Изпитани сайтове за парфюми - февруари 2021

  • 105 661
  • 1 491
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 080
Ако четеш тук ще си забелязала, че борбата е за колкото се може по-стари производства.

# 241
  • София
  • Мнения: 4 712
А как Нотино ще заменят парфюма с "по-нов", като партида им е тази. Ще търсят специално за някой мнителен клиент парфюм от 2020година ли? Как си го представяте изобщо?
Не смятам че е нужно да отговаряте така нападателно! Смятам, че парфюма никак не е евтин, за да не не поискам замяна с по-нов, а това, че бих искала да не е произведен преди 5 години и в сайта за кодове да ми изписва изрично, че е минал срока му, не считам за мнителност, а за практичност. Защото при едно неправилно съхранение този парфюм няма как да е същия, какъвто при производство. Не казвам, че Нотино не съхраняват правилно, няма как да имам подобни наблюдения.

Относно парфюма от ebay - аз го искам с колекционерска стойност, за да си припомня аромата, не за да го нося. Не виждам какво общо има това? Това, че искам да усетя аромата на "стария" парфюм е с цел да потърся подобен и за мен е единствено със сантиментална стойност. Освен това, не съм казала, че изрично ще поискам замяна, а просто обмислях! Да не казвам, че аз умишлено съм помолила за съвет на лично съобщение, не за да бъда разгласявано из форума тук без дори да е по темата в случая..
Бихте ли споделила как правилно се съхранява един парфюм?
Благодаря

# 242
  • Мнения: 5 080
В кутията си, на непряка светлина и топлина и на макс нормална стайна температура или при положителна хладилна.

# 243
  • Мнения: 4 389
Какво означава "парфюм с изтекъл срок"? Нали е бил запечатан и със свободен ход?!
При литрите парфюми, които имат повечето от пишещите във форума, според Вас, парфюмите им са изтекъл срок. Вие по един парфюм ли купувате и само него ползвате и в какъв срок трябва да го изразходвате, за да не му "изтече срокът"?
Абсурден е аргументът "искам стар парфюм, за да си припомня аромата", а на този, произведен след него, че му е изтекъл срокът - по тази логика няма как да се е запазил и ароматът на стария парфюм.

# 244
  • Мнения: 517
Аз имам парфюм, закупен 2015та година, отворен и ползван, в Отлично състояние.
При добро съхранение не би следвало да има проблем, някои парфюми единствено потъмняват на цвят.
Чувствам се глупаво в момента, тъй като за всички години в които купувам парфюми онлайн нито веднъж не съм проверила датата на производство🤣🙈

# 245
  • Мнения: 6 493
А как Нотино ще заменят парфюма с "по-нов", като партида им е тази. Ще търсят специално за някой мнителен клиент парфюм от 2020година ли? Как си го представяте изобщо?
Не смятам че е нужно да отговаряте така нападателно! Смятам, че парфюма никак не е евтин, за да не не поискам замяна с по-нов, а това, че бих искала да не е произведен преди 5 години и в сайта за кодове да ми изписва изрично, че е минал срока му, не считам за мнителност, а за практичност. Защото при едно неправилно съхранение този парфюм няма как да е същия, какъвто при производство. Не казвам, че Нотино не съхраняват правилно, няма как да имам подобни наблюдения.


Не отговарям нападателно, задавам (си) въпроси. Наистина ми е интересно как ще обосновете искането за по-нов парфюм към Нотино (които едва ли ще признаят проверката на кодове в някакви сайтове).
В първия си пост пишете:
 
Получих си парфюмите от нотино - Bonbon Couture на V&R и подарък към него втория фланкър на Cacharel - Yes I am pink first.
За Couture имаше страшно малко ревюта, но всички бяха положителни. Първото ми впечатление е, че не е лош, доста сладък, не бих казала, че усещам конкретно карамел, но за гурме любителите би се харесал. Не е нещо което обаче не съм помирисвала преди, сякаш очаквах повече.
Скрит текст:
За Cacharel, знам, че трябва да е по-плодов от оригиналния, първи вариант и е така и не знам дали съм само аз, но на мен ми мирише на банан Grinning нещо между пъпеш и банан, а уж трябва да са малинки хахах
от Нотино както винаги са коректни - пристигна за 2 дни пратката, имат си целофан, празен ход и всичко им е ок.

Затова ми стана любопитно как се променя първоначалното впечатление след проверка в сайт.
Каквото и да предприемете - Успех!

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 17:41 от Cafelate

# 246
  • Мнения: 642
Не проверявам кодове и срокове на парфюми. И на бяла козметика не Grinning. И аромати вече не проверявам, дори кутиите не гледам, а директно прибирам "за после" Grinning. Не всички, някои са ми повече любопитни и си ги подушвам, но след това пак прибирам Grinning. Чак се чудя за какво ги купувам...

# 247
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Отивам да си посипя главата с пепел, че преди два дни се радвах на получен парфюм от 2009 ,а не 2013.
Винаги бих предпочела по-старо издание или дата на производство, въпреки че никога не проверявам

# 248
  • Мнения: 437
Поръчката ми от Мемо пристигна в кашон метър на два Smiley Satisfied
Какво поръча?Simple Smile

# 249
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Аз минавам да кажа, че новия La belle Parfum е страхотен и определено е по-чувствен, сладък, присъствен и гушлив. Представям си маслен пай с много ванилия и карамелизирани круши с бита сметана. Точно толкова вкусен, колкото и Amour на Кензо. Ако видите някъде добра оферта, каквато бяха пуснали Нотино на Номад Абсолю, смело споделяйте. 😊😃
Много прилича на една лимитка с круши на Yves Rocher. Исках да си взема първообраза, но доста бързо ми изчезва.

Преди известно време една дама търсеше алтернатива на Armani Idole, който е спрян и по спомен Рапунцел също го харесва. Тази вечер пробвах ново Gucci Guilty, което върху мен е от една категория с Идола и близък. Свежа зеленина, леко тревист и с цитруси в началото. Розовия пипер му придава закачлив характер. Някак по-приглушен е, но все пак хубав. Мисля че е този

https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Guilty-Love-Edition-MM … -Femme-64360.html

Но горещо препоръчвам да се пробва и Avon Treselle.

# 250
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Ивче, благодаря. Ще го пробвам това Гучи, въпреки че досега не съм харесала нищо от този бранд.
(имам още половин бутилка Idole Simple Smile )

# 251
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Не е същото, определено, а ти като един изявен негов почитател, няма да те засити Гучито. Струва си обаче пробата дори ей така за обогатяване. 😊
Но Трезела ако не познаваш, се поправи. 🤗

# 252
  • by the sea
  • Мнения: 628
моя Mon Guerlain Florale ot  brasty  пристигна,  да ви кажа и аз не го усещам така както предния ми, но това винаги ми се случва с току-що отворени парфюми, мисля че им трябва да глътнат малко въздух и да се активизира каквато магия има за активизиране  и след няколко дни започвам да ги усещам Simple Smile
случвало ми се е и с парфюмни бомби. Та всичко е наред с поръчката нямам притеснения ,беше страхотна сделка 118лв за 100мл и безплатна доставка.
Препоръчвам да понаглеждате секцията 'Акция' на brasty.

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 6 940
И аз вече стигнах до извода за " глътването на въздух ". Особено замръзнали парфюми с празен ход първоначално са като водица.

Големият ми син ме разби с изказване. Не понасял бабешки парфюми.  Питах кои са бабешки според него - всички сладки и тежки.  Rolling Eyes

# 254
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Новия La belle вече се появил, но не ми харесва цената му. 🙄😁

Общи условия

Активация на акаунт