Тест за овулация - въпроси / тема 12 /

  • 29 237
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 817
Добре дошли в новата тема  Hug



Тестовете  за Овулация засичат Пика на ЛХ, хормона отговорен за Овулацията.
Нормално е да има един до два, последователни, (+) теста за О.,
три и повече не е нормално и може да показва, че има проблем.



Условия, за правилно проведен тест:
- по едно и също време на деня, от 15.00 до 18.00 часа - избирате си някакъв час и го спазвате
- тестовете за О. се правят от (-) до (-)
- да не сте пили вода и пишкали 2-4 часа, преди теста
Пикът на ЛХ се определя по-лесно, ако  събирате и номерирате тестовете


Тестването започва -  в зависимост от дължината на МЦ

(денят на О. спрямо дължината на МЦ
 - дължината на ЛФ е почти постоянна, за разлика от дължината на ФФ
)


  Тестът за О. е положителен, когато Контролната и Тестовата линия са с еднакъв интензитет или Тестовата е по-наситена от Контролната линия



О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ
 



                         Тестът за О., не ви гарантира, че ще има такава.
При домашни условия О. се доказва чрез измерване на БТ.



2 положителни теста и пика на ЛХ


Цервикален секрет
При фертилната ЦС  - нишките са успоредни и подпомагат движението на сперматозоидите
А. Напречно сечение.
Б. Надлъжно



Различните типове ЦС:
L - преди и след Овулаторна фаза,  
S - фертилен прозорец с Овулаторна фаза




Да за покажете снимки на тестовете, може да използвате  и:  
http://www.img-share.eu/main/index
https://postimage.org/  
http://tinypic.com/
 
Старата тема

# 1
  • Мнения: 8
Здравейте, тестът от днес дали е положителен или трябва да е още по-наситена чертата?

# 2
  • Мнения: 282
За да е положителен тестова линия трябва да е по-тъмна от контролна или поне да са еднакви двете линии.
Тези са отрицателни.
Здравейте, тестът от днес дали е положителен или трябва да е още по-наситена чертата?

# 3
  • Мнения: 697
Момичета, след абразио на 23.12 заради мисед в 8гс съм. Но се зачудих няколко неща.
Лигавицата ми на 9-ти ден след първи цикъл беше 6.8мм и имах дом. фоликул 13.6мм. Пише, че има и течност в Дъгласовото пространство.
АГ ми каза, че всичко е наред и може да почваме опити, но се чудех при такива размери на лигавица и фоликул, кога се очаква овулацията горе долу? Вече ми е 13ти ден, а теста за овулация ми показва супер бледа втора черта.
Притеснявам се просто дали всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 1 091
Пиша за пръв път тук във тази тема. След 2 пъти ин витро и съответен ранен аборт, реших да пробваме отново „старомодния” начин на бебеправене, имам лапароскопия за отстраняване на Ендометриоза. От нея насам не сме изпробвали изобщо дали натурално ще се получи.
От една година насам не съм имала и нормален цикъл заради процедурите.
Какво мислите за 17. Ден от цикълът ми, дали тестовете са положителни?
Вчера след тези тестове бях на гинеколог и се видя фоликул от 21мм във дясно, както и 8мм лигавица. Как мислите дали има шанс за овулация този месец?

# 5
  • Мнения: 697
Според мен е положителен на 17ти ден. Което значи че може би вчера или днес ти е била овулацията.

# 6
  • Мнения: 110
Здравейте момичета. Бях задала въпрос ,но сега редактирам тей като си отговорих докато чета старите мнения Grinning
Сега имам друг въпрос , да призная не съм много наясно с фазата след Ову , винаги ли е 14дена?
И ако положителния тест е на 14ти ден, т.е ову до 48 часа как да преценим кога ще е следващата дата на цикъла ?

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 17:39 от Ar.emma

# 7
  • Мнения: 1 333
Здравейте момичета. Бях задала въпрос ,но сега редактирам тей като си отговорих докато чета старите мнения Grinning
Сега имам друг въпрос , да призная не съм много наясно с фазата след Ову , винаги ли е 14дена?
И ако положителния тест е на 14ти ден, т.е ову до 48 часа как да преценим кога ще е следващата дата на цикъла ?
Лутеалната фаза средно е най-често около 14 дни. Ако имаш положителен тест за овулация на 14 ден, овулацията ще е на 15-16ти ден, добавяш 14 дни, следователно следващия цикъл би трябвало да е около 29-30тия ден.

# 8
  • Мнения: 110
Много благодаря❤

[/b]
Здравейте момичета. Бях задала въпрос ,но сега редактирам тей като си отговорих докато чета старите мнения Grinning
Сега имам друг въпрос , да призная не съм много наясно с фазата след Ову , винаги ли е 14дена?
И ако положителния тест е на 14ти ден, т.е ову до 48 часа как да преценим кога ще е следващата дата на цикъла ?
Лутеалната фаза средно е най-често около 14 дни. Ако имаш положителен тест за овулация на 14 ден, овулацията ще е на 15-16ти ден, добавяш 14 дни, следователно следващия цикъл би трябвало да е около 29-30тия ден.

# 9
  • Мнения: 95


Здравейте, на 7.02 и на 8.02 имах 2 отрицателни ову теста, на 9.02 и 10.02 бяха тези двата, които съм прикачила-две чертички, но недостатъчно наситени, а днес е пак отрицателен. 😏 Това означава ли, че не съм имала изобщо овулация този месец? А симптоми си имах-при мен е болезнена и си я усещам, единственото което ме усъмни е, че секрета така и не се втечни и си беше слузест през цялата седмица.

# 10
  • Мнения: 111


Според вас този положителен ли е ?

# 11
  • Мнения: 1 666
Момичета,липса на цервикална слуз= липса на овулация?Не съм правила такива тестове,защото ми е редовен цикъла,но ако и сега не ми е положителен теста за бременност,започвам.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
Момичета,липса на цервикална слуз= липса на овулация?Не съм правила такива тестове,защото ми е редовен цикъла,но ако и сега не ми е положителен теста за бременност,започвам.
Колко време опитваш? Имай предвид, че пложителен тест не означава 100% овулация.

# 13
  • Мнения: 465
Здравейте момичета,

Може ли да се определи при наличие на жълто тяло на УЗ кога долу горе е минала О и при вече визуализирано жълто тяло и опити може да се забременее?
Благодаря 🍀

# 14
  • Мнения: 486

Момичета според вас това положителен тест за овулация ли е или предстои ?

Общи условия

Активация на акаунт