Синузит?!

  • 754
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
По повод стомашна бактерия преди месец пих 2 АБ, поради което ми падна имунитета, за съжаление лепнах някакъв вирус и уж безобидната настинка със сополи ме доведе до остър синузит. Бях на УНГ за щастие нямам гной, изписа ми Муконазал 3х2впр, маз 2 пъти дневно и Рупафин 10 мг. Лекарствата ми действат, но след като мине ефекта на Муконазала на 5-6 час отново ми се запушва носа, нямам течащ секрет, само оточна лигавица, което е доста неприятно. Опитва се и едното ухо да ме наболява, нямам Т и други оплаквания. Въпросът ми е към хората със синузит как се справяхте със запушения нос, какво използвахте? Аз след ден отново съм на УНГ, защото е доста дразнещо пък и минаха 7 дни и не виждам кой знае какво подобрение. Предварително благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 41 123
Здравейте,
По повод стомашна бактерия преди месец пих 2 АБ, поради което ми падна имунитета, за съжаление лепнах някакъв вирус и уж безобидната настинка със сополи ме доведе до остър синузит. Бях на УНГ за щастие нямам гной, изписа ми Муконазал 3х2впр, маз 2 пъти дневно и Рупафин 10 мг. Лекарствата ми действат, но след като мине ефекта на Муконазала на 5-6 час отново ми се запушва носа, нямам течащ секрет, само оточна лигавица, което е доста неприятно. Опитва се и едното ухо да ме наболява, нямам Т и други оплаквания. Въпросът ми е към хората със синузит как се справяхте със запушения нос, какво използвахте? Аз след ден отново съм на УНГ, защото е доста дразнещо пък и минаха 7 дни и не виждам кой знае какво подобрение. Предварително благодаря на отзовалите се.

Нещо не е наред тук. Антибиотиците за стомаха би трябвало да изтребят и бацилите в синусите, а не да го хванеш от тях. След антибиотик да хванеш гъбички, разбирам, ама синузит??? Освен това нямаш гной, което е основен белег на синузита. Нямаш и секрети. Няма и подобрение за седмица. Според мен това е алергична реакция и си поискай антиалергични лекарства. Мога да ти напиша аз какво съм вземала, ама по-добре докторът да предпише. Ти само бъди настоятелна, спомени алергията между другото.

# 2
  • Мнения: 5 293
Абсолютно съм съгласна с предходното мнение. Какъв синузит без гной в синусите? Точно това е синузитът. Освен всичко друго, при синузит има една спецофична болка в главата, че даже и въс венците, от тежестта и пълнотата на синусите при навеждане на главата боли по силно, а венците (горните) болят и сърбят.
Или е сбъркана диагнозата или посетете друг унг. Ако само лигавицата е с оток, може би е добра идеята с противоалергични. Има и спрей, които са ми предписвали.

# 3
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
Изразила съм се неправилно. Настинах няколко седмици след спирането на АБ. Имах хрема, сополите ми изчезнаха, но ми е оточна носната лигавица, т.е носа ми е запушен. Диагнозата ми не е остър синузит, а остър синуит, моя грешка. Обаче за съжаление носа ми пак се запушва след капките и противоалергичното, което пия. Принципно са ми изписани за 10 дни, но след вече 6 не виждам особено голям ефект.

Общи условия

Активация на акаунт