Френски лицей София

  • 4 683
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте какво мислите за училище Виктор Юго ( френския лицей) . Има ли хора ,чиито деца учат там или ще учат . Какво мислите за образованието / ваканциите / говоренето само на френски / такси и т.н.

# 1
  • Мнения: 113
И аз търся още мнения , моето дете септември започва там

# 2
  • София
  • Мнения: 265
Моите деца учат там и в общи линии съм доволна. Самите деца са супер щастливи, ходят с желание, средата им понася добре, досегът с френската култура и децата от други националности им е в плюс. Схемата на ваканциите, както и ученето до обяд в сряда се отразява чудесно на цялото семейство, боледуват по-малко, не прегарят, остава ни време да си обърнем внимание - хобита, пътувания.

По отношение на самото училище, за някои хора е минус това, че не издава българска диплома, както и че нивото на българския може да остане една идея по-слабо, но пък такава е същността на училището, това сме избрали и не се вживявам да търся недостатъци. Просто взимам мерки вкъщи и засега това работи добре за нас.

Стуктурата на управлението на училището е такава, че предполага малко повечко смут и напрежение, които повечко дразнят родителите, отколко са реално проблем за децата. Важно е да се има предвид, защото обратното води до безпредметни сравнения с държавни и частни български училища, а - ясно е - няма как да е същото.

Добрата новина е, че опцията за български училища е винаги на дневен ред (или поне докъм 4ти клас без никакъв проблем), докато обратният път от бг училище към ФЛ е доста по-сложен.

# 3
  • София
  • Мнения: 105
От скоро започнах да се интересувам от училището. Мисля да подам документи. Дъщеря ми ще бъде на 4.
Две неща за мен са неясни дали ще я приемат след това автоматично в първи клас и заниманията до колко часа?
Може ли да споделите колко излиза издръжката  годишно с транспорт и храна.
Благодаря ви.

# 4
  • София
  • Мнения: 265
Да, има възможност да продължи в училището без да се налага да предприемате нещо специално.

Заниманията са до 15:30 в дните без сряда, когато е до 12 (или 12:30 ако обядва там). Това са училищните занимания, има опиция да доплатите за т.нар. клубове след училище, които могат да държат ангажирано детето до 17, или директно в занималня, която е до 18 или 18:30. Това са дете в градинска възраст може да дойде дота затормозяващо, защото те си учат сериозно (като за възрастта си) в основните часове. Моите до 1ви-2ри клас си лягаха в 19:30, което си зависи и от децата, разбира се.

Добре е да отидете на отворени врати ако не сте били, защото има доста специфики в училище, които е хубаво да имате предвид.

За актуални суми не мога да взема отношение, за да не ви подведа.

# 5
  • София
  • Мнения: 105
Да, има възможност да продължи в училището без да се налага да предприемате нещо специално.

Заниманията са до 15:30 в дните без сряда, когато е до 12 (или 12:30 ако обядва там). Това са училищните занимания, има опиция да доплатите за т.нар. клубове след училище, които могат да държат ангажирано детето до 17, или директно в занималня, която е до 18 или 18:30. Това са дете в градинска възраст може да дойде дота затормозяващо, защото те си учат сериозно (като за възрастта си) в основните часове. Моите до 1ви-2ри клас си лягаха в 19:30, което си зависи и от децата, разбира се.

Добре е да отидете на отворени врати ако не сте били, защото има доста специфики в училище, които е хубаво да имате предвид.

За актуални суми не мога да взема отношение, за да не ви подведа.

Благодаря много. Задължително ще ги посетя на място
Искам да попитам как протичат родителските срещи и ден на отвороените врати? Интересувам се по-конктретно дали само на френски говорят, т.к. аз неговоря езика.
Действително ли е, че трябва да си "специален", за да приемат детето ти в училището?

Благодаря много.

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 15:12 от ЦуциМ

# 6
  • София
  • Мнения: 265
Нее, училището отдавна избра пътя на максимум деца записани и съответно такси. Което, разбира се, не го прави лошо, но има хора с разнообразен бекграунд.

Специално на отворени врати не съм била, но винаги директорът и преподавателите си говорят на френски, а някой превежда - родител, администрация, зависи. Това е едно от нещата, които е добре да имате предвид - писмата им са билингуал, но повечето неща са си на френски, включително порталните сайтове за домашно обучение, бележници и тн. Независимо че не говоря, за мен не е проблем, с малко гугъл транслейт и знания от други езици се оправям. Но аз не помагам на децата ми да правят домашни, да ги изпитвам в къщи и тн. Ако държите да се намесвате в тези неща - ще ви е по-трудно.
Макар да ме затруднява леко, си бях наясно, че ще е така, а и уважавам принципността им, която иначе понякога е влудяваща 😆

# 7
  • София
  • Мнения: 105
Тристана, сърдечно благодаря за обширната и полезна информация 😊

# 8
# 9
  • Мнения: 61
Здравейте! Виждам, че дискусията е спряла преди време. За мен въпросът е доста актуален в момента, тъй като обмисляме да запишем детето си там. Дали някой може да се включи с още актуални лични впечатления? Доволни ли сте от избора си, децата ви добре ли се чувстват?

# 10
  • Мнения: 81
Здравейте!
Децата ни от септември ще са в това училище, съответно в 7- (5-eme по френската система) и 6-eme клас.
Споделете повече, моля Ви.
Вълнението е голямо.
Например: учебна програма, хлолариум,
училищна и извънучилищна заетост, натоварване Wink
Каквото Ви хрумне Wink
Моля Ви Wink

# 11
  • Мнения: 6 554
О, едното Ви дете ще е в бившия випуск на голямото ми дете. За съжаление, не мога да бъда полезна с инфо, ние вече не сме в училището и имам преки наблюдения само за началното училище, но не и за колежа. Вие от друго AEFE училище ли идвате?

Общи условия

Активация на акаунт