Януарски бебета - тема 3

  • 16 468
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 702
Аз ли съм в грешка или в България има задължителна ваксина против морбили, рубеола и паротит,  но варицелата май не влиза. 🙄

# 376
  • Мнения: X
Така е, варицелата все още не е въведена в задължителния календар. Иначе слава богу моят нямаше никаква реакция към тази срещу морбили, рубеола и паротит.
Аз ли съм в грешка или в България има задължителна ваксина против морбили, рубеола и паротит,  но варицелата май не влиза. 🙄

# 377
  • София
  • Мнения: 702
При моя син имаше гранична температура към 10ти ден, след ваксинацията.

# 378
  • Мнения: 5 701
Рей, не съм в България! При нас е задължителна и се слага заедно с тази за рубеола, мислех си,че и там е така!

# 379
  • Мнения: 154
Здравейте,
Бързам да се похваля, че малкият е приет в ясла! 😱 Изобщо не очаквах и съм шокирана, радостна и в същото време малко тъжна, защото ми се струва, че септември ще е още малък да го оставя. 😁😔

# 380
  • Мнения: 4 660
Радвай се честито.
Аз мисля да пусна моето догодина най-вероятно март месец. При нас приема е март и септември и няма много деца класирания също няма. Подаваш молба и казват кога ще почне.

# 381
  • Мнения: 278
RFM честито , наистина го има е тъжния момент , но аз вярвам че децата имат нужда от общуване с други деца и ще им е добре .
Ние не сме приети и с мъжа ми сме в малък ужас, че ще трябва да съм една година в неплатен ... а и не се знае дали ще е само една ...

# 382
  • Мнения: 698
RFM, честито!
Тони не е приет естествено просто съм бясна!
След отключване на системата в четвъртък се появиха много деца с коригиран К2 явно и всъщност ми беше ясно, че няма да участва дори и в томболата с неговите 13 точки.
Надеждата ми е в следващите класирания.
Твърдо съм решила да се върна на работа, явно ще се наложи да включа бабите...

# 383
  • Мнения: 6 932
И Моника е приета на първо желание,може да съм казала 🙂🥳
Чудо наистина записах я на шега последните дни.Записах я естествено 🥳
И на мен ми е странно,вече са големи .При нас може да се отложи до средата на март и ще го направя 🥰

Боже каквото е ревла не ми се мисли ....
Трябва малко по-малко да я науча да се обслужва сама...(все още не може да яде сама,
Да си събува обувките,да вдига гащите ...)

# 384
  • Мнения: 13
Мими, и ние сме по първо желание.
Много съжалявам за всички, които не са имали късмет, дано успеете на следващите класирания. Има класирания януари и февруари, ако не се лъжа.
В яслата, която исках, явно нямаше родители, които са правили промени. Има приети 3 деца с по 14 точки, останалите са с 13.
Благодаря за поздравленията. Пиша от нов профил, защото постоянно имам проблеми с влизането и вече пиша от този, с който успея. 😁

Аз имам един въпрос, ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарна.

Прочетох, че яслата може да се отложи с 60 дни и детето да тръгне от 15 ноември, което мисля да направя.
Въпросът ми е кога спират да изплащат майчинството - от 15 септември или от момента, в който детето започне да посещава яслата, примерно 15 ноември?
Аз имам 50 дни отпуск, но ми се иска да започна да ги ползвам, ако е възможно, след като започне да посещава, за да мога да го взимам докато се адаптира или при случай на настинка, или нещо друго.
Прочетох противоречиви мнения и затова питам вас, ако има запознати мами .

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 08:52 от RFM11

# 385
  • Мнения: 698
https://www.noi.bg/forusers/faq/243-faqbgbenefits/4505-vypros16

Според мен като го запишеш, а не като започне физически да посещава.
И така е редно, ако трябва да съм честна.

# 386
  • Мнения: 957
В Пловдив класиранията са август, тогава ще кандидатствам, за да ги пусна септември евентуално. И на мен ми се струват бебета още, не знам как ще се адаптират. Едната много плаче като изляза от стаята, или ако трябва някой друг да я гледа. Надявам се, че е период и до есента ще мине, иначе не знам. По деца обаче много се заглеждат и им е много интересно. Отпуската мисля да я ползвам като започнат да посещават яслата. Ако не ги приемат, не знам кой ще ги гледа...Тук класирания има всеки месец, но няма свободни места. Само една баба с две деца не може да се оправи, поне нашите баби де..

# 387
  • Мнения: 13
https://www.noi.bg/forusers/faq/243-faqbgbenefits/4505-vypros16

Според мен като го запишеш, а не като започне физически да посещава.
И така е редно, ако трябва да съм честна.
Тук пише от деня, в който реално започва да посещава яслата. Явно ще трябва да звънна директно в НОИ или да питам ЧР отдела на работа.
За мен и двата варианта не са проблем, но бих се възползвала, ако мога да си гледам 2 месеца повече детето.
Благодаря за линка към НОИ.

Норе, моят също много плаче, ако го оставя с някой друг, освен баща му.

# 388
  • Мнения: 698
Няма за какво. Аз го четох по диагонал 😁

Дам, тук пише, че се прекъсва, когато започва да посещава физически

# 389
  • Мнения: 278
Да , когато започне да посещава Реално яслата, тогава спира майчинството, но можеш да се ползваш натрупания отпуск ( който вече не се води отпуск по майчинство).
Ние бяхме на жребий 46 деца за 17 места, но не сме имали късмет. Аз също мн искам да се върна на работа, но трябва цялата ми заплата да отива за частна ясла, което незнам дали е оправдано. Баби нямаме или който и да е друг да помага, сами сме си. Почвам и аз да се ядосвам много. Просто не е честно за едни семейства да има ясла, а за други не и да се чудят как да оцеляват. Разбирасе не се ядосвам на дечицата с късмет , а на Столична община... строят всичко друго, но не и градини... а после когато предучилищната е задължителна, а няма места - какво правим!?
Даже бяхме решили, ако го приемат да се ваксинираме , аххахаха , какво съм си мислила изобщо ...
Извинявам се на мамите, които изобщо не ги засяга нашата софийска драма 🤣


И за да не е само мрънкане ...Как са вашите дечица? В този период съм изумена колко бързо расте Ивелин. Всеки ден учи нещо ново и ме изненадва, без дори да съм го учила...
за един месец във Варна естествено прецакахме графика и позабравихме гърнето... и сега наново свикваме 🙄

Общи условия

Активация на акаунт