Алергия към бижура

  • 3 350
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 670
Аз също имам такава алергия.От начало се започна с обеците,след като родих започнах да не понасям токата на колана,металните закачалки на презрамките на сутиена и др.Много са неприятни обривите и след като завяхнат,ако дълго време кожата ми не се е допирала до метал,остават пигментирани по-тъмни петна.Ще следя темата с интерес.Ако някой знае някакво лечение,моля,да сподели. Tired

# 16
Напълно ви разбирам аз също имам такъв проблем цялата ставам на пъпчици имам ужасен сърбеж преди години като си сложих обица на пъпа организма ми започна да я изхвърля а уж беше от медицински материал  Sad спасих се като си направих обица от злато и оттогава като ми подарят обица за пъпа аз я копирам в бяло злато за да няма обидени Grinning Laughing Grinning

# 17
  • Мнения: 86
Смени бижурата с бижута в заглавието  и ще ти кажа )))

хехе, ами.. радвай се! явно от тук нататък само благородни метали!
Не са чааак толкова скъпи.  Едно по едно.... ще събереш злато, бяло злато..
комбинации ( не ги харесвам, нос а модерни)... перли в бяло злато.. ( любима моя комбинация), диаманти ...
часовниици... незнам, с текстилна каишка newsm78

 Laughing И аз си видях грешката, ама нещо не ми дава прозорчето за промяна newsm78,


Явно ще се наложи да премина изцяло на украшения от благородни метали Simple Smile. Между другото и аз харесвам комбинацията перли с бяло злато, много женствено стои и става за всякакъв случай. Peace

Преди известно време си купих часовник с двойна каишка (минава под целия часовник), но не ми харесва, грубо ми се вижда, нося го само когато съм с анцог.

# 18
  • Мнения: 86
И аз от няколко години имам такъв проблем, нося само злато и с него ми няма нищо. Само ми е малко трудно с коланите, но гледам да не ми се допират много...

И при мен е така, тотална негативна реакция на всякакъв метал от страна на кожата. Токи на колани, метални украшения по обувките, даже и токи на чантите(много внимавам да не се допирам до тях за по-дълго време), ужас Cry.

# 19
  • Мнения: 86
Искрено се надвам някой да може да ми помогне да се справя с този проблем. След като родих установих, че  не мога повече да нося бижута от неблагороден метал. Час след като съм сложила някакво бижу или часовник, получавам червен обрив, който сърби и боли. Имам много бижута, при това не по-малко часовници ( за всеки тоалет по един най-малко Simple Smile). Незнам какво да правя, нося сега златни бижута, но много е скучно с тях, понеже не мога всеки ден да ги сменям.

Дайте някакъв съвет, че мие мъка Confused.
То4но си мислех да пусна такава тема.
От два дни целият ми тил е обсипан с дребни пъп4ици, които сърбят и ме драzняяяяяяят.И вси4ко това от едно мое лИУбимо колие, което отzад има zакоп4âлка от иzкуствен метал. Махнах го преди два дни....и вzеха да zавяхват. Cry Трябва да zарежа май това си бижу. Cry

Аз реших този проблем ( ако бижуто е от камъни само), отивам при златар и ми сменят закопчалката - или златна или сребърна (зависи от жвевта на камъните). Пробвай Flutter.

# 20
  • Мнения: 86
Аз от доста години страдам от тази скапана алергия и единствения изход е да мажа всичко с безцветен лак- капсите на дънките, вътрешната страна на гривната, щифтът на обиците, вътрешната страна от катарамата на колана и т.н.  И внимавйте, момичета, защото при мен започна само като обрив от копчетата на дънките, а сега има моменти, в които и от сребро и злато се обривам! Crossing Arms


Да ти разкажа как научих за номера с безцветния лак Laughing. Влизам с магазин за бижута ( неблагороден метал) и очите ми попадат на невероятно бижу- масивно ,имитира бяло злато). Незнама как съм го гледала и колко време, но явно продавачката реши, че се колебая заради цената Laughing, а на мен в главата ми се вихрят мисли, как ми се иска да го купя и как ще се наложи  след едно носене да стои в кутията за бижутата Grinning. Съответно ми правят отстъпка Joy, без да знаят истинската причина за моето колебание. Накрая и казах, че имам алегрия към метал, та тя ми каза за безцветния лак Party, а и отстъпката сиостана Laughing.


Та лакирах всички пръстени, часовници, колиета с берзцветен лак, минах ги два пъти. Дотук добре, но чвно трябва след известно време да се повтори процедурата, понеже пак се получава алергия, лака се напуква и на места се обелва, но аз забелязах това едва сега като пуснах темата (разгледах под лупа) Laughing,

# 21
  • Мнения: 86
Добре дошла в клуба, от както се помня съм така...колан да си сложа, когато токата му е облегната до кожата ми и ставам като крастава. Да не говоря за металните "закачалки" на презрамките на сутиените...Това е  spoko

Благодаря, добре заварили на всички, аз отдавна съм регистрирана, но повече чета, сега ще започна и да пиша по-често Hug

Металните "закачали" съм ги облепила с лейкопласт и досега няма проблем. Единственото неудобство е, че трябва след всяко пране да се облепва наново. Другото решение е просто да зашиеш едно парценце под "закачалката".

# 22
  • Мнения: 86
Напълно ви разбирам аз също имам такъв проблем цялата ставам на пъпчици имам ужасен сърбеж преди години като си сложих обица на пъпа организма ми започна да я изхвърля а уж беше от медицински материал  Sad спасих се като си направих обица от злато и оттогава като ми подарят обица за пъпа аз я копирам в бяло злато за да няма обидени Grinning Laughing Grinning

Скица Laughing, и аз съм така. На мен слабост са ми часовниците, скоро ми подариха един, много красив, но метален.  Докато четох темата тези дни пред погледа ми попадна едно мое тиксо. Тиксо, но повече прилича на хартия, използва се за залепване върху повърхност, а от горе може да се пише, незнам дали се сещате. Та вчера ми хрумна една идея, та и аз като теб за да не обидя човека подарил ми този часовник, облепих цялата вътрешна страна на часовника с това тиксо и досега все още нямам обрив Flutter. Много съм щастлива, дано да е за повече от един ден Laughing Днес ще продължа с бижутата, имам такива огромни, там където се допират до кожата ще ги облепя с това тиксо.

# 23
  • Мнения: 86
Аз също имам такава алергия.От начало се започна с обеците,след като родих започнах да не понасям токата на колана,металните закачалки на презрамките на сутиена и др.Много са неприятни обривите и след като завяхнат,ако дълго време кожата ми не се е допирала до метал,остават пигментирани по-тъмни петна.Ще следя темата с интерес.Ако някой знае някакво лечение,моля,да сподели. Tired

Снощи ходих до магазин за прежда и пред поглед ми попадна едно кълбо ламе , сребърен цвят. Та сега си мисля, ако взема и облепя токите на обувките и коланите с него, та и някой часовник ще пробвам. Май ще стане много интересно, само идя си нямам с какво лепило ще се задържи най-добре newsm78. Голям играчка ще падне, но има шанс.

# 24
  • Мнения: 712
За всички бижута не съм забелязала, но обеци - 100%. Ушите ми понасят само медицинското сребро. Пробвах и с други "сребърни" изделия, но винаги дясното ми ухо се възпалява почти веднага. Само когато си сложа обеците, с които ми пробиха ушите, нищо ми няма.

Общи условия

Активация на акаунт