Как да докарам строителни материали от Германия?

  • 1 002
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
Моля за съвет, как да докарам 9 - 10 муб. м пеностъкло от Германия?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 229
Моля за съвет, как да докарам 9 - 10 муб. м пеностъкло от Германия?
Може да попиташ в различните посреднически фирми за превоз на стоки от Германия. Мисля, че имат опция и за по-обемни неща и цени.

# 2
  • Мнения: 12 770
Подготви си данни за размери и брой на отделните пакети / колети, общо и единично тегло, пощенски код на отправния адрес и на получаващия адрес и направи запитване до спедиторска фирма, която организира групажи от Германия. Може и да провериш на адреса на изпращача и получателя има ли достъп с голям камион. Евентуално ще ти искат и фактура на товара, ако линията преминава през Сърбия.

# 3
  • Мнения: 8 804
във ФБ има много  реклами - българи превозвачи с всякакви транспортни средства в рамките на ЕС правят курсове.

# 4
  • Мнения: 5 903
Не забравяй да си поискаш от производителя или продавача всички придружаващи документи-сертификат, инструкции за безопасност, всичко.

# 5
  • Мнения: 550
Ако имате конкретни предложения на фирми ще съм много благодарна.

# 6
  • Мнения: 8 804




Тръгва бус от Германия,Холания за България❗Имаме свободни места и място за багаж.✔
ТЕЛ:0899392213
=======

# 7
  • Мнения: 5 903
Мога само да те посъветвам да внимаваш с фирмите превозвачи. Повечето не са фирми дори.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Ако имате конкретни предложения на фирми ще съм много благодарна.

Ползвал съм ggbg.bg за доставки (2-3 пъти), включително и от Англия на доста тежко руло на прилична цена.
Не съм имал притеснения. Взимаха най-евтино, а за големи и обемисти пратки им позвъни за да ти направят оферта. Със сигурност ще е по-изгодно от доставка на кг. Аз също планирам покупка на материали от Германия, тъй като ще ми излезнат по-евтино от там отколкото от БГ представител, включително и с нормалната цена на кг за транспорт.

Друга компания която съм ползвал многократно (малко по-скъпа тарифа) е gabco.org
С тях съм порчвал до сега може би 50-на пъти, включително и скъп лаптоп за 7к лв (макар, че брах много страх дали ще си го получа).
Също могат да ви предложат индивидуална оферта. Иначе в сайта им има посочени цени и за:

* Eвро пале (80 см. х 120 см. х h до 180/200 см., от 50 кг. до 600 кг.) - 300.00 лв.* от DE до BG.
* Индустриално пале/скара (100 см. х 120 см. х h до 180/200 см., от 50 кг. до 600 кг.) - 340.00 лв.* от DE до BG.

Ако това е достатъчно за добър ориентир.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Препоръчвам Габиели.Иват сайт с подробна информация,изключително точни и коректни.
Тежките и обемисти  пратки са по-изгодни на палет.

# 10
  • Мнения: 1 621
Дали може да споделите то кой строителен магазин ще пазарувате в Германия?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Аз лично съм харесал някои строителни материали от amazon.de, но съм любопитен също, за големи строителни магазини с онлайн сайт и наличен английски език Simple Smile

# 12
  • Мнения: 76
Пеностъкло се продава и тук на същите цени. Ако тези кубици са останали "фира" от някой обект там ще е трудно поради липса на документация.

# 13
  • Мнения: 1 621
За какво се използва пеностъклото?

# 14
  • Мнения: 76
валирано е доста добра, твърда подложна топлоизолация...
Обикновенно се прилага за насип върху фундаментна плоча, под замазка за настилка.

Общи условия

Активация на акаунт