'Искам бебе' ни сплоти и с красиви пупи ни сдоби ! /тема 32/

  • 32 362
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз във вторник бях при Вецев и всичко с юначето е наред.Преди това бях и на последен преглед при Станулов.
Одри,важното е че другото човече е добре.То винаги ще ти е мъчно за мъничето.Станулов затова отказа да ми връща две.И сега си мисля сладоледчето,че ММ се заинати ,че три деца щели да са ни много.Но се надявам да си промени мнението.Пък и няма гаранция за успешен трансфер.Аз ще настоявам като му дойде времето да му дадем шанс,а от там нататък е Божа работа дали ще стане или не.
Лира,много силно стиснати палчета.Всичко ще е наред.

# 496
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Одри, хубаво е, че си намерила твоя доктор. Пожелавам ти останалото дребосъче да е много здраво, и да ти донесе много усмивки! Не бъди тъжна! Прегръдки
Ели, не се отказвай. Говори му. Аз даже нямаше и месец след като родих малката бях сигурна, че искам още едно дете. И доста често казвах как ще си направим още едно, как при следващото това или онова. Grinning ММ в началото правеше физиономии, но с времето свикна с идеята и му хареса.
Аз тази сутрин се отплеснах и забравих да звънна в яслата, и сега нямам идея как понеделник ще ходя на преглед с Вая. Вариант е свекър ми да я гледа, но още не сме им казали. Може това да е момента. Blush Той види ли ме веднага ще разбере, че съм бременна. Коремът ми яко стърчи. Grinning

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 11:12 от yanac

# 497
  • Мнения: 1 044
Лира, спокойно, всичко ще бъде наред! Нека да си стои още, но и да бърза, няма страшно. По майско юнските групи вече много бебенца се родиха около тези седмици и са си добре! Влизай да ни пишеш по-често Hug

Ели, браво за добрите новини. Имат право и докторите, тъй като двуплодната бременност си е рискова. Има време да убедиш ТМ Blush

Одри, много добре разбирам емоциите ти. Както знаете и миналогодишната ми и тази бременност започнаха като двуплодни и ми беше мъчно за всяко едно, което не се разви, въпреки, че за нас щяха да са 3то и 4то дете. Сега съм благодарна, че изкарахме докук с борбеното човече и гледам да мисля за хубавите неща, които ни очакват заедно Blush

Аз с моите много мъже доктори съм раздвоена отново, различават им се коренно терапиите.Ташков и Сигридов са единодушни (без да съм им казвала какво мисли другия), а Вецев напълно различно. Тук сме цял Team Вецев, имам му доверие, но и на другите двама имам и сега голямо чудене. Rolling Eyes

# 498
  • Мнения: 1 428
Момичетаааа имам един въпрос към вас,някоя да знае от къде може да се купи Л тироксин, от Еутирокс и става лошо на една приятелка а в 3 аптеки го няма и то големи ... ако някой знае от 75мг моля да каже ..

# 499
  • Мнения: 1 042
Момичетаааа имам един въпрос към вас,някоя да знае от къде може да се купи Л тироксин, от Еутирокс и става лошо на една приятелка а в 3 аптеки го няма и то големи ... ако някой знае от 75мг моля да каже ..

В момента - май от никъде. Аз трябваше да мина от Л-тироксин на Еутирокс, защото наличният ми вкъщи свърши. Мисля, че препакерират, защото промениха цената.

# 500
  • Мнения: 710
Момичетаааа имам един въпрос към вас,някоя да знае от къде може да се купи Л тироксин, от Еутирокс и става лошо на една приятелка а в 3 аптеки го няма и то големи ... ако някой знае от 75мг моля да каже ..

Аз преди няколко седмици търсих Л-тироксин поне в 15 аптеки в София и нямаше никъде, само на едно място имаше от 150 мг и купих на майка ми една опаковка да го дели на 2 (тя пие по 75 мг). Не знам защо изчезна така внезапно. И на мен репро лекарят ми каза да пия Еутирокс, че било същото.

# 501
  • Мнения: 1 042
Де факто и двете са левотироксин. Мисля, че разликата беше, че в едното имаше подсладител (ако не ме лъже паметта), но след това май го махнаха.

