Да ни е жив и здрав ЕС

  • 6 424
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Italia
  • Мнения: 4 492
има един кантон в Шокито - пьлен с руснаци - милионери и фирми само с пощенски кутии там....по3найте що -  ниски даньци....а има и още един кантон - той пьк е бе3 даньци Rolling Eyes....тук всеки кантон си прави каквото си иска....ама какво и си говоря а3- тя Щвейцарията няма да е скоро в ЕО - то.....


То не ви и трябва,Амейка  Peace

# 106
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
има един кантон в Шокито - пьлен с руснаци - милионери и фирми само с пощенски кутии там....по3найте що -  ниски даньци....а има и още един кантон - той пьк е бе3 даньци Rolling Eyes....тук всеки кантон си прави каквото си иска....ама какво и си говоря а3- тя Щвейцарията няма да е скоро в ЕО - то.....


То не ви и трябва,Амейка  Peace

а3 и не ща, ама кой ме пита мен Whistling.....

# 107
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Това с данъците и евтината работна ръка си е световен проблем. Плащайки по-малко данъци и по малки заплати на работниците, производителят предлага на пазара по-евтини стоки. Съответно оборота му се увеличава, а на нас покупателните възможности Wink От друга страна пък се намаляват парите в държавната хазна и предлагането на работа в някои страни. Доста комплексен е проблемът, не съм икономист, но ми се струва трудно да се регулира  newsm78

# 108
  • Мнения: 1 559
Много ми е интересна логиката ви. Shocked
Зна4и според вас вси4ко живо да се изнася и да регистрира фирми по света и у нас и околностите,(понеже не трябва да сме будали като Ханс а хитри като Ганьо) за да не плаЩа високи данъци в собствената си страна,така ли? А вие,живеейки в ДЕ,УК и тн не си ли правите сметката ,4е тия данъци ви интересуват и вас и,4е от тях се разпределят после пари4ки и за бЮджета на дадената държава,здравеопазване,образование и тн,тоест,индиректно,по_малко постъпления от_данъци=по_малко пари за бЮджета=по_лоШо ка4ество на услугите.  Thinking

Аз съм напълно съгласна с теб Peace.И мога да кажа,че докато е има Ганьовщината в БГ ще има много бедни(такива дето няма да имат пари и за хляб) и мн богати...точно защото никои не мисли за другия,а всеки гледа да изкара някои лев на гарба на другия,..манталитет Sick
Е затова ще си теглят българите,заради такива хитреци като Ганьо.....ама после да не се оплакват някои hahaha

# 109
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Това с данъците и евтината работна ръка си е световен проблем. Плащайки по-малко данъци и по малки заплати на работниците, производителят предлага на пазара по-евтини стоки. Съответно оборота му се увеличава, а на нас покупателните възможности Wink От друга страна пък се намаляват парите в държавната хазна и предлагането на работа в някои страни. Доста комплексен е проблемът, не съм икономист, но ми се струва трудно да се регулира  newsm78

Kredora pak izchezna...
Meri, zashto da plashtat po-malko danuci, ako proizvezhdat po-evtini stoki? Nali danuk vurhu pechalbata se plashta?

# 110
  • Мнения: 1 215
Салис, като ни приемат няма ли всички да ни гарантират като европейски граждани  newsm78
Не съм Сали, но да се обадя  Embarassed Както се заформя в момента ще има повече европейци и по-малко европейци  Confused Щатите например не им пука дали си в ЕО или не, за определени държави си искат визи, за други не.
Сали и аз подавам за британско гражданство и се надявам българите да не забранят двойното гражданство, защото тогава е почти сигурно, че ще има поне 4ма по-малко българи  Rolling Eyes
Аз малко връщам темата назад, но сега си отворих пощата. Ами подред:
Как ще ни гарантират като европейски граждани? Ако ти работиш в чужбина, да кажем Ирак, и там възникне военна ситуация, имаш колеги англичани или французи, познай какво ще стане.... За тях идват със държавния самолет, евакуират ги всичките под конвой на съответния самолет, национално притежание, към която спада и съответния ти колега, а ти като българка, член на ЕС се спасявай както можеш, защото твоята държава няма пари да се погрижи за теб... Това е положението. Аз гледах какво стана в Ливан и колко малко се коментира как нищо не направихме за хората там и просто ме хващаше срам.
За гражданството наистина ще си умра от яд, ако го направят така, но тогава няма и да имам много избор. Според закона, с който изменят Конституцията, в тази й част, която касае купуването на земя от чужденци, има ограничения, че чужденците могат да притежават само по един апартамент и не помня точно колко декара земеделска земя, което мен хич, ама хич не ме устройва.

# 111
  • Мнения: 6 167
Салис, като ни приемат няма ли всички да ни гарантират като европейски граждани  newsm78
Не съм Сали, но да се обадя  Embarassed Както се заформя в момента ще има повече европейци и по-малко европейци  Confused Щатите например не им пука дали си в ЕО или не, за определени държави си искат визи, за други не.
Сали и аз подавам за британско гражданство и се надявам българите да не забранят двойното гражданство, защото тогава е почти сигурно, че ще има поне 4ма по-малко българи  Rolling Eyes
Според закона, с който изменят Конституцията, в тази й част, която касае купуването на земя от чужденци, има ограничения, че чужденците могат да притежават само по един апартамент и не помня точно колко декара земеделска земя, което мен хич, ама хич не ме устройва.

мен също, затова, ако един ден се наложи да избирам 1 гражданство без замисляне ще избера българското, а не италианското  Peace
съмнявам се, че ще се стигне до там, всъщност изобщо не знам дали да подавам за италианско гражданство, не виждам какви са позитивите.

# 112
  • Мнения: 1 215
Лени, ако живееш само в Италия, наистина няма смисъл, но ние много пътуваме и за мен определено има много голям смисъл да взема и английско. Абе дано не я направят тази глупост

# 113
  • Мнения: 6 167
Лени, ако живееш само в Италия, наистина няма смисъл, но ние много пътуваме и за мен определено има много голям смисъл да взема и английско. Абе дано не я направят тази глупост

да. мислила съм и за това, като за комай единственото предимство.
скоро ще пътуваме за Азия, за мен трябва виза, за мъжа ми не.
но.... какво да правя, вадя и толкоз.

не мисля, че двойното гражданство ще отпадне

# 114
  • Мнения: 1 002
То и историята е доказала, че който се е съюзил с нас далеч не е стигнал Rolling Eyes Rolling Eyes
много умна мисъл  , няма що

# 115
  • Мнения: 1 215
То и историята е доказала, че който се е съюзил с нас далеч не е стигнал Rolling Eyes Rolling Eyes
много умна мисъл  , няма що

Ако имаш възражения, приемам всякакви исторически факти като доказателство Grinning Grinning

# 116
  • Мнения: 6 167
То и историята е доказала, че който се е съюзил с нас далеч не е стигнал Rolling Eyes Rolling Eyes
много умна мисъл  , няма що

Ако имаш възражения, приемам всякакви исторически факти като доказателство Grinning Grinning

по-скоро е обратно.
доста често ние сме взимали погрешните решения с кой да се съюзим.

# 117
  • Мнения: 1 002
просто не сме причина за нито един провал - нито на първата , нито на втората световна война
ти къде видя , че България е причина за провал ?
Борис Трети дори не изпраща армия на фронта , нито един войник
Хитлер не е бил читав , но и Сталин е същата работа , изгорели сме просто тогава

много ми е чудно , че сте против приемането на БГ в ЕС ,
а все там живеете , нали така ?


относно евакуирането на граждани - в Ливан ми направи впечатление , че
единствено Щатите си свършиха работата както трябва - пратиха морски петотинци да евакуират гражданите им ,
другите страни - слаба работа , то автобуси , то фериботи , помян Франция - а днес , а утре ...
България си евакуира гражданите и тя , с някаква комбинация от автобуси и фериботи . По този въпрос нямаше критика .
...Европа си е слаба работа , каквото и да ги говорим , във всяко едно отношение ..Много социализъм не води на добре ...

# 118
  • Мнения: 1 215
Провалът не винаги се изразява в конкретни действия, чието последствие е провал. А Борис кой го е избрал, или по- точно кой е решил, че ние непременно трябва да имаме цар? Това не е ли по волята на народа, поне според конституцията? Това, че аз не съм съгласна с волята на мнозинството от народа, нито тогава нито сега, не ме прави различна. Аз съм българка и винаги ще нося последствията на народния вот, който обаче, ако не друго е и пряко свидетелство за интелектуалното ниво на по- големия процент от моя народ.
Аз лично обичам страната си, но ненавиждам държавата и смятам, че колкото и да ми е неприятно да си го призная, че нивото в България е доста ниско.
Винаги ми е било смешно, как все ние сме онеправданите и винаги някой е взел решение вместо нас. А този някой, кой му е дал власт да решава вместо нас, ако не ние самите?
А относно Ливан, аз гледах как евакуираха британските граждани, дойдоха самолетите, изкараха ги под конвой охрана с няколко автобуса, натовариха ги на самолетите и Воала.... ВВС репортаж как нито един британски гражданин не е останал там. За България нямаше оплаквания, но много хора трябваше да си платят евакуацията и понеже сме си научени, че държавата много много не я е еня за нас, как да се оплакваме, като все пак направи нещо.
Не искам да се заяждам с никой, това просто е личното ми мнение.

# 119
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
много ми е чудно , че сте против приемането на БГ в ЕС ,
а все там живеете , нали така ?

И аз все това се чудя Rolling Eyes защо всеки се чуди да доказва как БГ не е достойна за ЕС, как нивото е ниско и т.н. - няма смисъл, след 1.07.2007 ще сме Членове на ЕС и точка. Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт