На море в България 2021 г.

  • 54 095
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 559
Лошо....

# 676
  • Мнения: 1
Здравейте! Можете ли да ми предложите място за почивка на Китен, подходящо за тийнейджъри? Трябва би нещо приблизително евтино, за да останем възможно най-дълго време.Blush

# 677
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Това, че персонала сипва храната за мен е по-добре от хигиенична гледна точка, а не всеки да се надвесва и да рови в храната. Храна има предостатъчно, така че ако ти е малка винаги може да поискаш да ти сложат калкото и кавото ти харесва, дори да ходиш ако решиш и пет пъти, ако чак пък толкова си изгладнял или си решил да опиташ нещо друго. Приветствам този вариант,защото по този начин не се хвърля толкова много храна. В два различни хотел бях миналото лято, в които храната беше организирана със сипване от персонала и си беше много удобно и добре.

Абсолютно подкрепям. Също не харесвам ровичкането на храната, не само заради Короната, ами и защото съм гнуслива. Септември в Грифид Вистамар беше така със сипване от персонала, зад паравани. Опашки не е имало. Вече в топ сезон не знам как би било.

# 678
  • Мнения: 6 306
В топ сезона в "Арабела" опашки имаше само вечер на пиците и пастата, но това беше, защото ги приготвяха на място.
Резервирах "Нимфа" в Ривиера за август, през букинг ми излезе най-евтино.

# 679
  • Мнения: 9 710
В крайна сметка резервирах за Великден в Wave resort. Има вътрешен басейн, добри отзиви. Дано и да успеем да отидем. Резервирах през Съни, защото ми дадоха добра цена като лоялен клиент, а от хотела не получих отговор на запитването. Преди това пуснах към 7-8 хотела и офертите за три дни бяха уау.
Моля, споделете мнение след престоя Ви. Дочух, че за Великден имат група от 1000 човека румънци и ми е професионално любопитно как ще е организиран Ол инклузива. Simple Smile Дали ще е на самообслужване или ще сипват, ще има ли опашки и т.н..
Отделно от това Ви пожелавам приятно изкарване.

# 680
  • Мнения: 1 454
Привет. Имахме резервация за хотел Рила Боровец за Великден, но хотелът няма да отвори до 15.05. Така че, решихме да сменим дестинацията с морска. Ходили сме доста по Северното Черноморие и съм се спряла на Риу Хелиос Парадайз между Сл.Бряг и Свети Влас и Гранд хотел Поморие. Цените са подобни, като Гранда е НВ, а Риуто - ОИ. Интересува ме да има добър топъл вътрешен басейн и да има къде да се разхождаме. За това сякаш клоня към Поморие. Някой дали може да сравни тези два хотела?
Здравей, ще ти отговоря, дано не е късно.Риу Хелиос работи само лятото, представям си какъв студ и влага лъха отвсякъде, тази година пролетта е много студена, колкото и да пуснат някакво отопление, преди Великден, едва ли ще е комфортно, мое мнение.В района всичко е пусто, тук там някой спортува.
Поморие все пак е град и Гранд хотела работи целогодишно, отопляем е, спа зоната също , разходка по крайбрежната, ако не духа, за това няма гаранция.
Една препоръка към всички, ако има много румънски туристи в хотела, дръжте пари и портфейли наблизо.Особенно в спа-то, там обикновенно всичко се оставя в шкафче.Преди 2 г. в луксозен спа комплекс в Слънчев бряг, някой беше прегледал шкафчетата, докато се блаженно се масажирахме, от тогава портфейлите в сейфа на рецепцията.

# 681
  • Мнения: 9 464
Надали някой знае,но да питам дали са разрешени съборите по селата?

# 682
  • София
  • Мнения: 1 489
Това, че персонала сипва храната за мен е по-добре от хигиенична гледна точка, а не всеки да се надвесва и да рови в храната. Храна има предостатъчно, така че ако ти е малка винаги може да поискаш да ти сложат калкото и кавото ти харесва, дори да ходиш ако решиш и пет пъти, ако чак пък толкова си изгладнял или си решил да опиташ нещо друго. Приветствам този вариант,защото по този начин не се хвърля толкова много храна. В два различни хотел бях миналото лято, в които храната беше организирана със сипване от персонала и си беше много удобно и добре.

Абсолютно подкрепям. Също не харесвам ровичкането на храната, не само заради Короната, ами и защото съм гнуслива. Септември в Грифид Вистамар беше така със сипване от персонала, зад паравани. Опашки не е имало. Вече в топ сезон не знам как би било.
Имайки предвид, че и двете не ходите в топ сезон, за вас може да е по-добре така. Елате в топ сезон при пълен ресторант да видите какво е. Първо докато стигнеш до манджите да видиш какво има, чакаш на опашка. После бързо за 10 сек трябва да огледаш и да решиш, че след теб чакат на опашка и други. Сипват ти, после има друга опашка за салата, после за десерти. Един път се редя на опашка заради детето, втори -  заради мен, защото не мога да нося толкова чинии и в пандемия не дават табли. Ако случайно си забравил вилици, пак чакаш някой да ти даде. Опашки за това, опашки за онова. Ако не ти хареса манджата, която си си избрал - пак на опашка.
Аз лично се чувствах много изнервена при тази организация на ол инклузива и не знам как стана тази година, че пак ще си го причинявам.
Досега не съм ходила на ОИ, където хората да ровят в манджите. А относно хвърлянето на храна - аз предпочитам първия път да си сипя малко, колкото да опитам и след това си сипвам още. Тази година няколко пъти попадах на буламачи, които не искам да ям и естествено бяха изхвърлени. Или пък знам какво количество да сипя на детето, но от персонала никога не успяват да улучат точното, винаги сипваха много, каквото и да обяснявам и пак беше изхвърляно. Така че за мен самообслужването е по-добър вариант при всички положения. Това си е мое мнение и виждане на нещата.