# 502
  • Мнения: 1 428
Да ,тя го връща еутирокса а трябва да пие по 37,5 и затова търси 75 да го чупи на две... дано намери някъде изостанал ма много се съмнявам

# 503
  • София
  • Мнения: 648
Благодаря ви,мили мои за подкрепата! Още нищо не зная, тече ни системата, контракции нямало,само много ми падна кръвното от Кормагнезина 90/60 и само дремя. Чакам док да ни види. Дано стане днес.
Одри,гуш и само всичко да е наред.
Ели,браво на юначето!
Тикълс,само да има новини и ще пиша 😊
Хариомче,наскоро Л тироксин 75 мкг си взех от Софармаси на площад Журналист.  Нека звънне там.

# 504
  • София
  • Мнения: 7 484
Лира, палчета и от мен.
35 седмица си е почти като 36, няма какво да се притесняваш. Пък и не зависи от теб - когато реши, тогава ще тръгне 😘
По спомени док е в болницата петък и събота, така че ще дойде със сигурност ❤️

Одри, важното е да е здравичко. Двуплодната бременност си е проблемна както и да я погледнеш, а и не става по-лесно с времето. Аз като съм само с едното бебе си почивам.

Чифт беззъби усмивки от нас за всички! ❤️

# 505
  • София
  • Мнения: 648
Видях док, измери шийката, каза,че е добре. Пак бързаше,не можах много да разпитам. Малчо е 2650гр. Ще ме остави до понеделник, тогава бил нощна,да ме види и вторник да ме изпише дай Боже.
Надявам се още да избутаме 💙 Даже подпитах док дали да пращам тати на пазар,че беб си няма дрешки. Каза да ме чакал заедно да ходим 😊

# 506
  • Мнения: 2 523
Ее, браво Лири! Щом сте се видели още по-добре. На мен също първите дни ми падаше кръвното и само шоколад/кола помогнаха. Вторият път като влязох пак стана така, но вече бях подготвена и бързо се вдигнах на крака (така да се каже). Дръж едно шоколадче в шкафчето че може и през нощта да те захване ниското кръвно.
Стискам палци понеделник/вторник да си вкъщи вече.Blue Heart

Доц Русев ми беше казал че еутирокс е по-подходящ при тромбофилия, защото е по-чист вариант или нещо такова. Навсякъде питат за тях. Явно им недостиг в момента:/

Дели, поздрави на принцеските! Хубаво е че писа! Two Hearts
Одри, съжалявам. Тъжно е, защото дори да са няколко клетки си ги мислим и те са нашите несбъднати мечти. Но важното е че другата точица се е захванала здраво и няма да пусне чааак до декември, когато ще е едно прекрасно бебче. Two Hearts
И аз знам че ще дам шанс на моите снежинки някой ден. Много си ги обичам и тях и не искам да ги изоставям.

# 507
  • Мнения: 1 132
Одри, прегръщам те! Но Дели си е права, двуплодните бременности са ужасни тежки в повечето случай, особено като вече не сме първа младост. А още по-трудно е после. Да са ми живи и здрави момчетата, ама ще вляза в лудницата докато пораснат. 😊
Целувки на всички!

# 508
  • Мнения: 666
Лира, стиснати палчета и от мен! Дръж се! 😉
Ние от няколко дни сме в ремонт и странно, но се чувствам много по-добре. Явно не се вманиачавам, нямам време да броя контракции и т.н. Иначе като че корема ми е паднал по-ниско, не знам да се радвам ли, защото пък задушаването не е толкова често. Нямам нито една снимка бременна, та обмислям такава от няколко дни 😆
Одри, не е лесно, но гледай напред! Всичко което ни се случва има някакъв смисъл ❤
Прегръдки на всички! 🍒

# 509
  • Мнения: 666
Момичета, как сте?
 Малко притеснения и оплаквания от мен.
От сутринта имам една постоянна болка в дясната част на корема. Не я определям като контракция, а някакво разтягане - все едно си тичал много бързо. В определена поза не боли, като не мърдам, но размърдам ли се е доста осезаема. Първо мислех да не би бебето някак да е застанало и да притиска нещо, но това е вече цял ден и не знам. Притеснявам се да не би да е апендицит - не съм оперирана. Зная, че най-добре АГ, но тя преглежда тук чак в сряда. Просто не знам това нещо до колко е сериозно, пък да.бия път само защото бебето притиска нещо ...  Зная, че накрая всякакви болежки от този тип са "нормални". Иначе си я усещам нормално,  нито прекалено активна, нито обратното. Ако някой е имал подобно оплакване, нека сподели/успокои! 🍒

Общи условия

Активация на акаунт