Индукционни котлони, тема N2

  • 24 553
  • 703
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв индукционен плот използвате?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 13 май 2021, 14:49
* Може да изберете максимум 3 опции.

# 15
  • Мнения: 3 267
На някои се вижда и усеща много ясно-тези с големите прекъсвания от 3-4 секунди. Последните са разни китайци и турци в повечето случаи.

# 16
  • Мнения: 40 310
На някои се вижда и усеща много ясно-тези с големите прекъсвания от 3-4 секунди. Последните са разни китайци и турци в повечето случаи.

Предполагам, че ще се усеща, това са гигантски интервали все пак. Неслучайно аз си разсъждавах за 0,5 секунди или нещо подобно.

# 17
  • София
  • Мнения: 575
Аз тепърва прохождам в света на индукцията. ДО момента съм ползвала само печка с керамичен плот. Сега обзаведох нова кухня и купих 4-ри индукционни котлона на Електролукс. Ще споделя впечатления след няколкоседмична употреба. Индукционните котлони на Електролукс, които поръчах са от Унгария, ако някой се интересува ще споделя повече.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 520
Аз почвам да си мисля, че нещо не разбирам какво визираме под "спира" Grinning Щото самия котлон не спира, просто работи в някакъв различен режим. Ще взема да си засека секундите аз, но със сигурност се чува как спира и започва пак жуженето. Може би защото не съм имала друг индукционен, но го приемам за "така си работи" и нито ме дразни, нито ми пречи на готвенето и на живота да чувам жужене-стоп-жужене-стоп. И то само като го ползвам на ниска степен (т.е. рядко) и като съм близо до плота Grinning
Ма да работи както иска, бе, само да продължава да върши такава хубава работа, пу-пу Grinning

# 19
  • Мнения: 40 310
А може би чуваш охлаждането? На ниска степен е нормално да няма нужда от непрекъснато охлаждане.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 520
Чувам аз... гласовете в главата си (и вашите даже) Grinning Успешно игнорирам обаче Grinning Особено теб с швантуха напоследък те чувам всеки път като си чистя плота (все забравям да ти кажа в някоя тема) Grinning Grinning Grinning
А за плота... Работи ли? Работи! добре ли работи, добре ли се случва готвенето? Супер е! Все ми е едно дали има по-тихи, по-модерни, по-прекрасни и чудесни. Индукцията си ми харесва, ако и да нямам най-съвършения плот - не я сменям с нищо Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 168
Моят е двойка на Finlux, няма го в изброените горе. Вече е старичък, около 9 години.
Плюсове:
Не писука, ако махна съда.
Едната зона е Power Boost.
Защитата при изкипяване работи безупречно и котлонът се изключва.
Повърхността му досега издържа и все още изглежда като нов.
Минуси:
Вече не нагрява така бързо, вода да кипне за 60 секунди на най- силна степен е невъзможно.
Самата повърхност се нагрява много, направо може да се изгориш. Отдолу имам чекмедже с прибори, след продължително готвене стават топли. Разстоянието от плота до тях е около 7 см, може би трябва да е повече.

# 22
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Finlux вече е добавен. Но пак е много добре 9 години.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте, ние сме с BOSH, но сме начинаещи Simple Smile
някои неща даже не знаехме, че ги правят:))) Благодарим за инфото. При нас проблем е почистването, може ли някой съвет? Simple Smile

# 24
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Какъв е проблема, с препарата ако е най харесвам медикс рейзър.

# 25
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
Моя плот също е Бош и го почиствам с препарат за стъклокерамика. След съветот форума за слагане на дом. хартия под тигана при пържене ми с еналага много по-рядко, основно с швамтух го почиствам и свети.

# 26
  • Мнения: 40 310
При нас проблем е почистването, може ли някой съвет? Simple Smile

И какво има да му чистите? Забърсвате с швамтух, а за по-основно с мокра кърпичка и после хартия. Това не е керамичен плот с нагреватели, че да стържете загоряло и оксидирано.

# 27
  • Мнения: 3 267
И аз се чудя какво толкова се чисти, освен, ако не кипи нещо редовно, да не наслоява и засъхва.

# 28
  • Мнения: 46 437
Писах нагоре нашият как е. Стои като смес с пластмаса, а не чисто стъкло, малко след почистването блясъкът изчезва и стои като замазан.
Не помагат препарати, нито швахтух, нито микрофибърни.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 15:47 от Не се сърди, човече

# 29
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Странна работа, има котлони като матови изглеждат. Може ли снимка.

Общи условия

Активация на акаунт