Дистанционно обучение за учениците - Тема 15 /Февруари 2021/

  • 32 297
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 460
Някои неща бяха вече коментирани от други потребители, други бяха подминати. Който чете внимателно е видял. Не виждам смисъл да издребнявам за всяко , но това за маските не е нито дребно, нито банално , а вие точно него цитирахте и казахте че не било довод, а елементаризъм.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 077
Абе, те СЗО казаха също, че училищата трябва останат отворени дори по време на пандемия, но това май вие не сте го прочели... Smirk
Така е, всеки чете това, което го интересува.
На мен ми е странно, как mamamari обобщава, че и преди е имало хранителни разтройства и стрес сред децата, и пак ще ги има, не от Ковид... честно казано, прозвуча ми точно като "от катастрофи и глад също умират хора"...

# 62
  • София
  • Мнения: 2 669
Някои неща бяха вече коментирани от други потребители, други бяха подминати. Който чете внимателно е видял. Не виждам смисъл да издребнявам за всяко , но това за маските не е нито дребно, нито банално , а вие точно него цитирахте и казахте че не било довод, а елементаризъм.
И кой е споменал маските изобщо. Визирам изказванията на госпожата, че преди ковид не е имало стрес и след ваксината всичко ще ни се оправи.

# 63
  • Мнения: 21 648
Възможно е и да има хранителни разстройства и псориазис и другите причинени от стрес последици, предизвикани единствено и само от ДО, щом се твърди така, и е доказана причинно следствената връзка, а същите не се дължат, да кажем на стреса от пандемията, сред която живеем повече от година.

Оттук обаче как следва, че единствения начин да се справим с тях е единствено и само ПО посред същата тая пандемия и как това ще даде резултат в намаляване на стреса, аз лично не разбирам и се съмнявам.

Иначе казано, добре е, че се обръща внимание на негативните последици от супер гадната ситуация в която се намираме върху някои деца, но изводът не е този, нито начинът да им се помогне е да държим училищата отворени с цената на всичко.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 077
Личното ми мнение не е, че е нужно с цената ма всичко да има ПО, но пък и с нищо не платихме, за да го има по-дълго.
Крайните мнения и в двете посоки са неразумни.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 669
Някои неща бяха вече коментирани от други потребители, други бяха подминати. Който чете внимателно е видял. Не виждам смисъл да издребнявам за всяко , но това за маските не е нито дребно, нито банално , а вие точно него цитирахте и казахте че не било довод, а елементаризъм.
кой е споменал маските изобщо. Визирам изказванията на госпожата, че преди ковид не е имало стрес и след ваксината всичко ще се оправи.

# 66
  • Мнения: 1 738
Личното ми мнение не е, че е нужно с цената ма всичко да има ПО, но пък и с нищо не платихме, за да го има по-дълго.
Крайните мнения и в двете посоки са неразумни.

Това струва ми се е едно от най-разумните мнения в темата. И го казвам като привърженик по-скоро на ДО-то.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 08:03 от *PipiLota*

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
То май стреса за децата от ДО е само в главата на родителите им. Като гледам самите деца не ми се виждат много стресирани и депресирани. Поне тези деца, над които имам наблюдения. Учат до обяд после излизат в парка с приятели ако е хубаво времето или си ходят на гости. Даже сега имат повече време за приятели, откакто затвориха школите, защото има и такива дето и минутка време не им остава от уроци, школи и мероприятия. Ама тогава родителите не се замислят за психичното им здраве. Сега като останаха в къщи изведнъж им се сториха депресирани децата, а преди даже нямаха време да ги погледнат. Не проектирайте своите страхове върху децата си.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 077
Всеки има своите страхове и основания за тях. Редно е, ако искате да се уважават вашите страхове, вие също да уважавате чуждите. На никой в тази ситуация не му е лесно и пренебрежителното махване с ръка, на чуждите опасения, не помага.
Вероятно мога да извадя много доводи в полза на това, че компанията в парка и темите за разговор, не са като тези в училище, но няма да ме разберете.

# 69
  • Мнения: 4 460
Стрес има, но дали е причинен от ДО  или от това, което се случва в конкретното семейство ( безработица, болести, смърт..) никой не може да каже от кое. Децата усещат когато нещо не е както обикновено, колкото и да ги пазим.
 Ще се оправят не когато се съберат в клас , а когато живота на семействата им отново стане нормален според мен.
Скоро ще разберем. Тръгнаха.
 Може пък да греша. Дано!

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
В тази ситуация страдат не само болни от Ковид. Страдат и всички други болни, които не могат да се лекуват в условията, каквито бяха преди пандемията.

# 71
  • Мнения: 1 032
При нас поне всички часове са по 40 минути. Но пък първите две седмици имам 8 и 12 клас ПО и 9, 10 и 11 - ДО. Ще опитам с бягане до вкъщи там, където са последователни от единия вид. Там, където са смесени, ще трябва да съм в училище и изобщо не ме интересува дали ще успея да си проведа ДО, колкото толкова. Пращам им лист с урока и да си го учат.

страхотно - дано няма мнгоо учители като вас, защото то всичко ще отиде по дяволите... "да си го учат". Че то и учебници има, и уча.се - защо ще се хабите да им пращате каквото и да е?

# 72
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 489
А според теб как да прелети този учител от училище до вкъщи за 10минути? Трябва да пренася техниката си до училище всеки ден и обратно, а дали училищата имат качествен интернет, за да се включат 20учителя да си предадат урока?
Хубаво включват отделни класове присъствено, но не е помислено за другата организация.

# 73
  • Мнения: 11 989
При нас учителите са в училище и оттам преподават ДО, тъй като имат и присъствени часове. Всъщност, поради разстоянията няма как да е по друг начин.
Би трябвало в училищата да е помислено за качеството на връзката.

# 74
  • Мнения: X
При нас учителите са в училище и оттам преподават ДО, тъй като имат и присъствени часове. Всъщност, поради разстоянията няма как да е по друг начин.
Би трябвало в училищата да е помислено за качеството на връзката.
И при нас, за двете седмици ДО учителите бяха в училищата и ползваха материалната база.

Общи условия

Активация на акаунт