КГБ = Клуб на Готините Баби - 204

  • 48 915
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 641
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички именици! Щастие и много здраве, радост в семействата ви.
Честита годишнина,  Дидиа! Още дълги години бъдете все заедно.Деца и внуци да ви радват.

Децата от Сф-я откакто си взеха кола на метан тия 200 км до нас не ги плашат. Та в петък вечерта дойдоха и следобед си ги изпратих.
Голямата щерка си ходят да нощуват в тях и после у нас.Снощи си легнахме в малките часове.
Дедо сега спи, че рано излезна на пчелина.Прибра се след като децата си бяха тръгнали и ми вика на шега-"Защо не ги доведе да засеят доматите?".....Вече са за сеене или сме заети или е много мокро.Ама нас си чака.
 Хубава вечер!
На празнуващите-Наздраве!

# 706
  • Мнения: 5 350
Честита Цветница на всички!   Честит имен ден на тези, които  го имат!     Живи и здрави!!!



Честит семеен празник на Диди!  Пожелвам още много прекрасни години заедно!




На патерица честити лични празници на всички, които съм  пропуснала!  Само хубави неща да ги спохождат!

# 707
  • Мнения: 1 203
Честита Цвртница на всички празнуващи, те или близките им хора!
Дидиа, честито и наздраве!

БЛАГОДАРЯ@ на всички споменали ме с добро!
Много сте мили!


Имах незабравим ден във Велико Търново! Спомних си и разказвах за много преживявания тук с вас!
Дай Боже, пак да се срещнем, някога някъде...
А сега наздраве и хубава вечер@

# 708
  • Мнения: 814
Честит имен ден на Flo, Важна Клечка, Здравка, Бабет, на щерките на Flo, Дидиа, Танита, Lusi, на синовете на Ивлин и Светълчо, на прекрасните внучки на Flo и Шпунц, на внука на Важна клечка!
                               Нека са благословени красивите ви имена, да ви носят здраве и късмет!
                               Пожелавам ви от сърце сибирско здраве и кавказко  дълголетие!

Сърдечно благодаря за пожеланията ви към мен. Правите ме още по-радостна, че не сте ме забравили, въпреки че отдавна не съм писала в темата.

Честита да е Цветница на всички вас, защото този най-красив пролетен празник е празник на всички ни.

Дидиа, честита годишнина! Все така в сговор и обич да живеете  още много години, да ви радват деца и внуци! И правнуци!

На всички вас, милички, приятна вечер и наздраве!

# 709
  • Мнения: 344
Мили момичета, БЛАГОДАРЯ за поздравленията и хубавите пожелания. Не знаех ,че имам празник, но щом казвате, редно е да почерпя.Heart EyesHeart EyesHeart Eyes



 Казвам се Деница.

Честит Празник на всички, цветя,дървета,храсти,бодили и плевели! ХА ХА ХА


Пожелавам ви да сте здрави, много обичани, желани и винаги усмихнати въпреки всичко което ви натъжава. Живота е много шарен и цеветен , но и си заслужава  да минем през него смело и в очакване на красотата на изгрева.

Аиша, нямам никакви проблеми с ваксината. Имах болка в ръката, но след около 24 часа всичко приключи.
Прегръщам ви!!!
PS: Очаквам малчо да дойде в сряда.

# 710
  • Мнения: 2 004
Добро утро,добър ден,добра вечер момичетаа😀😀

Не е важен часът, а да е добро за всички ни.

Днес правих примък-измък на китки.
Всичко е навън вече.Омръзна ми да ги заобикалям из къщи.
Поръчала съм да няма слани,макар че сутринта беше 1 градус.
Яко подстригах сакъзите,набучих всичко изрязано из сандъците и т.н.
Абе як фитнес днес.
Розите трябва да превържа по перголи иии един куп работа  още,но колкото мога.
За прозорците се разбрахме,че няма да бършем 😃😉😀.
Трябва са понапазарувам брашно,захар и дпуги подобни,че се каня козунаци да замесвам.
Така и не се наканих да си купя хлебопекарна, за това ще меся на ръка като гламава😃😂

Остана да ви пожелая и лека нощ, да духна ламБата !

Ето нещо преди сън от онзи странния поет,който харесвам



едно казано

давай момче
ти можеш

разплита
заплетената
гъста коса

стопля
не оросените ѝ
крайници

завива топло
душата ѝ нощем

едно казано

давай момче
ти можеш

е просто достатъчно
за да я обичаш
по дяволите

Mартин Стратиев

# 711
  • Мнения: 1 563
Е... за трети път пиша и все ми изчезва.
Искам да наруша тишината тук и все не ми се получава.
Преди малко приключих с Великденските курабийки с помощта на внучката.
Станаха много вкусни и хрупкави.

Вчера цял ден бяхме на село.Много цветно и зелено.Тревата доста пораснала ,та косихме, цветни градинки оправях, в къщи поизчистих.
Ако в хубаво времето, за Великден мислим да сме на село на двора.
Айша ще ти пусна рецептата за патладжана, тя е на клип.Станаха много вкусни.
Сега ще публикувам, а рецептата може да я пусна в групата ни във ФБ
Приятна ви вечер!

# 712
  • София
  • Мнения: 16 068
Луси, благодаря. Видях Там рецептата. Тоест видях нещо патладжанено, но докато гледам Пл. ми бърбореше нещо незначително  и беше много досаден. Та после пак ще я прегледам.
Фло, какво става - нали днес щяхте да се ваксинирате?
Решихте ли се или отложихте?

# 713
  • София
  • Мнения: 8 394
Добро утро, милички!
АЙША, в момента във Военна б-ца няма Пфайзер и Модерна. Ще има в началото на май може би. Аз се отказах за сега. Не искам да влияя на гаджето, но и той си мълчи.
ЛУСИ, ще пробвам патладжаните. Вече не знам какво да готвя.
Днес най-после ще изнеса мушкатата навън. От седмица се каня и все не стигам до тази задача. Преди това трябва да измия терасата. Вчера получих подарък от една пациентка - розово бяло кралско мушкато. Имам чувството, че са хибридни, защото никога не преживяват повече от една година и не мога да захвана ново растение от чепка.
Изпих си кафето, хайде сега на работа.

# 714
  • Мнения: 1 563
Добро утро момичета!
Хайде да боядисваме яйцата!
Да направите най-красивите!
Аз сега започвам, вече са сварени.
Козунаци кога ще месит?
 Спомням как няма на село правеха козунаците.
Къщата топла, дърва много в балкана, Спомням си, че мама месеше по потник, колко топло е било. Дозата беше с 40 яйца, това ми се е запечатало в главата. Запомнила съм, че мама събираше пресни яйца от кокошките да станат 40 за козунак и да има още толкова за боядисване.
Събираха се по две жени и яко месене падаше.Месиха се в едни дървени корита( нощкви) им казваха. После в разни тавички,  съдове най- различни ги оформяха и носехме всички в селската фурна. Цялото село ухаеше на топли козунаци.
За нас децата, беше много радостно, а за майките, много труд и усилия, но имаше и конкуренция , на коя ще са по хубави и вкусни.
Цял ритуал беше , печенето на козунаци.
После мама ги овиваше в едни домашно тъкани покривки, мисали им казват в Родопите и ги съхраняваше в дървен сандък, който го ползваше за хранителни продукти.
Ех , толкова весело и хубаво беше в нашето безгрижно детство!
Хайде, спирам, и започвам яйцата


Прекрасен ден ви желая!

# 715
  • София
  • Мнения: 16 068
Добро утро, за сега слънчево. Снощи голям дъжд се изля, но е свежо.
Аз вече съм готова с яйцата - боядисах 5 червени, за традицията само. Другите шарени за мене ги украси Лидл. Там продават варени, многоцветни. Козунаците пак те ще ги изпекат за нас, вкусни са. Ако ги разграбят преди мене, по другите магазини също пекат. Дегустирах на Кауфланд/от тяхната пекарна/ - за мене е с подсладител, имаше остатъчен вкус, не ми хареса като цяло.
Луси, баба ми е правила козунаци с 40 яйца до преди 1947 г. Да има и за в къщи, и за магазина. След национализацията - малко. А докато ме гледаше - купувахме от фурната.
Обаче аз съм ви сърдита и ще се нацупя ритуално. Нали питах какво да правя с хербаризираните върбички от предната Цветница.Никой не ми отрази въпроса и не отговори. То не, че иначе големи умнотии пиша, доста са споменавали как ме прескачат....

# 716
  • Мнения: 1 563
Айша, мислех да ти отговоря, но забравих.
Старите върбишки трябва да се изгорят , но не трябва да се изхвърлят на боклука.
Моите ги занесох на село и там на огъня ги изгорих..
Ти виж къде можеш да си ги изгориш , а мисля , и във вода по посока на течението може да ги хвърлиш както и старото червено яйце.

# 717
  • Мнения: 2 004
Добро утрооо!

Айша, старото венче аз изхвърлям и слагам новото.

Аз още се помотавам с кафето.
Мисля да замеся козунаци днес.
Яйцата боядисваме в събота уж да са по-пресни.
Имаме две кокошки от някаква италианска порода,които снасят снежно бели яйца.Те стават най-красиви.
Преди козунаците трябва първо да сложа нещо в тенджерата,че да има за хапване.
Ей с такива дейности смятам да се занимавам днес.

Не,че много ми се меси и т.н.,но поне зная какво слагам и какво ще ядем.И аз  купувам готови произведения .Доста козунаци издегустирахме😃

Приятен и спокоен ден за всички ни.

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 10:00 от Gabkata

# 718
  • Мнения: 1 563


Готова съм с яйцата, сега ще замеся една доза козунак от 1 кг брашно, а другата в събота вечер, че да има топъл топъл за посрещане на Възкресението.
Спорна ви работа , момичета!

# 719
  • София
  • Мнения: 4 178


Аз днес направих козунак, а в събота ще боядисвам яйцата

Общи условия

Активация на акаунт