Да ни е жив и здрав ЕС

  • 6 404
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
аз съм от радостните.
не давам квалификации колко сме заслужили или дорасли, аман вече от самобичуване.
все не сме достойни, все не сме дорасли, все не сме такива и онакива.
направо ми писна от тоя песимизъм и компексарщина.
това е политическо решение и няма нищо общо с никакви ' заслуги'.
да не отваряме темата   словакия, гърция, испания или португалия
при какъв стандарт са присъединени Wink
не предричам никакви големи драми, като страховити скачания на цени и тн..
предполагам меган79 говори за документите за самоличност , на които да пише European Union.



Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 10:33 от Bluebird

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
да ни е честито, ама какво точно newsm78
не сьм особена оптимистка 3а това членство.....но, дано да е 3а по-добро Praynig

И аз така  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 825
Честито и от мене  Simple Smile
И аз като Биляна вярвам, че привилегиите за живеещите в чужбина ще са доста - най-малкото е това, че няма да минаваме вече митническа проверка по летищата  Peace , което си спестява време и нерви отвсякъде

# 18
  • Мнения: 1 909
Абе щом като ни взеха,няма как,трябва вече да тръгне на добре!Стига толкова кахъри,време и и ние в БГ след толкова години неволи да живнем и да заживeeм като нормалните хора.Аз се моля само за положителни промени!!!
Честито на всички нас  bouquet  bouquet.Много зелувки и прегръдки за всички от мен  love001   Hug love001!Много съм щастлива!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Там е работата, 4е не са ни в3ели все още - 25 страни тепьрва ще гласуват дали или да не ли.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Сега да видим чие дупе трябва да е яко, има доста ограничения за нас Sad
Какви ограничения има ?Аз не разбрах за такива Rolling Eyes
Нали знаеш аз съм пристрастен четец на ББС. Ето новините от вчера, веднага щом обявиха присъединяването ни:

The European Commission has announced that Romania and Bulgaria will be admitted to the EU in January 2007, but under strict conditions.
Цитат
Both will face food export bans due to outbreaks of animal diseases like swine fever, while Bulgarian planes could be banned from flying into EU airspace until the country improves its air safety standards.
There could also be restrictions on migration to other EU countries for up to three years.

Romanian and Bulgarian workers will not be allowed full access to jobs in the UK, the government has said.

Който иска повече подробности, може да прочете статиите, дала съм линкове към тях.
Днешните новини още не съм прегледала.

# 20
  • Мнения: 191
Там е работата, 4е не са ни в3ели все още - 25 страни тепьрва ще гласуват дали или да не ли.
За това не си права, подписали са споразумението ни за приемане 19 от страните (до 20.06).
Англия, Испания, Холандия и Италия със сигурност знам, 4е са го подписали. Остава да го подпишат страни като Франция и Германия, но и това ще стане.

А за това, 4е страната ни ще бъде под мониторинг, ами много добре, зна4и наистина нашите политици ще трябва да продължават с промените и да внимават какви ги вършат.

За мен бъдещето на България е в ЕО.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 17:02 от мамаx3(Vesna)

# 21
  • Мнения: 1 909
Там е работата, 4е не са ни в3ели все още - 25 страни тепьрва ще гласуват дали или да не ли.
За това не си права, подписали са споразумението ни за приемане поне 15 от страните. Франция и Италия със сигурност знам, 4е са го подписали. Остава да го подпишат страни като Австрия и Германия, но и това ще стане.

А за това, 4е страната ни ще бъде под мониторинг, ами много добре, зна4и наистина нашите политици ще трябва да продължават с промените и да внимават какви ги вършат.

За мен бъдещето на България е в ЕО.

Iskah da kaja, 4e Komisiata na EU e predlojila v4era Bulgaria i Rumunia da budat prieti na 1.1.2007.
Ob6to 25 sa stranite 4lenki, koito (shte) glasuvat, kolko sa glasuvali ve4e ne znaya - tova beshe celta na izkazvaneto mi, che ne sme veche prieti, poneje momichetata v gornite postingi zapochnaha da se pozdravyavat i da chestityat.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 13:52 от geminarius

# 22
  • Мнения: 489
 Да ни е 4естито, бъдещото 4ленство!!!" Дано и на наща улица изгрее слънце най- после",   ние сме си в Европа, няма на кого да доказваме това, но за нас друг път няма освен пътя на ЕС. Не трябва да забравяме, 4е България е една от най- старите държави в Европа и в света изобщо и ние трябва да се гордеем от този факт. За съжаление на нас българите ни липсва пове4е само4увствие и увереност в бъдещето.   

# 23
  • Мнения: 6 390
Честито и от мене  Mr. Green
Аз съм оптимистка, и вярвам че е за добро  Wink а че от началото ще е стегнация - еми няма как, вярвам че бавно но сигурно всичко ще бъде за по добро  Peace

# 24
  • Мнения: 7 914
Честит да е!  bouquet

И дано донесе повече усмивки в БГ Peace

# 25
  • Мнения: 2 032
Ей каква симпатична жена, хареса ми какво има да каже по въпроса за притока на имигранти от България, тука
http://news.bbc.co.uk/1/hi/talking_point/5377916.stm



# 26
  • Мнения: 235
Алиса, и на мен ми хареса - простичко и ясно изложение по един, иначе сложен въпрос.

# 27
  • Мнения: 398
Честито и от мене  Mr. Green
Аз съм оптимистка, и вярвам че е за добро  Wink а че от началото ще е стегнация - еми няма как, вярвам че бавно но сигурно всичко ще бъде за по добро  Peace

И аз така мисля.

# 28
  • Мнения: 8 585
Франция ратифицира договора за присъединяване на Бг.
Остават само Германия и Дания.

Няколко въпроса:

*Известно ли е кои страни ще наложат ограничения за работа на Бг граждани от 2007? За Великобритания се чу... Други?
*тези ограничения касаят ли вече пребиваващи законно Бг граждани в страните от ЕС?
*на пребиваващите вече от години законно БГ граждани (в ЕС) ще бъде ли променен срока на валидност на разрешенията за престой,на които имат право, както е за всички останали граждани на съюза (5 годишни и след това за по 10 години)? Ще бъдат ли извадени БГ граждани (вече законно пребиваващи в страни от ЕС), от "аборигенските" процедури по удължаване на престоя? тоест, процедурата, по която ще си удължаваме престоя от 1/01/2007 ще бъде тази, като на всички останали граждани от страни членки? Аз живея тук от 10 години-едва преди две години разрешиха две-годишните подновявания. До тогава подновявах всяка година за по една година. 200Е за една година->400Е за две престой.
*ще бъдат ли валидни шофьорските ни книжки направо без никакви други формалности след 01/01/2007? Гърците например си измислиха такава процедура по "признаване" на нашите ш. книжки, че задължиха посолството да разпраща по факс до всяко тяхно селце взетите от нас удостоверения за оргиналност на книжката. Оставяйки на страна че за да "признаеш" 4-5 категории ти трябват минимум 400Е.

Приемането в ЕС е единственото добро, което ни се случи след 1989...

Знаещите, информираните, със съпруги(зи) из високите етажи на властта нека не се срамуват, а да драснат няколко реда...или да попитат някой любезен и милостив бюрократ по местоживеене.
В Гърция аз обикновено им разяснявам законите, касаещи ме. Иначе сме загубени-никой нищо не знае (и не иска да).

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 10:53 от Birdie

# 29
Аз също подкрепям присъединяването на БГ към ЕС и съм оптимистка в това отношение.  Peace
Че в началото ще е много трудно е ясно, но просто това е пътя към просперитета. Яко бачкане и промяна на мисленето ни чака. MoneyЩом искаме да се сравняваме и да сме на нивото на страните членки обаче, ще трябва да играем по правилата и да спазваме условията. В противен случей санкции.  Mr. GreenИ като ти бръкнат в джоба, искаш неискаш ще играеш по правилата. За мене само това е начина и така ще се промени и психиката. А не само да викаме колко добре живеели на запад. Живеят, ама си плащат данъците, осигуровките,глобите, работят по на 2  или повече места/положително за БГ ще е въвеждането на почасовата работа и заплащане/.......просто спазват законите.

Пожелавам на BG след няколко години да е една просперираща членка на ЕС не само по външен облик,какъвто определено вече има.

Общи условия

Активация на акаунт