Всичко за климатиците N2

  • 40 390
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Незнам дали ще ви охражда там където не е той. По принцип не бива само той да работи така. Трябва да е много голям климатик а и се губи комфорта. Грее бора за тези пари е добре, но аз бих отделил повече средства за да нямам проблеми по-нататък.

# 181
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам следния казус: ползвам този климатик Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LMCA/ROG12LMCA, 12000 BTU, Клас A++ от 4 години вече и мисля да слагам още един в другата стая. Идеята е да отворя вратите и да топля всичко ( обща квадратура 35/40 кв ) климатиците ще бъдат разположени така да се каже един срещу друг по дължина. Та да си дойдем и на въпроса! Бюджета ми е около 1400 лева и първоначално мислех просто да купя същия, но пък се замислих дали в този диапазон има нещо по ново, качествено което да топли повече, безшумно? ( новия ще бъде в спалнята )
Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 00:01 от Filipov89

# 182
  • Мнения: 2 744
Здравейте, предстои ни покупка за климатик за помещение от 29 квадрата, който ще ползваме за отопление и охлаждане. Имаме външна изолация на сградата. На коя марка и модел да се довеорим? Дайте препоръки. Важно ни е да е надежден и да не е шимен.

# 183
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Здравейте! Имам следния казус: ползвам този климатик Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LMCA/ROG12LMCA, 12000 BTU, Клас A++ от 4 години вече и мисля да слагам още един в другата стая. Идеята е да отворя вратите и да топля всичко ( обща квадратура 35/40 кв ) климатиците ще бъдат разположени така да се каже един срещу друг по дължина. Та да си дойдем и на въпроса! Бюджета ми е около 1400 лева и първоначално мислех просто да купя същия, но пък се замислих дали в този диапазон има нещо по ново, качествено което да топли повече, безшумно? ( новия ще бъде в спалнята )
Благодаря предварително!
Фуджицо по принцип не са тихи климатици.
Щом ще го ползвате ца отопление, бех погледнал хиперинверторен климатик.
Така копа в ниските Т⁰ няма да пада много. Те са около 1800 лв

# 184
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам следния казус: ползвам този климатик Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LMCA/ROG12LMCA, 12000 BTU, Клас A++ от 4 години вече и мисля да слагам още един в другата стая. Идеята е да отворя вратите и да топля всичко ( обща квадратура 35/40 кв ) климатиците ще бъдат разположени така да се каже един срещу друг по дължина. Та да си дойдем и на въпроса! Бюджета ми е около 1400 лева и първоначално мислех просто да купя същия, но пък се замислих дали в този диапазон има нещо по ново, качествено което да топли повече, безшумно? ( новия ще бъде в спалнята )
Благодаря предварително!
Фуджицо по принцип не са тихи климатици.
Щом ще го ползвате ца отопление, бех погледнал хиперинверторен климатик.
Така копа в ниските Т⁰ няма да пада много. Те са около 1800 лв

Точно затова питам дали има нещо по - добро на пазара в момента за тези пари (1300-400)

# 185
  • Варна
  • Мнения: 1 119
То това тук е редовно.
Пита се за климатик до еди си каква цена.
Ама хубаво е да си купите по скъп.

# 186
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
То това тук е редовно.
Пита се за климатик до еди си каква цена.
Ама хубаво е да си купите по скъп.
А вие като си нямате понятие от климатици защо се заяждате. Климатик който е с коп под 5 не е иконамичен на отопление те са на цена над 1800 лв.

# 187
  • Варна
  • Мнения: 1 119
То това тук е редовно.
Пита се за климатик до еди си каква цена.
Ама хубаво е да си купите по скъп.
А вие като си нямате понятие от климатици защо се заяждате. Климатик който е с коп под 5 не е иконамичен на отопление те са на цена над 1800 лв.
Защо да се заяждам наблюденията ми не са инцидентни.
Да пита човек за климатик до 1900-2000 пак ще му се предложи по скъп.

# 188
  • София
  • Мнения: 4 446
Ще сменяме един стар климатик в спалнята, чийто компресор работи старт-стоп. LG ASNH09GHDW0 е. Уж инвертор. Ама това спиране-тръгване е ужасно.
Спрели сме се на Daikin FTXC25C/RXC25C. Търсих информация, но моля за мнения и от по-вещите, на какъв принцип работи компресорът - без прекъсване или старт-стоп. От всичко прочетено разбирам, че е без прекъсване. Имаме и един General, който работи на този принцип и сме доволни от него.

# 189
  • Мнения: 2
Здравейте.
След много лутане и различни избори предпочитам да попитам за помощ при избор на климатик.

