Индукционни котлони, тема N2

  • 25 992
  • 716
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 480
здравейте,
малко страничен въпрос, но вече година или повече сме с печка с индукционен плот и от доста време търся подходящ малък съд, а не мога да намеря.
някой има ли представа къде да открия съдинка подходяща за индукция, която да е с по-малък диаметър  и котлоните да я 'хващат'. трябва ми за притопляне на малки количества (например мляко), а най-малката, която имам е 16 см. по-малка не съм открила, а някъде бях срещнала коментар, че над 10см засичат котлоните.

# 706
  • Мнения: 40 977
Не всички котлони, само по-малките. Обикновено най-малкият от всички само става за малки съдове. Аз си намерих едно джезве от неръждаема стомана с около десетина см диаметър. Ползвам го май само на Коледа за греяна ракия Simple Smile Но на теб ще свърши работа, защото е поне половин литър.
https://chiniiki.com/djezve-indukciya-700-ml-kuchnprofi-germaniya-12794

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 19:37 от Черна станция

# 707
  • Мнения: 3 324
Черна станция, все се канех да те питам откъде ти е малкото джезве, разгеле, дочаках друг да попита, аз като забравям Simple Smile
Благодаря!
Имам малка касерола 14 см от Метро, засега това е най-малкият ми съд.

# 708
  • Мнения: 1 457
Аз от Пепко си купих по- малко джезве 👍

# 709
  • под тепетата
  • Мнения: 9 313
Аз ползвам ето такова емайлирано канче 1 л
 https://www.emag.bg/emajlirano-kanche-cilindrichen-cherven-12-sm … 2fr/pd/D3LLDQMBM/

# 710
  • Мнения: 40 977
О, има и по-малки, ама аз по-скоро търсих достатъчно голямо за да го хваща котлонът.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Моят индукционен плот, най-малката зона е 16см и хваща съвсем малко емайлирано канче с дъно 7.5см и е с вместимост 250мл.

# 712
  • Мнения: 40 977
Аз не знам моят дали няма да хване и по-малко. Това беше първото приемливо, ставащо за индукция и него взех преди 5-6 години. Може и по-удачни да има. Но нали въпросът беше за нещо не толкова малко. И всъщност за моята цел - греяна ракия  става. Проблем малък има само - заради широкото гърло не кипва като заври, та се нарушава леко табиетът Simple Smile

# 713
  • Мнения: 3 324
Аз не знам моят дали няма да хване и по-малко. Това беше първото приемливо, ставащо за индукция и него взех преди 5-6 години. Може и по-удачни да има. Но нали въпросът беше за нещо не толкова малко. И всъщност за моята цел - греяна ракия  става. Проблем малък има само - заради широкото гърло не кипва като заври, та се нарушава леко табиетът Simple Smile
Ако в този сюблимен тънък момент засилиш степента на котлона, няма ли да стане?

# 714
  • Мнения: 40 977
Не. Тя си ври и бълбука, но не се надига. просто гърлото е широко, не е като на истинско джезве. Но то не пречи с нищо, де.

# 715
  • Мнения: 396
Благодаря много на всички за споделените мнения
Тефал нарочно не го споменах, защото няма да е - родителите ми миналата година имаха драма с такъв, три пъти го подменяха, накрая с триста зора го върнаха.

# 716
  • София
  • Мнения: 10 311
Аз съм супер доволна в последните 5г. от Тефал, взимам обаче само от Unlimied серията с едно изключение, взела съм такъв сет за случаите когато не искам тефлоново покритие.
https://www.emag.bg/komplekt-4-chasti-tefal-ingenio-emotion-tend … 470/pd/D7928LMBM/
Тежки и стабилни са и нямат проблем с промяна на форма и съдомиялна.

Общи условия

Активация на акаунт