Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №19

  • 50 909
  • 823
  •   1
Отговори
# 270
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Извинете за питането, ако е обсъждано вече преди, но не го намерих. Какви изследвания се правят, колко време отнемат резултатите, само кръвни ли са и преди да се започне стимулация ли трябва да са готови? При кой ендокринолог ходите за консултации и какви изследвания ви трябват за него?
Благодаря предварително ☺️
Отидете при избрания репродуктивен специалист с всичко, което разполагате като изследвания, правени до момента. Той ще прецени още какво му трябва, за да си изясни напълно състоянието ви преди да пристъпите към инвитро. При всеки е различно, няма универсален списък, защото всеки случай си е за него си. Вече самите изследвания преди пункцията, които са задължителни, ще ви ги дадат написани на лист в манипулационната на лабораторията, като отидете на 2ри ден за хормони. Тях си ги пускате на място и стават готови за ден-два. Те си има срок на валидност и тя трябва да се съобрази с датата на пункцията. Момичетата от инвитрото си следят нещата и ще ви насочват кое кога да се пусне, за да излезе навреме.
За ендокринолог - имате ли установени проблеми, за да посещавате такъв? Няма универсални изследвания и за там. Обикновено АГ пускат стандартните неща и ако нещо излезе, ще ви пренасочат към ендо. Ако си имате открит проблем, си посещавате вашия ендо и си съгласувате нещата между двамата лекари.

# 271
  • Пазарджик
  • Мнения: 775
Здравейте, знаете ли дали има възможност за смяна на доктора при втори опит в клиниката? Имам подадена заповед към фонда, но не съм наясно каква е самата процедура, дали трябва да пусна отново нова заповед?  Първия ми опит беше при д-р Д.Ставрев, но чух добри отзиви за д-р Матев, та доста се колебая.
Благодаря
Не е необходимо да се издава нова заповед. Тя е издадена за самата клиника ,а не за конкретен доктор,така че можете да смените доктора без да уведомявате фонда за  това.

# 272
  • Мнения: 887
Здравейте момичета, малко съм се пуснала по течението, т.е. спрях да чета/мисля и правя всичко, което ми кажат.
Мда - само докато го пиша и ме хваща яд на мене си....
Правим опити от... 7-години. В предната клиника, в която бях не се откриха проблеми нито при мен, нито при партньора. Приятелят ми настояваше да търсим алтернатива, та ето ни в Селена на преглед. Още веднага ми показаха, че имам полип, който си личи на цветната снимка от преди милион разочарования, инсеминации, инвитро процедури, химически бременности... В предната клиника никой не реши, че полип може да е причината за неуспешното ми 7 годишно забременяване. Тук поне имаше за какво да се хвана... Та, подадох документи за смяна на болницата по фонда, но ми остават само 3 месеца от взимането на заповедта.., на ръба ще съм ако я одобрят. Още след първия цикъл след прегледа се метнах да ми махнат полипа, да използвам времето за отговор за смяна на лечебното заведение.

И така - вече съм след манипулацията - вместо да се радвам на лятото, предстоящото море и крайно нужна почивка - разбирам, че няма да мога да влизам във водата, да се пека и да правя секс, за сметка на това ще пия антибиотици седмица и има вероятност да кървя... месец. Поне се надявам да разбера точно какво са открили/махнали след седмица - при предаването на епикризата. А до тогава... ще си пия хапчетата и ще се надявам кървенето, което хич не е оскъдно да спре по магичен начин и да имам шанс да се потопят в морето... Ако не в друго, то поне в морето на надеждата...

# 273
  • Пазарджик
  • Мнения: 775
Здравейте. За колко време  излизат  резултатите от цитогенетичните изследвания?

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
Цитогенетичните на нас ни отнеха точно 3 месеца.Не ги качват при останалите.

# 275
  • Мнения: 66
Момичета, къде мога да видя ценоразпис за изследванията необходими преди ин витро? Най-вече кариотип и тромбофилия ме интересуват. Благодаря предварително ☺️

# 276
  • Мнения: 417
Цитогенетичните на нас ни отнеха точно 3 месеца.Не ги качват при останалите.

Елънче, аз ги чакам точно 3 месеца станаха. Лично ли дават резултатите?

Лебед, на мене моя доктор ми каза след хистерото да не правя секс докато има кръв. При мен спря на 10-тия ден след операцията. А казваха, че било по- леко от пункция. Въобще мен си ме боля много и си ми тече кръв доста. Спокойно. 10 дни и ще спре и си почвате с твоя човек да си правите всичко😊

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 13:02 от Kaia Trifonova

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
Кая, обади се на регистратура и като кажеш, че за цитогенетичните се обаждаш, ще те свържат с лабораторията.Резултата или на регистратура ще ти го разпечатат или ще го пратят с куриер.На мен така ми казаха.При другите не излиза дори и празен документ, както на АМХ например.

# 278
  • Мнения: 417
Благодаря, Елънче. 🌹

# 279
  • Мнения: 392
Здравейте  момичета. Днес пуснахме документите за фонда  . Попитах за евентуална сума за доплащане в клиниката за да се подготвим. От там ми обясниха ,че си плащам само първичен преглед и първи изследвания около 80 лв. След това след трансфера лекарства които са около 200 лв. Всичко друго се покривало от фонда  . Вярно ли е това,защото аз съм чувала суми от порядъка на 5-6 хиляди лева доплащане  . Предварително благодаря.

# 280
  • Мнения: 50

Като тези които са в кръгчета ми казаха че на са задължителни при първо инвитро. И отделно на това 3х 50 лв за тестове за Ковид, на теб 2 и на твоя мъж.
Здравейте  момичета. Днес пуснахме документите за фонда  . Попитах за евентуална сума за доплащане в клиниката за да се подготвим. От там ми обясниха ,че си плащам само първичен преглед и първи изследвания около 80 лв. След това след трансфера лекарства които са около 200 лв. Всичко друго се покривало от фонда  . Вярно ли е това,защото аз съм чувала суми от порядъка на 5-6 хиляди лева доплащане  . Предварително благодаря.

# 281
  • Мнения: 392

Като тези които са в кръгчета ми казаха че на са задължителни при първо инвитро. И отделно на това 3х 50 лв за тестове за Ковид, на теб 2 и на твоя мъж.
Здравейте  момичета. Днес пуснахме документите за фонда  . Попитах за евентуална сума за доплащане в клиниката за да се подготвим. От там ми обясниха ,че си плащам само първичен преглед и първи изследвания около 80 лв. След това след трансфера лекарства които са около 200 лв. Всичко друго се покривало от фонда  . Вярно ли е това,защото аз съм чувала суми от порядъка на 5-6 хиляди лева доплащане  . Предварително благодаря.
Много благодаря за изчерпателния отговор  . При мъжа имаме замразен материал и както казаха той не им трябва вече.😂

# 282
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Защо два теста за Ковид? Нещо ново ли пак? Аз мисля правих само като започвахме стимулацията. После повече до пункцията не сме, а си бяхме точно във втората вълна през Ноември. След това при започване на подготовката за ЗЕТ отново сме пускали.
Имунологията и генетичните не са задължителни,  но е добре да се направят, ако имате финансова възможност. Вътре влизат вродена и придобита тромбофилия, НК клетки, щитовиден панел за жената. За мъжа не знам, трябва да питате.

# 283
  • Мнения: 5 131
ilsan_89, ами ние сме по фонда и още 2-3 хиляди отидоха отгоре за прегледи, изследвания , лекарства и добавки, като Ноември ни беше първият преглед в клиниката, а март вече бях бременна след ЗЕТ.

# 284
  • Мнения: 50
На втория ден от цикъла, при започване на стимулацията нали взимат кръв. От лабораторията ми казаха че ако доктора каже че започваме стимулацията ще пуснат и Ковид. Следващия в деня на пункцията и един от мъжа взеха
Защо два теста за Ковид? Нещо ново ли пак? Аз мисля правих само като започвахме стимулацията. После повече до пункцията не сме, а си бяхме точно във втората вълна през Ноември. След това при започване на подготовката за ЗЕТ отново сме пускали.
Имунологията и генетичните не са задължителни,  но е добре да се направят, ако имате финансова възможност. Вътре влизат вродена и придобита тромбофилия, НК клетки, щитовиден панел за жената. За мъжа не знам, трябва да питате.

Общи условия

Активация на акаунт