1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
· жилищно: спалня
2. За охлаждане, за отопление или и за двете - охлаждане и отопление
3. Kaĸвa e:
· ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 19м2. Обем- 45м3
· вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ двоен стъклопакет
· ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe и вратите- 3.5м2
· изложение нa пoмeщeниeтo - Запад
· етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти- 3ти етаж, среден апартамент, стена само с излъз на запад
· ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня
4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - София
5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 20-25 / зима 21-23
6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - стена 6см XPS
7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - компютър, телевизор, пречиствател за въздух
8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1500-2000лв с монтажа
9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - зима до -15 -20, лято до 40-45

Държа да има добър обхват на жалузите ляво/дясно, тъй като често съм хоум офис и климатика ще се пада зад гърба ми.
За момента съм се насочил към следните модели, но приемам всякакви мнения/критики:
Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE Etherea
Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W Premium - доста се предлага, макар че четох за странни проблеми с шумове, лагери и т.н
Gree GWH12AEC G-tech - харесва ми че има доста и различни филтри, но малко ме съмняват жалузите дали успяват да насочат въздухопотока
Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance
Заслужават ли си следните модели на Gree в сравнение с горепосочените? - SOYAL и U-Crown
Ако може и да споделите от коя фирма сте доволни в София, ще бъда изключително благодарен.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 255
Здравейте, търся мултисплит система с 4 вътрешни тела.
За сега съм хвърлила око на този климатик
https://vimax.bg/multisplit-sistemi/invertorna-multisistema-fuji … 0LAT4-klas-a.html
ВИЖДАМ, че има различни серии на вътрешните стенни тела. По какво се различават те, освен това за колко голямо помещение са? Какво смятате за външното тяло? Ок ли е?

# 191
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Мagicjo
Lg oченидно идва голям за стаята а и те бяфа такива с много силен минимум.
Съветвам ви като гредате климатици да сравните в минимум кой отдава най-малко.
Рpettioooo.
За вашия бюджет бих разгледал някоя Тошиба. В момента са на промоция. Ако ще е в спалня гледайте да има тих пежим около 19 дб. Може и да погледнете Hitachi. Greе soyal e с добри параметри но е с не много тиха турбина.
   Д0Д0, бих погледнал нещо на Тошиба, Мицубиши и Грее. Мултисприта на Фуджи са шумни.

# 192
  • София
  • Мнения: 638
Здравейте, моля да ми препоръчате климатик за хол+трапезария+кухня, общо помещение 32 квадрата, с големи прозорци и врати към тераса+покривни прозорци. Последен етаж, юг. Ще се ползва основно за охлаждане. Едно от главните ми изисквания е да е много тих и да е достатъчно надежден. Бихме предпочели сравнително бюджетен вариант, но ще разгледаме и по-скъпи варианти 😉. Благодаря
Допълвам, какво мислите за този в Метро SAMSUNG AR12TXHQASINEU?

Последна редакция: сб, 26 юни 2021, 08:49 от gatanegra

# 193
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Ще сменяме един стар климатик в спалнята, чийто компресор работи старт-стоп. LG ASNH09GHDW0 е. Уж инвертор. Ама това спиране-тръгване е ужасно.
Спрели сме се на Daikin FTXC25C/RXC25C. Търсих информация, но моля за мнения и от по-вещите, на какъв принцип работи компресорът - без прекъсване или старт-стоп. От всичко прочетено разбирам, че е без прекъсване. Имаме и един General, който работи на този принцип и сме доволни от него.
Визирания дайкин също ще работи он-оф...базов модел на марката, най-базовия, така че не очаквайте чудеса...
А и без да са дадени параметрите на помещението, няма как да ви се даде препоръка за конкретен модел, който да покрие Вашите условия.


ppettioooo, за 19m², нито един от посочените от Вас модели не е подходящ. Спокойно може да си вземете:
Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
Hitachi RAK-25RXЕ/RAC-25WXЕ Akebono
Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera
Fuji Electric RSG09KGTB~ROG09KGCA

# 194
  • София
  • Мнения: 4 446
Благодаря, Aleksandars и Vasil Vasilev 676271!
Спалнята е с три вътрешни стени. Четвъртата е към тераса тип лоджия, която е с външни ролетни щори. Спалнята е 12 кв. м. с вътрешна шумо и звуко изолация и окачен таван. Стената към терасата има и външна изолация. Изложението е северо-запад.
Важно ни е климатикът да поддържа равномерна температура, да е тих и да може добре да се регулира струята на въздуха, за да не духа върху главите ни.

Общи условия

Активация на акаунт