Манго

  • 5 843
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Мангото е един от първите плодове за захранване. Суров и пасиран - след 6-ти месец. Спокойно можеш да даваш  Peace
Точно така !
И аз дадох от 6 навършени месеца - пасиран с ябълка 1:1 + 1-2 лъжички АМ; Миналата зима 2 пъти седмично това беше следобедната закуска,  тогава няма лятното разнообразие на плодове, беба го харесва ...а и мангото според книгите е противовирусно средство.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Давам го от осмия месец- пюре-така ми се искаше да не го яде че да има за мен ,ама... Twisted Evil
И аз знам че не е цитрус...

# 17
  • Мнения: 514
Мангото е един от първите плодове за захранване. Суров и пасиран - след 6-ти месец. Спокойно можеш да даваш  Peace
Подкрепям с двете ръце Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А харесва ли се от децата?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз дадох за първи път на 10 месеца и се прие много добре Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
А харесва ли се от децата?
Да, но ако все пак го откаже в чист вид, може да го смесиш с банан - става идеално и е много вкусно  Peace

# 21
  • Мнения: 6 164
Че не е цитрус се разбрахме в съседната тема - там ги разкостихме направо! Laughing

# 22
  • Мнения: 7 640
А харесва ли се от децата?

страшно  chef

# 23
# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А харесва ли се от децата?

Много ! Моя син обожава манго  Grinning

# 25
  • Мнения: 7 803
  chef даже днес им намерих сок от манго  Hug

# 26
  • Мнения: 5 103
Не е цитрус мангото.

# 27
  • Мнения: 1 555
АЗ дадох пасирано сурово манго след 6 месец, знам че не е цитрус  newsm78
Препоръчвам ти горещо да и дадеш авокадо със сигурност не е цитрус, а и е страшно полезно съдържа важни Полезни мазнини

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Силия изяде стотици пюрета от манго, но сурово не съм давала. Вече съм зарибена да намеря и да й предложа  Peace
Може и да е обсъждано, но аз да питам- как да позная кой плод е достатъчно узрял и годен да се хапва от дребното  newsm78

# 29
  • Мнения: 27 524
Може и да е обсъждано, но аз да питам- как да позная кой плод е достатъчно узрял и годен да се хапва от дребното  newsm78

Трябва да е мек, без кафяви петна отвън, без да се е разкашкал и да си е зелен, може да има и оранжев отенък.
Да знаеш, че доста трудно се намира добре узряло манго.

Общи условия

Активация на акаунт