Индукционни котлони, тема N2

  • 25 967
  • 716
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 11
Здравейте,
не мога да намеря такъв плот, който да не е 4-цифрена сума.
Ще се радвам да споделите предложения или ако използвате вече такъв и отзиви.

- бял
- двойка
- индукция
- вграждане на нивото на плота (не отгове)
- бюджет <1000лв.

Много благодаря!

# 391
  • София
  • Мнения: 10 311
Питане към използващи плот на АЕГ, взех този тъй като с повече от 2 тигана не готвим а пък е с по-голяма работна площ.
Предимствата на индукцията са неоспорими, но и при вас ли пулта за управление блокира ако ръцете ви са съвсем леко влажни или падне капка течност на пулта?

# 392
  • Мнения: 22 945
Да.Бърша и пак е готов.Това е защита.

# 393
  • София
  • Мнения: 10 311
Да.Бърша и пак е готов.Това е защита.

Само със забърсване не става, трябва да се изключи  и включи пак. Доста е дразнещо, само при AEG плотове ли се среща?

# 394
  • Мнения: 10 619
За пръв път в семейния ни живот, изборът на котлон и фурна е даден на мен Sunglasses

1. Чудя се 2 или повече котлона. На практика, не помня някога да съм готвила на повече от 2 котлона едновременно. Кухнята не е готова, така че може и 2 да взема.
2. Бюджетът ми е до 750 лева макс. Предпочитани марки: BOSH, AEG, Tека.
3. Детето е голямо, така че защита от деца не е фактор (видях, че някои нямат). И аз като Черна станция не си падам по т.нар. - гъдели. Практична съм. Ще съм доволна да има опцията, която изключва котлона при изкипяване.

Какво бихте ме посъветвали като пълен лаик?

# 395
  • Мнения: 22 945
Да.Бърша и пак е готов.Това е защита.

Само със забърсване не става, трябва да се изключи  и включи пак. Доста е дразнещо, само при AEG плотове ли се среща?
Така де, ако се е задействала защитата, трябва да се рестартира.

# 396
  • София
  • Мнения: 8 569
Моят Бош досега не се е изключвал, само писка като напръскам с обезмаслител при чистене. Бързо му минава, не ме дразни. Каква защита от валжни ръце му трябва на един котлон? Моят явно има някакъв сензор и само като се понамокри прилично (например обезмаслителя), тогава пищи. Вероятно ако е включен, ще се изключи, но определено не от супер минимална влага.

# 397
  • Мнения: 1 457
Моят е AEG и няма никакъв проблем да пипам с мокри ръце. Не се изключва и не блокира. Ако сложа нещо върху пулта почва да писка само. Изключвал ми е ако прелее вода при силно завиране

# 398
  • Мнения: 22 945
Според мен реагира на мокрото( но при мен само управлението), за да предотврати смяна на силата на готвене или програмата, ако неволно е капнало върху сензорите.Моят има програми, а силата се контролира от едно място за всички котлони и може да размести настройките водата(явно!), причинявайки натиск.И азко съм го настроил да се се изключи сам, примерно, да стане беля.
Моят има сензор за чистене, за да забършеш котлона за 30-40сек., без да го изключваш, ако се налага по време на готвене.Деактивира се тази защита за малко и можеш да пръскаш на воля управлението.

# 399
  • Мнения: 40 966
Моят плот не изключва, въпреки че често го покапвам с чиста вода - като вдигна капака на тенджерата и от събрания по него конденз от парата вземе, че потече мъничко ако не внимавам. Нищо не става. Но не е АЕГ, а Уърпуул.

# 400
  • Мнения: 22 945
Моят е Сименс.

# 401
  • Sofia
  • Мнения: 723
Да.Бърша и пак е готов.Това е защита.

Само със забърсване не става, трябва да се изключи  и включи пак. Доста е дразнещо, само при AEG плотове ли се среща?
Не, моят е Горение и по същия начин става - блокира и трябва да се забърше.

# 402
  • София
  • Мнения: 1 528
За пръв път в семейния ни живот, изборът на котлон и фурна е даден на мен Sunglasses

1. Чудя се 2 или повече котлона. На практика, не помня някога да съм готвила на повече от 2 котлона едновременно. Кухнята не е готова, така че може и 2 да взема.
2. Бюджетът ми е до 750 лева макс. Предпочитани марки: BOSH, AEG, Tека.
3. Детето е голямо, така че защита от деца не е фактор (видях, че някои нямат). И аз като Черна станция не си падам по т.нар. - гъдели. Практична съм. Ще съм доволна да има опцията, която изключва котлона при изкипяване.

Какво бихте ме посъветвали като пълен лаик?

Повече котлони - по-добре. И аз не готвя едновременно на повече от 2, но имам 4. Броят на котлоните не означава, че можеш да готвиш на всичките едновременно. Всъщност, на плот двойка е доста неудобно да използваш едновременно двете зони.

Големият плот е много по-удобен за работа, за разполагане и местене на съдовете. На четворката можеш да разположиш съдовете по диагонал, тройката си е разпределена с по-добри разстояния.

Освен това, малките плотове често са на цена, близка до тази на големите, особено ако са индукционни.

Изобщо, двойка бих препоръчала само ако наистина няма никакво място за 60-сантиметров плот.

Така че бих препоръчала да изберете четворен или троен плот. И трите марки са добри, но при индукционните котлони бих казала, че Бош и Тека са по-добри.

# 403
  • София
  • Мнения: 8 569
Vilemina е права. Освен заради липса на място, изобщо не виждам причина човек да даде 1200 лв за плот двойка.
Не всеки ден, но все пак се случва да ползваме и трите зони за някакъв кратък интервал от време. Например, докато аз досготвям нещо в тенджерата, ММ си пържи картофи или някаква мръвка, а аз слагам и ориз да се свари. Винаги препдочитам да имам опции, пък дори да не ги ползвам постоянно. А и плотът ми е над фурната и стои симетрично чисто като визия.

# 404
  • Мнения: 10 619
Благодаря ви!
Вярно е, че цените на 2 и 3-4 са близки.

Общи условия

Активация на акаунт