Една тема за есента и къщите

  • 7 401
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
И аз ще се пусна с  фотоапарат из есенните улици на моя град!
Вече има нападали кестени, а е още лято
Странен климат.

ВЕрдад, аз съм виждала маса, която е отгоре стъкло, а вътре могат да се нареждат разни неща.. но е като кутия ( незнам дали се разбира)... и според сезона.
приятелката ми лятото там слага пясък, миди, есента листа кестени....

На мен страшноми харесва в едно от УГОтата в София стената с листата, включени във восък ( нещо като восък).. сещате ли се!?  И е осветена отзад.. Невероятна е
Таков анещо ми е мечта да направя...

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
умирам си за сезонни украси. време е да вадя есенните неща, а също и да купя нови. и всеки път като отворя кутията с нещата от предишната година се оказва, че дори не помня много от тях... какво имам в есенните "съкровища":
плетен панер с панделка с нарисувани ябълки, пълен със сухи цветя и подредени свещички в есенни цветове
жълта покривка с нарисувани ябълки, круши и кошници с цветя
дръвче от телчета с бледожълти камъчета
жълти и червени свещи
забравила съм...

и след работа ще надникна в едно магазинче до офиса - може да открия нещо ново...

# 17
  • Мнения: 1 937
Lennie, масата ни не е такава, каквато описваш. Затова и съм затруднена - как точно да притисна листата. Това са две стъклени окръжности с различна големина - отгоре по-голямата, а долната - по-малка и матова!
Приемам идеи.

Страхотна тема, наистина!

# 18
  • Мнения: 920
Нe e точно за къщата, но - смяната на цветовете на Витоша. Виждам я цялата. Как постепенно се променя от зелено през жълто, червено, кафяво, докато оголее.  Първо пожълтяват поляните в подножието, после дърветата - на петна.   Понякога става много бавно, друг път като се събудя и изведнъж я виждам различна. Нещо като фототапет си имам. 

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Verdad, имам идея и ще се опитам да я обясня.
Ако залепиш листа на това фолио за прозорците, матиращото, и после това "пано" го залепиш от долната страна на стъклото - няма ли да стане?
Уф, даже аз не се разбрах какво искам да кажа Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 937
Измислих го!

На масата явно няма да стане, но намерих тези тикви . На тяхно място ще сложа листа, а стъклото отгоре ще ги задържи успешно. Ще си направя картина за есента.
Всъщност, ще предложа на децата да я направят.

Съвсем по темата, ето тази рисунка е поставена в рамка и окачена в кухнята.
Художник - Ралица, 6 г., пише на гърба й!  Grinning

Не може Ване, долното стъкло е мат, няма да се вижда (ако съм те разбрала правилно).

# 21
  • Мнения: 460
 newsm53
аз обожавам този сезон!обичам да си пълня кошниците с кестени и листа ,а също и сухи цветя!просто съм влюбена в него! Laughing

# 22
  • Мнения: 6 167
Нe e точно за къщата, но - смяната на цветовете на Витоша. Виждам я цялата. Как постепенно се променя от зелено през жълто, червено, кафяво, докато оголее.  Първо пожълтяват поляните в подножието, после дърветата - на петна.   Понякога става много бавно, друг път като се събудя и изведнъж я виждам различна. Нещо като фототапет си имам. 

Едно време работех в Борово , а живея до НДК
и е имало моменти сутрин рано, когато карам по бул България нагоре в посока Бояна.
Вижала съм тооолкова кристално ясна планината.. великолепно
Голям късмет имаш с такава гледка!

# 23
  • Мнения: 6 167
Измислих го!

На масата явно няма да стане, но намерих тези тикви . На тяхно място ще сложа листа, а стъклото отгоре ще ги задържи успешно. Ще си направя картина за есента.
Всъщност, ще предложа на децата да я направят.

Съвсем по темата, ето тази рисунка е поставена в рамка и окачена в кухнята.
Художник - Ралица, 6 г., пише на гърба й!  Grinning

Не може Ване, долното стъкло е мат, няма да се вижда (ако съм те разбрала правилно).



и двете картини ми харесват, особено втората, автора има око  Grinning

аз съм правила такива живи картини с листа, (и подправки) с тези рамки за снимки, които не са рамки , а само стъкло.
взимаш паспарту и върху него лепиш разни красиви неща.... но не може много обем да има, за да прилепне плътно стъклото.
 Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 819
Lennie, къде в Борово си работила, ако не е тайна? Аз до миналата година живеех там с нашите, сега съм на Красно село? Може пък да сме се виждали из махалата Wink

# 25
  • Мнения: 1 937
Lennie, това за подправките е невероятна идея.
Сега ще си насипя в една прозрачна купа малко цветове от есента  Grinning
Може би ще мирише повече, ама...
Благодаря за милите думи за художничката.
Ще я помоля и нея за малко есен, но този път с боички... Grinning
С две думи - есенно съм вдъхновена...

# 26
  • Мнения: 6 167
Verdad, освен подправки слагах и разни чайове.. събирани листенца от мащерка и тн... красиво е.

Пети, работех на ул боянски възход, която е успоредна на тодор каблешков , в посока планината. близо до училището за глухонеми деца.

друга идея, която имам в стил подправки са едни картички, които съм събирала в лондон - малки със снимки на подправки и отдолу името им. станаха , като тесте карти. сега ще им купя паспарту, рамка и ще ги наредя за кухнята.

друго, което мисля да направя са нови калъфки в есенни цветове за възглавничките , които са върху дивана ни. създават различно усещане, а дивана си е все такъв.



# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
това с калъфките за възглавници е страхотна идея! дори знам къде да отида да си ги купя, по 16 лв. бройката... или да се захващам да шия?newsm78

# 28
  • Мнения: 1 937
Това   сътворихме с щерките, но материалът е недостатъчен. Все още липсва онова специално червено на есента, а и жълтото още не е станало златно.  Grinning

Ще се довършва очевидно. Бялото на листа е хубаво да се скрие, или пък да му се направи фон с боички.

Това пък са  едни свещички и едни ябълки .

Защо не пишете момичета?

# 29
  • Мнения: 6 167
ВЕРДАД, ах че красивоооо!
това с листата ми харесва много, може би наистина бялото трябва дас е покрие повече..
и аз използвам тези вази за  такива цели... Wink

yanita, как 16 лева калъфката, сядай да шиеш!  Mr. Greenтова са си 8 евро... newsm78

и аз почвам тези дни, ограничавам стоенето и ядосването в други подфоруми и се отдавам на блаженни есенни мисли!

в темичката за Фотошоп, Малена и другите момичета правят страшни рамки за децата - есенни....дано и тук се присъединят, ще станем повече
с повече идеи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт