Тест за овулация - въпроси / тема 12 /

  • 30 719
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 388

Момичета какво е вашето мнение

# 31
  • Мнения: 4 841

Момичета какво е вашето мнение

Положителен тест на 17 ден, овулацията е в следващите около 12-24 часа след положителен тест.

# 32
  • Мнения: 445
Здравейте, кога мога да пусна кръвен тест според Вас? Предполагаема овулация 19ти или 20ти февруари.

# 33
  • Мнения: 4 841
Здравейте, кога мога да пусна кръвен тест според Вас? Предполагаема овулация 19ти или 20ти февруари.
Бързате ли? Изкачайте поне един ден закъснение и тогава пускайте кръвни тестове. Десетина дена след овулация може евентуално да ви отчете домашен тест, но не е гаранция.
Чак след положителен домашен, пускайте кръвен, макар че той изобщо не е задължителен. Ако имате положителен домашен, значи сте бременна.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 09:46 от Pistachio

# 34
  • Мнения: 747
Здравейте.
Вчера на ден 15 започнахме опити с мъжа ми. Днес тестът започна да става по-отчетлив, но май още не е положителен. По мобилно приложение овулацията ми е утре.

# 35
  • Мнения: 4 841
Като гледам май тестовете са различни марки, може да отчитат различно. Продължавайте с опитите всеки ден, овулацията предстои скоро.
Втората черта трябва да е същата като първата или още по-наситена, за да е положителен.

# 36
  • Мнения: 747
Днес купих втори вид да, затова са два теста от днес, но и двата не са наситени, колкото трябва. Благодаря

# 37
  • Мнения: 4 841
Да, може би до ден-два ще станат положителни. Сега е моментът да правите опити.

# 38
  • Мнения: 91
Здравейте, аз съм Ади на 35 г. , до момента не съм раждала, мъжът ми е спортист и е на 33 г., има дете от първия си брак. Август месец миналата година сключихме брак и започнахме опити за дете. Септември в деня, в който трябва да ми дойде цикъла си направих тест за бременност и се появи втора бледа черта. 8 дни по-късно получих болки сякаш ми идва цикъла (аз винаги съм имала болезнен цикъл, винаги бия болкоуспокояващо, а като по-малка дори съм повръщала от болка, нямам съсиреци), видях, че имам и зацапване. Веднага отидохме в болница. Там ми казаха, че не съм бременна, питаха ме дали си нося теста. След това ми обясниха, че може би съм имала куха бременност ли или нещо подобно. Не ми назначиха никакви изследвания. Нямах нещо рязлично в цикъла. След това продължихме да правим опити и не става и не става. Февруари началото отидох на профилактичен преглед. Докторът ми каза, че всичко ми е наред. Питах го какво да пия, той ми каза, че може да започна фолиева киселина. Още не съм я започнала. Също така ми каза, че в момента нямам доминантен фоликул най-вероятно ми е минала овулацията, което беше странно, тъй като цикъла ми беше свършил преди 5-6 дни. Докторът каза, че този месец най-вероятно няма да стане и така и стана. Няма бебе. По принцип съм здрава, с доста силен имунитет, но съм обременена родствено с рак на гърдата. Дори самата аз съм оперирана няколко пъти от фиброаденоми. До момента не съм боледувала от кисти, гъбички и т.н. Цикълът ми е горе долу редовен. Изпращам ви в месеците на кои дни ми е идвал.
Септември на 18-ти
Октомври на 21-ви
Ноември на 25-ти
Декември на 26-ти
Януари на 23-ти
Февруари на 24-ти

Смятам овулацията си с календар от телефона. Правим секс с мъжа ми всеки ден от овулационния календар, но аз веднага се мия и ходя на тоалетна (бях чела някъде, че трябва да си вдигна краката и да стоя така или да не правим секс в поза аз да съм отгоре и т.н - не изпълнявам тези неща, защото ми се струват неадекватни ).

След като ми дойде днес и много се разочаровах. В последния месец пих и много болкоуспокояващи - Оки, ибупром, тъй като имах болки в зъб. Четох, че и те влияят. Въпросът ми е как да забременея, как да си сметна овулацията и какво да правя?! Не искам да чакам до август да е минало 1 год и аз да старея и да не забременявам. Започвам да си мисля, че имам проблем, но никой не го вижда. Благодаря.

# 39
  • Мнения: 4 841
Може да започнете да следите овулацията с тестове. Много двойки, дори и в идеално здраве и без проблеми, правят опити дълго време.
Тъй като за двойки над 35год срокът се намаля до 6 месеца, а не година, може да посетите репродуктивен специалист, а не гинеколог, за да направите необходимите изследвания. С преглед на видеозон, трудно може да се определи дали имате проблем, трябва ви специалист.
Няма нужда да си държите краката вдигнати.

# 40
  • Мнения: 25
Здравейте!
Как ви се виждат тези тестове? Малко ми е странно да са толкова г/д еднакви. Последният е от преди малко и заради това изглежда малко по-различно. Все още се чудя дали на ден 13 е бил положителен. Правихме опити и преди и след тази дата.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 740
Paramiadi_31, само да добавя, фолиевата киселина се пие 3-6 месеца преди забременяване, тя е с натрупване, започнете я незабавно, най-добре мета фолиева за по-добро усвояване. Имали сте биохимична бременност, предвид годините ви опити още няколко месеца и след това репродуктивен специалист

# 42
  • Мнения: 4 841
Здравейте!
Как ви се виждат тези тестове? Малко ми е странно да са толкова г/д еднакви. Последният е от преди малко и заради това изглежда малко по-различно. Все още се чудя дали на ден 13 е бил положителен. Правихме опити и преди и след тази дата.


Колко дена ви е цикълът? Не съм сигурна дали тук има положителен тест, трудно е да се каже като изсъхнат. Червената линия била ли ви е в някой от тези дни същото червено като другата?
Щом сте правили достатъчно пъти, значи има шанс, сперматозоидите оцеляват по няколко дни.

# 43
  • Мнения: 465
Paramiadi_31

 Здравей,

Това, което аз знам е, че ако е минала овулация, както ти е казал твоя АГ, трябва да се визуализира жълто тяло.
Тестовете за овулация не доказват, че е имало такава, показват пика на ЛХ хормона, отговорен за спукването на фоликул (надявам се, че не греша тук). За да се докаже, че е имало О, се изследва прогестерон.
Има много хормонални изследвания, които бихте могли да направите, за да проверите дали всичко е наред или просто не улучвате момента.
Аз редовно изследвам пролактин, ЛХ, ФСХ, ТСХ, което трябва да е около 1 при забременяване, ИР това са нещата, които аз проверявам.
Като съвет бих дала да отидете на преглед около предполагаемата О, така АГ ще види дали има д. фоликул и спрямо размера ще Ви предложи в следващите дни да правите опити или да Ви извика, за да провери как нараства съответния фоликул.
Цветна снимка на тръби също може да се направи, но преди нея като по-малко болезнено се изследва първо мъжа.
Като според мен е много важно преди бременност  да се направят изследвания за уреаплазми, микоплазми, хламидия, сифилис, спин, обикновена микробиология и цитонамазка, също и изследвания за тромбофилия (те са генетични и понякога са причина за късни загуби и проблеми при забременяване). Казвам го, защото ако има някакъв проблем е хубаво да се вземат предварителни мерки, за да се предотврати последващ проблем в ранна и след това в късна бременност.
Може да приемате мерилирана фолиева киселина.

# 44
  • Мнения: 91
Благодаря, тези изследвания съм ги правила и всичко ми е наред. Аз затова се побърквам и се чудя какво се случва.


b][/b]
Paramiadi_31

 Здравей,

Това, което аз знам е, че ако е минала овулация, както ти е казал твоя АГ, трябва да се визуализира жълто тяло.
Тестовете за овулация не доказват, че е имало такава, показват пика на ЛХ хормона, отговорен за спукването на фоликул (надявам се, че не греша тук). За да се докаже, че е имало О, се изследва прогестерон.
Има много хормонални изследвания, които бихте могли да направите, за да проверите дали всичко е наред или просто не улучвате момента.
Аз редовно изследвам пролактин, ЛХ, ФСХ, ТСХ, което трябва да е около 1 при забременяване, ИР това са нещата, които аз проверявам.
Като съвет бих дала да отидете на преглед около предполагаемата О, така АГ ще види дали има д. фоликул и спрямо размера ще Ви предложи в следващите дни да правите опити или да Ви извика, за да провери как нараства съответния фоликул.
Цветна снимка на тръби също може да се направи, но преди нея като по-малко болезнено се изследва първо мъжа.
Като според мен е много важно преди бременност  да се направят изследвания за уреаплазми, микоплазми, хламидия, сифилис, спин, обикновена микробиология и цитонамазка, също и изследвания за тромбофилия (те са генетични и понякога са причина за късни загуби и проблеми при забременяване). Казвам го, защото ако има някакъв проблем е хубаво да се вземат предварителни мерки, за да се предотврати последващ проблем в ранна и след това в късна бременност.
Може да приемате мерилирана фолиева киселина.

Общи условия

Активация на акаунт