по-здрава ръка).
 Wink

# 80
  • Мнения: 25 867
За яслите- вече разбрахме. А в градините какво ги правят, че пак са болни? Някой нещо не е ли дочул Mr. Green
Ами и там има тоалетни, не знаеш ли???  Shocked
 Joy

# 81
  • Мнения: 17 414
ДА, бе, верно Joy

# 82
  • Мнения: 5 468
Изобщо няма да се учудя, ако така практикуват в яслите, въпреки че се съмнявам в "дочутия разговор".
Племенницата ми, която е на 6 години беше се разболяла през зимата,... когато я попитах, защо се е разболяла и тя каза, че като ги сложили в градината да спят, отваряли прозорците и й било много студено. На другия ден се разболяла. Питах я, защо не е казала на госпожата, че й е студено и да й даде някое одеяло, а тя каза, че не било разрешено да се говори, като ги сложат по леглата. Не посмяла да пристъпи закона Peace. Тъй...
Аз отдавна подозирам, че умишлено ги разболяват в яслите особено... Като ми казаха само, с какви нощници ги слагат да спят, ми падна шапката... И им свалят дори потниците. Голи голенички спят, с един парцал върху тях, приличащ на тези нощници, дето ги дават в Родилно отделение. Деколтето е до кръста.
Моето дете стана на парцал от боледуване в яслата. Сигурно сме имали злочестината, леглото й да е до някой прозорец ooooh!. Казва ли ти някой... пуска ли те вътре да видиш... Думи нямам да ги оплюя Sick. Да им се връща всяка "добрина".

# 83
   Айде, стига с тези градски легенди - подло е да се плюе, камо ли пък да се вярва на подобни теории ..за умишлено разболяване, заразяване и пр. #Crazy

# 84
  • Мнения: 5 539
А пък аз съм чувала, че като сядат да ядат в яслата, лелята ги храни всички подред с една лъжица за по-лесно. Това май е по-лесен начин за разболяване #Crazy

# 85
  • Мнения: 5 468
да, сега кажете, че мед.сестрите в Либия са заразили децата умишлено със СПИН и може да заключим темета, гарантирам Twisted Evil
Тези пък не са заразили умишлено със СПИН децата в Либия, а от немърливост и безхаберие. Така са свикнали да работят тук, без да им се търси възмездие, така са работили и там..., ама там е станала белята, а и не си поплюват либийците със законите.
Колко жалко за тях, че не са направили белята в България. Щеше да им се размине от раз. Нали?

# 86
  • Мнения: 5 468
А пък аз съм чувала, че като сядат да ядат в яслата, лелята ги храни всички подред с една лъжица за по-лесно. Това май е по-лесен начин за разболяване #Crazy
Абсолютно! Който не може да се храни сам в яслата, му е спукана работата... общата лъжица играе здраво.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 109
вижте сега, истината си е , че изроди има навсякъде, има ги и в детските заведения , разбира се( макар дълбоко да се съмнявам в споменатия разговор). моя позната е видяла с очите си как госпожата в детската щипе детето й по ръчичката , за да седи мирно. друга моя приятелка още помни как една зла лелка събличала чисто голо всяко детенце, което случайно се нааака и за назидание го измивала със студена вода направо от маркуча пред очите на цялата група. такива идиоти ги има във всяка сфера, не само в детските градини- има ги и в болниците, и в старческите домове, и в казармите, и в училищата... единственото утешение е , ако го хванеш един такъв скапаняк, да му пукнеш хубаво кофата (с извинение) и да разчитаме на това, че има и добър персонал, без да поставяме всичко под общ знаменател  Peace

# 88
  • Мнения: 702
За съжаление не ни се иска да вярваме че така постъпват с децата ни понеже сме притиснати от обстоятелствата да се върнем на работа или нещо друго и ни се иска подсъзнателно да знаем че детето ни е добре и е в добри ръце.Но за съжалени пак повтарям че действителноста в Бг градините и яслите е съвсем друга.Имам приятелка която навремето само заради това че момченцето и се наакало докато спяло лелката го измила съблякло го голо и го оставила така цял следобед като му и подвиквала подиглавки пред другите деца  #2gunfire
.Приятелката ми вдигна невероятен скандал на директорката на въпросната учителка ефект нулев и си премести сина в друга градина така се и запознахме.Имам и други случки които лично на мене и моето дете голямата ми дъщеря са се случвали като ходеше на ясли и градина но некоментирам.Гадна действителност.......решение никакво

# 89
  • Мнения: 2 237
Ох,дано не си чула правилно...
Ще е жалко ако така постъпват с децата ни  Sad
И аз съм чувала подобно за такава практика,но само съм чувала....

Общи условия

Активация на акаунт