Как да откажа първата ваксинация?

  • 6 107
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 22 989
Всички работили от вкъщи... 🤣🤣🤣
В кой свят живеете, ни знам...

# 46
  • София
  • Мнения: 39 785
Моля не превръщайте темата в "за" и "против" ваксините.
Въпросът е "как да откажа ваксина".

# 47
  • Мнения: 8 813
Как да откажа ваксина?
Проверявате в кой родилен дом питат за съгласие, тоест не слагат без съгласие на майката и отивате там.
Искате да родите в точно определена болница, за която знаете, че не питат, а направо слагат първите ваксини? Е, не може всичко да е все на вашето, след като имате претенции за нещо. Щом отказваш вече влезли в сила правила, ще се наложи да се откажеш от някои претенции, така стоят нещата в живота.

Другият въпрос е дали да откаже и макар авторката да го е решила, нужно е да помисли, че взима решение за друг човек, не за себе си. Не мисля, че родителите имат право да излагат на риск живота и здравето на детето си само защото е тяхното дете.

# 48
  • Мнения: 5 388
Аз раждах в частна болница в Стара Загора с планово секцио.
Попълних доста документи, просто пишейки данни, но за два въпроса акушерката ме попита и устно, сякаш за да потвърдя и на нея:
1. Бащата ще дойде ли да припознае бебето (с моят мъж нямаме брак)?
2. Ще се слагат ли ваксини?

Аз не съм ги отказвала, но щом ми задават въпроса, предполагам, че има опция за това.
А щом го има, значи е законово уредено да може да се случи.
Щом е законово уредено, би трябвало да е възможно да се откажат във всяка болница.
Друг е въпросът как процедират в Майчин Дом.
Трябва да се пита за процедурата, по която се отказват ваксини на новородено.

# 49
  • Мнения: 31
Тъй като доскоро не бях обмисляла варианта за отказ от ваксини, но колкото повече се развива тая сатира с ковид ваксините, се убеждавам, че корпоративните интереси са по-важни от живота на хората, както и да е… отплеснах се. Та виждам, че много дами казват, че ваксина може да не се постави, ако има причина за това, но каква причина може да откриеш при бебе, което се е родило преди 1-2 часа?

# 50
  • Мнения: 5 388
Нисък АПГАР, проблеми с дишането, това само на първо четене. Със сигурност има още много други състояния, при които лекарите биха забавили слагането на първа ваксина.
Все пак, ако родителят не иска, смятам, че трябва сам да се откаже от нея. Напълно негово право си е.

# 51
  • София
  • Мнения: 22 989
Да, може просто да декларирате, че не желаете да се поставят ваксини на детето.

# 52
  • Мнения: 468
Моя позната попълни декларация при постъпване в родилното,за отказ от ваксинации.След това,като родила отново напомнила на лекаря,който поел детето,че не желае то да бъде ваксинирано и така.

# 53
  • Мнения: 18 613
Ваксини могат да се откажат в някои болници с изрични инструкции от преди раждането. Не вярвам това да стане в Майчин дом например. Там дори бебетата по 1 кг си получават веднага ваксините. 

# 54
  • Мнения: 538
Моето дете  се роди в Майчин дом, беше на кислород 24 часа и на антибиотик( мускулно) 7 дни - до деня на изписването. Никой не ме е питал за ваксини, въпреки че детето беше с бактериална инфекция. Получил си е първата ваксина, буквално веднага след изваждането от кислородната палатка (разбрах от картона след изписването). Така че там, дори болно бебе на кислород си получава веднага ваксините.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 364
Нисък АПГАР, проблеми с дишането, това само на първо четене. Със сигурност има още много други състояния, при които лекарите биха забавили слагането на първа ваксина.
Все пак, ако родителят не иска, смятам, че трябва сам да се откаже от нея. Напълно негово право си е.

моето дете беше интубирано, с кръвопреливане, с пневмоторакс, на 3 антибиотика и си получи ваксините при раждането. както виждате, достатъчно тежки състояния и не са отложили ваксиниране заради тях.

нежеланието на родителя не е причина за неслагане на задължителна ваксина.
ако някъде практикуват такива неща, това е незаконно.

# 56
  • София
  • Мнения: 22 989
В болницата се попълват документи дали искаш или не детето ти да бъде ваксинирано, поне там, където аз раждах.

# 57
  • Мнения: 5 559
А мен никой не ме е питал. При изписването разбрах какво й е правено.

# 58
  • Мнения: 15 356
В приемния кабинет с всички документи ,има такъв и за съгласие за ваксините .Питаха ме,подписах.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 364
Вероятно говорите за частни болници, които, за да привлекат клиенти, са готови на всичко - включително и да нарушат закона.

https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

"Задължително" значи, че не е по желание и не може да попълвате декларация дали искате или не искате ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт