Спорт за дете на 3 г.

  • 2 786
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Ще съм благодарна, ако ми кажете къде мога да запиша сина си да тренира нещо . В момента е на 3г и 2 м . Има нужда да изразходва енергия , а пък и спорта е дисциплина и мисля, че от ранна възраст е добре да се учат.
Благодаря 💃  За град София

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Карате, футбол или плуване

# 2
  • Мнения: 29 308
Ако имат занятия в градината,  може там. На плуване с треньор не е ясно дали ще го вземат,  понеже е малък. Бойни изкуства не се препоръчват за малки деца,  поради голямото натоварване на костите. Футбол евентуално,  поне да търчи, но пак едва ли ще го вземат на тази възраст.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 513
На плуване ще може.

# 4
  • Мнения: 12 738
На три години според мен е рано за спорт. Опитът ми е от Германия: взимат минимум на 4 години, за детски футбол - който реално е само елементи от футбол, а иначе търчане напред назад, също има пак от 4 катерене на детска стена. На три са прекалено малки.
Плуване има и за бебета, но би могъл с някой от родителите си да ходи на басейн. Едва ли на тази възраст ще научи кой знае какъв стил. Дъщеря ми на 4 и половина записа плуване, просто скачаха в басеина на дълбокото и плуваха като кученца.

# 5
  • Мнения: 1 000
Най-подходящо за възрастта е тичането. То ги влече най-много. На някой стадион или в парка. На тази възраст все още не са достатъчно осъзнати, за да спазват време, изисквания и изобщо да се вписват в някаква програма.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 071
След 2 г. настъпва идеалният момент за плуване.

# 7
  • Мнения: 3 302
За мен след 4 години поне е най-добре.
До тогава да бъде активен с вас. Децата когато са на по 2-3 треньорите обикновено са детегледачки, вместо треньори.
Все пак зависи и от детето, при някои се получава. Вие си го познавате най-добре.

# 8
  • Мнения: 267
Ние сме в Нидерландия, дъщеря ни е на по-малко от 3 години и ходи на танци. Добре се чувства

# 9
  • Мнения: 4 754
Синът ми на три години започна да ходи на тенис и се качи на ски, на четири на плуване. По принцип казват, че на тази възраст е добре да практикуват спорт, в който няма междинен предмет, като например топката или ракетата, но при нас тенисът е по-скоро семеен спорт. Всички играем от съвсем малки.

С днешна дата - пет години по-късно - все още ходи на тенис (напоследък ми мрънка), плуването спря през есента, че школата фалира и все още не съм търсила нещо подходящо. От есента ходи на хокей на трева. На ски ходи веднъж годишно за една седмица, но с желание и се справя относително добре. Тази година щеше да се пробва на сноуборд, но за съжаление ни отмениха ваканцията заради пандемията.

И много, много каране на колело - по възможност караме около 20-30 километра дневно (ваканциите и от време на време през почивните дни).

Между 6 и 8 години ходи на футбол, защото много настояваше. След втората година каза, че повече не желае да бъде футболист, и избра хокея.

За мен само плуването е задължително заради гърба му. За останалите спортове нямам предпочитание, стига да ходи на нещо.

Общи условия

Активация на акаунт