# 683
  • Русе
  • Мнения: 1 782
В крайна сметка резервирах за Великден в Wave resort.
Моля, споделете мнение след престоя Ви. Дочух, че за Великден имат група от 1000 човека румънци
Отделно от това Ви пожелавам приятно изкарване.

Ооо, тъкмо за да избегна тях не запазих на Златните или Албена. Благодаря все пак.


Имайки предвид, че и двете не ходите в топ сезон, за вас може да е по-добре така. Елате в топ сезон при пълен ресторант да видите какво е.
Ходя и в сезон, просто не е било със сипване на персонала.
 

Досега не съм ходила на ОИ, където хората да ровят в манджите.

О, виждала съм какво ли не - една баба румънка да опитва от таратора и да връща черпака вътре, деца да се самообслужват на сладоледа..Има и възпитани туристи, но се срещат и такива.

# 684
  • Мнения: 9 710
В крайна сметка резервирах за Великден в Wave resort.
Моля, споделете мнение след престоя Ви. Дочух, че за Великден имат група от 1000 човека румънци
Отделно от това Ви пожелавам приятно изкарване.

Ооо, тъкмо за да избегна тях не запазих на Златните или Албена. Благодаря все пак.

Може и да Ви заблуждавам с тази информация. Така дочувам от колеги. Но може и просто да се хвалят и малко да са преувеличили. Не тръгвайте с отрицателна нагласа заради моите думи. Simple Smile

Скрит текст:
Иначе аз следя темата, защото работя в хотел и искам да видя какви са нагласите относно храненето. Пък и да почерпя опит от лошите и добрите практики на конкурентите. Въпреки че ние сме взели някакво решение как да е при нас, забелязвам, че нагласите са много полюсни и ще е трудно при всички варианти.

# 685
  • Мнения: 2 531
Иначе аз следя темата, защото работя в хотел и искам да видя какви са нагласите относно храненето. Пък и да почерпя опит от лошите и добрите практики на конкурентите. Въпреки че ние сме взели някакво решение как да е при нас, забелязвам, че нагласите са много полюсни и ще е трудно при всички варианти. [/spoiler]

Eто ви някои практични неща:
1.Сложете на видно място лист с менюто за храненето - може да е под формата на визитник за да се вадят и слагат съответните етикети на ястия. Така се избягва на опашката, която е пред витрината на блок-масата някоя мадама да се бута и да си навежда косата във вече сипана чиния (ако от едно място се сипва салата, от друго основно, от трето десерт и се върви поред);
2. Не слагайте прибори по масите, ако не са запечатани. Най-мразя да седна на уж заредена маса, като отнапред тези прибори са били опипани от куп деца и възрастни. Има хора, които приемат като спорт да се местят по време на хранене из масите заради гледка, удобство на брой места и прочие;
3. Ограничете достъпа до чашите , особено водни и най-вече за деца - няма нищо по-трагикомично за мен около автоматите да има използвани чаши с малко налят сок или вода. Това обикновено го правят самоцелно в стил свободни електрони деца;
4. Десертите да се сипват само от персонал. Черешката на тортата е сладоледа - там е голямо мазане , виждала съм как се и облизва лъжицата за сладолед пак от поредното свободно електронче.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 3 866
Storm76, искрено ме разсмя 😀 Това със сладоледа сериозно ли е? Където и да сме били досега, в България или в чужбина, сладоледът винаги се е "сипвал" от персонала, кеф ти в чашка, купичка или вафлена фунийка. Simple Smile А като се знам, каква съм гнуслива...

# 687
  • Мнения: 3 286
Storm76, искрено ме разсмя 😀 Това със сладоледа сериозно ли е? Където и да сме били досега, в България или в чужбина, сладоледът винаги се е "сипвал" от персонала, кеф ти в чашка, купичка или вафлена фунийка. Simple Smile А като се знам, каква съм гнуслива...
Сериозно е, точно в Мирамар на сладоледа преди години беше мазало, децата /а и не само/без контролно правеха мазало. Без да се измива лъжицата, върви познай после какъв сладолед е. А като са,, свободни електроди,, и почнат да режат тортите..... Без думи.

# 688
  • Мнения: 2 056
Storm76, искрено ме разсмя 😀 Това със сладоледа сериозно ли е? Където и да сме били досега, в България или в чужбина, сладоледът винаги се е "сипвал" от персонала, кеф ти в чашка, купичка или вафлена фунийка. Simple Smile А като се знам, каква съм гнуслива...
Също и в Албена, Парадайс Блу. И при четирите ми почивки там сладоледа се сипва от гостите на хотела.

# 689
  • Мнения: 1 738
Моля за препоръки - издирвам бунгала (не държа на лукс, но и да не са соц стил) по Южното черноморие, с интернет, приемащи кучета и близо до морето и да не са на най-затънтеното място на света. Ударих на камък - при всичко, което откривам все нещо липсва. То вярно, че съм с много претенции, но все трябва да има нещо такова, някъде.

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт