БГ в ЕС: как реагирате на другомислещи познати/колеги

  • 2 253
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми че то населението на Лондон е колкото цялато население на България.........с какво ги застрашаваме  толкова

secretgarden така е. Но тук сме обхранати от една треска, спомагана от медиите, че ей сега виждаш ли целокупното българско и руманско народонаселение ще се втурне ^руш да превзема Англия  ooooh!



И към вас ли се отнасят пренебрежително........вероятно ще започнат.........

# 16
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
И към вас ли се отнасят пренебрежително........вероятно ще започнат.........

Не, аз напротив не съм осетила пренебрежително поведение за 8-те години в които живея тук.
Моите приятели извинително ме питат дали съм чела едикоя си статия в някои вестник и как може така да се пише...Но имам и някои които се страхуват от някакво "нашествие". Аз често отговарям дори де се пренесе целият народ тук, най-много нов Лондон да направим, но пък те мога да отидат на топло и хубав климат в БГ  Party Party Party

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ами те поляците вече заляха Лондон и не само, там е проблема.
По принцип аз съм малко песимистично настроена към ЕО и от там не съм привърженик на присъединяването на БГ, така че трудно бих оборвала мнение на противниците за присъединяването ни.
Харесва ми Британската политика, хем са в ЕО, хем не са Wink

# 18
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Великобритания си е с двата крака и двете ръце в ЕС. Просто провеждат тяхната си линия на поведение вътре в ЕС.  Wink

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Великобритания си е с двата крака и двете ръце в ЕС. Просто провеждат тяхната си линия на поведение вътре в ЕС.  Wink
Е, те това имах в предвид. Добре са си вързали гащите  Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 6 167
искам да попитам тези черни прогнози за ценови шок  и тн
от къде ги черпите? ' да сме реалисти и да се подготвим за сериозен ценови шок' ...и тн.
всмисъл, прочели ли сте нещо? или сте гледали/слушали прогнози
на специалисти.. или правите парелал с др страни, които се присъединиха преди нас, а са ни горе долу на хала? ( Словакия например)
може ли някой да ми обясни или изпарти линк към подобни прогнози ( ако са прочетени)
- може и на лични.

също така .. за парите по фондовете, които няма да се използват по предназначение
някой виждал ли е документация за подобни пари ?
какво представляват, какви консултантски компании се наемат да се занимават само с документацията и тн?
или мислите , че ги изсипват парите на плажа на бургас и казват ' е те това са парите за тук, използвайте ги по предназначение', ще дойдат попа, кмета и полицая и ще си вземат.
някой виждал ли е документация например за кандидатване със средно голям проект ( 200 - 300 000 евро) към ЕК.
Смея да твърдя, че кражбите от проекти и фондове са сведени до минимум.

Друг е върпсосът, че БГ държавана администрация няма капацитет да прочете, да разбере документацията и затова от години БГ връща пари , които биха могли да се усвоят...по предназначение.
 Peace

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 14:53 от Lennie

# 21
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
искам да попитам тези черни прогнози за ценови шок  и тн
от къде ги черпите? ' да сме реалисти и да се подготвим за сериозен ценови шок' ...и тн.
всмисъл, прочели ли сте нещо? или сте гледали/слушали прогнози
на специалисти.. или правите парелал с др страни, които се присъединиха преди нас, а са ни горе долу на хала? ( Словакия например)
може ли някой да ми обясни или изпарти линк към подобни прогнози ( ако са прочетени)
- може и на лични.

също така .. за парите по фондовете, които няма да се използват по предназначение
някой виждал ли е документация за подобни пари ?
какво представляват, какви консултантски компании се наемат да се занимават само с документацията и тн?
или мислите , че ги изсипват парите на плажа на бургас и казват ' е те това са парите за тук, използвайте ги по предназначение', ще дойдат попа, кмета и полицая и ще си вземат.
някой виждал ли е документация например за кандидатване със средно голям проект ( 200 - 300 000 евро) към ЕК.
Смея да твърдя, че кражбите от проекти и фондове са сведени до минимум.

Друг е върпсосът, че БГ държавана администрация няма капацитет да прочете, да разбере документацията и затова от години БГ връща пари , които биха могли да се усвоят...по предназначение.
 Peace

не съм предвиждала такива работи, ама понеже съм сред песимистите, да то отговоря : не, ниЩо не съм 4ела. Видях к'во стана тука и намирам много обЩи неЩа откъм ситуация, манталитет и т.н. между Италия и България.
В България, освен това, ниЩо не ме ентусиазира за разлика от теб и не вярвам на никакви статистики тук там публикувани... вярвам на това, което виждам и 4увам.

Толкоз, после, пак казвам, Ще се радвам моето да си остане безпри4инен песимизъм.

# 22
  • Мнения: 295
Споделям мнението на feiam и добавям, че не се поддавам на медийни манипулации за това колко било необходимо на БГ да влезе в ЕС. За мен понятието чуждестранни инвестиции е равно на разпродаване на държавата за жълти стотинки.

# 23
  • Мнения: 11 314
Споделям мнението на feiam и добавям, че не се поддавам на медийни манипулации за това колко било необходимо на БГ да влезе в ЕС. За мен понятието чуждестранни инвестиции е равно на разпродаване на държавата за жълти стотинки.
Те *българските политици, ако бяха пуснали наистина като хората чуждестранни инвестиции, досега страната ни щеше да е на друг хал, ами си я разпродадоха помежду си за жълти стотинки. Затова не мога да се съглася с теб.
И колко сделки ставаха под масата с пликове пълни с чекове с разни 5-6 цифрени сумички..... Това всичко в името на народа Mr. Green
А сега, ако ги питаш чуждестранните инвестори - хич и не им се стъпва в България, че им "била по-далеч от Румъния"  hahaha Ама за това са си виновни нашите политици.
Сега да ги питам какво ще разпродават още за жълти стотинки или ще си въртят алъшвериша помежду си.

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Споделям мнението на feiam и добавям, че не се поддавам на медийни манипулации за това колко било необходимо на БГ да влезе в ЕС. За мен понятието чуждестранни инвестиции е равно на разпродаване на държавата за жълти стотинки.
Те *българските политици, ако бяха пуснали наистина като хората чуждестранни инвестиции, досега страната ни щеше да е на друг хал, ами си я разпродадоха помежду си за жълти стотинки. Затова не мога да се съглася с теб.
И колко сделки ставаха под масата с пликове пълни с чекове с разни 5-6 цифрени сумички..... Това всичко в името на народа Mr. Green
А сега, ако ги питаш чуждестранните инвестори - хич и не им се стъпва в България, че им "била по-далеч от Румъния"  hahaha Ама за това са си виновни нашите политици.
Сега да ги питам какво ще разпродават още за жълти стотинки или ще си въртят алъшвериша помежду си.

ми това ми се струва оЩе по_лоШо Rolling Eyes Sick

# 25
  • Мнения: 6 167
ох,  аз съм от групата на веселите ентусиасти  Mr. Green
явно за мен чашата е наполовина пълна  Wink
здраве да е! дано не сте прави  Peace

# 26
  • Мнения: 5 178
искам да попитам тези черни прогнози за ценови шок  и тн
от къде ги черпите? ' да сме реалисти и да се подготвим за сериозен ценови шок' ...и тн.
всмисъл, прочели ли сте нещо? или сте гледали/слушали прогнози
на специалисти.. или правите парелал с др страни, които се присъединиха преди нас, а са ни горе долу на хала? ( Словакия например)
може ли някой да ми обясни или изпарти линк към подобни прогнози ( ако са прочетени)
- може и на лични.

също така .. за парите по фондовете, които няма да се използват по предназначение
някой виждал ли е документация за подобни пари ?
какво представляват, какви консултантски компании се наемат да се занимават само с документацията и тн?
или мислите , че ги изсипват парите на плажа на бургас и казват ' е те това са парите за тук, използвайте ги по предназначение', ще дойдат попа, кмета и полицая и ще си вземат.
някой виждал ли е документация например за кандидатване със средно голям проект ( 200 - 300 000 евро) към ЕК.
Смея да твърдя, че кражбите от проекти и фондове са сведени до минимум.

Друг е върпсосът, че БГ държавана администрация няма капацитет да прочете, да разбере документацията и затова от години БГ връща пари , които биха могли да се усвоят...по предназначение.
 Peace

За ценовия шок питай Германците, само от закръглянето цените им скочиха с 5-10%..

За фондовете ми се струва, че живееш в някакъв измислен свят.. ти как си мислиш, достигат ли фондовете до обикновенния предприемчив човек или парите винаги се получават от определени фирми, които или имат връзка с управляващи или са си платили за да създадат такава..
А за проектите към ЕК мога само да ти кажа, че и в чужбинско си знаят, че по тях се дават едни пари само за идея без реални резултати насреща..   

# 27
  • Мнения: 6 167
за Германия говориш за влизането на ЕВРОТО, нали? не за влизането на Германия в ЕС.
Също и Феиам, говорите за монетарната реформа, не за влизането им в съюза. Тия страни са основателки на съюза, не са присъединяващи се.  newsm78

България в момента влиза в ЕС, още ни е много рано за въвеждане на еврото.
Нека да прибавим и факта, че БГ е фиксирана за еврото и сме в режим на валутен борд.

Затова сравнения за ценови шок в Германия или Италия са крайно неадекватни.

Това са 2 различни процеса.

Би трябвало да гледаме  към последно присъединилите се , и още не въвели еврото, като Словакия например. Там какъв беше ценовия шок?
 Peace

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 22:17 от Lennie

# 28
  • Мнения: 5 178
Lennie,  защо мислиш, че поскъпването започва в въвеждането на Еврото ???
Пример номер едно - цените на техниката след въвеждането на екотаксата по Европейски модел.. веднага перални, хладилници и тн 50 лв нагоре ..Е това разбира се не били стоки от първа необходимост.. да бе да в Европата ще перем на ръка и ще носим манжата да се охлажда в пещерите
Чесно писна ми да ни убеждават как добре ще си живеем в Европата, сякаш сега сме няйде из Азия..
Хората трябва да са наясно, че заплатите няма да завалят ей така.. а питам те аз в Словакия, колко,е средната заплата, защото тук няма 200 EUR .. само да не чувам, че това са измислени статистики, София,Варна, Пловдив  не е цяла БГ.. масово в по-малкие градове 200 EUR e заплата мечта..

# 29
  • Мнения: 6 167
Kote, поскъпването, за което говориш в Германия дойде след като беше въведено еврото, когато 1 марка стана 1 евро, ама ... хехе, нали. не точно. Wink
Същото се случи и с Италия. Моето семейство тук обеднява за една нощ с доста пари.
Португалия и Гърция са присъединени при среден доход от мисля под 300 евро ( калкулирано в сегашно евро). За Словакия не помня, но не е било крещящо различна цифра, за да я запомня. Тоест, не много по-различен доход от този в БГ.

Разбира се, никой ( най-малко аз) не цели тук да убеждава, как ще завалят пари.
Аз бях в Словакия малко след присъединяването - ми същите цървули са, каквито и преди. Само че парите за хуманитарни проекти например и подпомагане ги нямаше вече, а от Словакия се очакваше да подпомага други страни.
Така че , освен права има и доста задължения участието ни в този Съюз.
За съжаление , тъй като не сме Швейцария, ни е леко трудно и да избираме и назландисваме.

Кофтито и нелогичното тук е, , че ще ни вкара в ЕС социалистическо правителство.
Но парадокси е имало винаги в историята ни , това ни е запазена марка: буржоазна революция без буржоазия, пролетарска революция без пролетариат, пазарна икономика без средна класа...

Абе, иска ни се да прескочим някак си някои етапи и да скочим директно във високите заплати и стандарт. Ама няма такава опера. И с ЕС , и без него.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 23:48 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт