Falcon & The Winter Soldier

  • 2 610
  • 77
  •   1
Отговори
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101









Сериалът е създаден от Малкълм Спелмън. Базиран е върху едноименните персонажи на Марвел Комикс. Минисериалът ще състои от 6 епизода и ще излиза по Disney+ 19 март 2021 г. Сериалът е част от Киновселената на Марвел.

Това е вторият сериал от Марвел Студио и ще следва титулярните герои, след участието им в Отмъстителите: Краят. Минисериалът е част от Четвърта фаза.

Главни герои:
Антъни Маки – Сам Уилсън / Соколът
Себастиан Стан – Джеймс „Бъки“ Барнс / Зимният Войник
Даниел Брюл – Хелмут Земо / Барон Земо
Емили Ванкамп – Шарън Картър / Агент 13
Уайът Ръсел – Джон Уолкър / Щатски агент

Filming Locations: Prague, Czech Republic

***

Първо, мда,  знам че е малко рано за тази тема, но след среднощното пускане на нов трейлър почти не съм спала, много емоции, много хайп и  съм много развълнувана!  Второ - е, малко повече от месец остаава до 19 март, така че може би не е толкова рано в крайна сметка. Grinning  
И трето- вече знаете, че аз съм нетърпеливо животно, така че моля, не ме съдете. Grinning  Satisfied

Ето и прясно извадена от фурната нова две минутна красота, която показва още по -ярко прекрасните отношения между нашите двама хубавци.



Обожавам отношения, в които главните герои имат тази love-hate relationship - непрекъснато се хапят, дразнят, джавкат, заяждат, обиждат, но всъщност под всичко това има уважение, привързаност, доверие и едно дълбоко приятелство.
Нямам търпение!

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 20:09 от Deathcrush

# 1
  • София
  • Мнения: 27 175
Благодаря за темата.
Пу, пак пръв Simple Smile

И аз го чакам с нетърпение. И двамата герои ме кефят много, актьорите също.
Тази година ще има толкова много от четвъртата фаза на MCU.
6 сериала и 4 филма. С УандаВижън се положи началото.

От това шоу, както и от Локи и Хоуакай очаквам много. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 36 484
Записвам се Simple Smile
Харесвам Себастиан Стан още откакто го гледах като Лудия шапкар в Имало едно време. Радвам се, че му потръгна толкова.
Първоначално не мислех да гледам това шоу, но нали са само 6 кратки епизода...

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 19:46 от pppqqq

# 3
  • Мнения: 8 218
И аз съм тук, чакам го. Харесвам и Маки , и Стан, а Даниел Брюл обожавам. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледайте това видео. Много е яко.
Всичко за проекта! Simple Smile

# 5
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Ето още един интересен клип, докато  седим и чакаме.

# 6
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Нови постери


# 7
  • София
  • Мнения: 1 654
Ах, как съм ги изтървал темata за WandaVision, но за Falcon се включвам навреме Grinning

Kuzuri го свързвам само с Хю Джакмън и не виждам как Марвел ще възродят неговия персонаж. Би било доста нелепо.

Иначе и аз очаквам яко меле в този сериал. Влизат в силна серия преди филмите. Локи също ще е голяма щуротия.

# 8
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Welcome !

Не си изтървал нищо, все още сме активни в темата за WandaVision и все още спекулираме, така че скачай и там, ако имаш желание. ^^

Последния трейлър ме уби "Sorcerer is just a wizard without a hat!" lol Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 27 175
сник пийк от епизод 1



Епизодът вече е гледан от специално подбрана публика и разбрах, че е бил уникален с изключително много екшън още от първите минути. Лъхало отвсякъде на кино филм и на типична Марвълска работа...

# 10
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Финален трейлър. Красота!

# 11
  • София
  • Мнения: 27 175
Е, точно това исках да постна от половин час. Grinning
Супер е трейлъра, шоуто ще вдигне много стандартите. Както писах, очаква ни филм под маската на сериал... Wink

# 12
  • Мнения: 10 885
Ох, аз пак неразбрала, че ще е сериал. Пак ще ги чакам да се съберат епизодите значи.

# 13
  • София
  • Мнения: 27 175
Да подгреем за петъка със седем от най-запомнящите се моменти на Сам и Бък Simple Smile

Marvel Studios’ Sam and Bucky’s Most Memorable Moments | Disney+

# 14
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101

# 15
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Пак аз. Изгледах и то на голямото тв в хола, лол-  понякога забравям че имам голям телевизор, а този сериал определено трябва да се гледа  на такъв ! Напълно прави бяха всички  реклами и суперлативи че сериала всъщност изглежда и се усеща като филм сниман е като филм не като сериал!
Скрит текст:
Запознахме се със сестрата на Сам, както се и предполагаше -  те нямат никакви пари. освен Тони, останалите много често имат проблем с финансите и тук това прозрение те удря с пълна сила.Живота им извън битки и слава е всъщност доста труден. Бъки е на терапия... горкия. има за какво, много голяма му е травмата и е много депресиран и има много неизлекувани рани. имаше мн тъжен момент с възрастния китаец, няма да го казвам след като изгледате ще го видите. много мъка. това накрая ме ядоса,  някъв пълен льольо излиза и хоп новия капитан америка.. да бе капитан грънци. и не заслужава този щит. леле направо ти идва да му удариш един  в муцуната и съм сигурна че точно това е целта, нарочно е направено така, никой не го харесва и всички знаем че е някакво неумело и нелепо копие но въпреки това излиза гордо  и изпъчено обявен от някъв политик.

В бъдещите епизоди чакаме Зимо, ясно ми е че няма да си изкърмят всички карти и да покажат всички важни герои/антигерои в първия епизод.

# 16
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах и аз Simple Smile Щях да пиша и по-рано ама почна ''Отдел издирване''
Ами нормално е това за мащаба на екшън сцените. Бюджета на шоуто е 150 мл. Доста по-скъп и от Уанда, да не говорим за Мандо. Дисни наливат повече пари в Марвъл проектите отколкото в Стар Уорс проектите, заради феноменалния успех на Авенджърите и провала на сикуъла на Войните, ама за второто са си виновни те самите, обаче пък нивото на сезон 2 на Мандалорецът бе изключително високо и се видя как и с по-малко пари, но с добре написана история и емоционално красив и въздействащ плот се слагат в малкия джоб много по-мащабни продукции.
Епизодите ще са само 6 х 40 мин. грубо ами значи все едно гледаме един много дълъг филм от 4 ч. Да речем режисьорската визия на Зак Снайдер за ''Лигата на справедливостта'' който вече два дена се каня да почна и все си намирам някакво извинение... Grinning
За епизода. Няма как да няма преки сравнения с УандаВижън. Въпреки че са различни като концепция няма как да избягам от това. Значи на този етап, при само един изминал епизод, бих казал, че Уанда ми прикова вниманието много повече отколкото Фалкъна. Това не е лоша оценка за Фалкъна, просто Уанда вдигна много нивото. Аз обичам когато има загадки, скрити послания, мистика, докато това си бе готово поднесен и смлян екшън (80%) с малко социология (20%). Отделно съм много голям фен и на Уанда и на Вижън като герои. Как да се изразя, ами просто съм много по-емоционално свързан с тях отколкото със Сам и Бъки. Така че за момента Уанда ми е пред Фалкъна, но това може и да се промени, ще видим. Simple Smile
Разбрахме, че действието се развива 6 месеца след ''Отмъстителите: Краят''
Имаше два по-емоционални момента. Първо и на първо място, Бъки когато разбрахме, че
Скрит текст:
именно той е убил синът на Йори Накаджима, а той е бил невинен цивилен. Ето в какво чудовище са го превърнали от Хидра. Ужасно беше това, уф. :/ Видяхме и че Бъки си има два листа. Единия е на тези на които трябва да си отмъсти/да си разчисти сметките (хехе, Зимо? яко) и тези от които трябва да получи опрощение или да мине той самия през тях образно казано като вътрешно изкупление и изцерение (ако изобщо това е възможно) и Накаджима бе на първото място в този втори списък в тефтерчето.
Другият/вторият момент бе не толкова емоционално неприятен и въздействащ, но пак ме докосна. И показващ горчивата истина. Банките като бездушен октопод, който е обхванал с пипалата си и изсмуква живота на хората и на системите. Значи Сам може да е герой и да си прави селфита с него бездушния чиновник, но да се даде заем не може. Реално супергероите са като бившите ветерани от Виетнам навремето. Класиката в жанра. Герои с медали, но в родината са никои, отритнати, неразбрани, повечето страдащи от ПТС и живуркащи на прага на мизерията.

Нямам забележки относно екшън сцените, бяха на ниво. Изкефих се на номерата на Сам с червеното крило, хехе

Относно Капитан Америка и притежателят на 'Щита'
Скрит текст:
Този самозванец дето получи щита на Стив Роджърс е Джон Уолкър, който си е военен, също има сили и е по-брутален вариант на Роджърс. Следват си комикса засега. Не знам обаче как ще го извъртят в сериала. Дали изобщо ще следват комикса или ще променят всичко. Може да не го дават много, много и да го ползват като Капитан Америка пред медиите и обществеността. Някаква книжна звезда. Също така трябва да е ясно, че този новия Капитан Америка ще е куче на каишка на политиците.
Не ми се иска обаче да намесват цвета на кожата на Сам и да дълбаят над това в сериала, защо не е получил щита и т.н. Ама май няма как да минем без това. Едно трябва да ни е ясно, в края на шоуто Сам ще е новия Капитан Америка, това и на малките деца е ясно. А той го заслужава, именно защото не го иска! За това е и достоен притежател на щита и наследник на Стив, а да не забравяме, че самият Стив Роджърс си го избра.

Антагонистите
Скрит текст:
Според мен ще завъртят интригата около програмата за 'супер войници' в съвременен вид. Тези, които атакуваха в Швейцария приятеля на Сам, Хоакин Торес си бяха някакви напомпани изроди със серум, в смисъл не бяха нормални хора. Визирам този дето преби Торес. Как се казваха, 'Флагсмашърс'?! Интересно, те се борят за свят в който изчезналите преди 5 г. при щракването на Танос са като неканени пришълци и по-добре да ги няма. А също така искат свят без граници. И се видя, че много обикновени хора споделяха доктрината им (споделяйки логото им чрез телефоните си).
Обърнахте ли внимание на логото на ''Меч'' на униформата на капитан Васант, който Сам спаси в интрото. Simple Smile
Имаме загатване за Зимо, който го видяхме в ''Капитан Америка: Гражданска война''
Имаме и френския командос, Джордж Батрош, от интрото на епизода, който се би със Стив Роджърс пак в Капитан Америка, но в ''Завръщането на първия отмъстител.'' Тук се изкъкна на Сам след взривяването на хеликоптера му и съм сигурен, че ще го видим отново.

И за финал, изкефих се като фен на комиксите, когато в Залата на славата ни показаха оригиналния първи комикс на ‘’Капитан Америка’’ от март 1941 г. с легендарната корица как Стив Роджърс удря юмрук на Хитлер.

# 17
  • Мнения: 8 218
Изгледах го, много ми хареса. И Бъки, и Сам са ми любимци, тъй че едва ли ще имам забележкии нататък, пристрастна съм Simple Smile

# 18
  • Мнения: 10 885
Ох, няма да изтрая да чакам аз повече епизоди накуп като гледам.

# 19
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Дяволо, аз знам че е  Джон Уолкър,  но това не го прави по -малко антипатичен и дразнещ.
Също интересен факт - в енд кредитите има думите ,които се използват за да тригърнат Бъки докато е с промит мозък . Wink И изобщо кредитите са пълни с такива  детайли.

# 20
  • София
  • Мнения: 27 175
Промо за епизод 2

# 21
  • Мнения: 10 885
Изгледах и аз Simple Smile Не мога да хвана всички неща, които вие сте видели, добре, че ги пишете да знам. Малко ми беше мудно, но се сетих за първите три серии на Уандавижън и си замълчах Simple Smile

# 22
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Споко и най-големите фенове не винаги хващат всичко, повечето дори гледат по два три пъти един и същи епизод и го разбиват на паузи или го гледат на забавен кадър, за да хванат всеки малък детайл и да го анализират. 
МОя традиция е вече след като изгледам си пускам анализи и ревюта, easter eggs и всякакви подобни видеа в тубата. И така хем си запълвам празнотата и яда че са много кратки епизодите, хем научавам и виждам неща, които не съм успяла да забележа. Simple Smile

# 23
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Този епизод ми хареса още повече от първия. нещата се заформят. както и правилно предположих Флагсмашърс имат някакъв вид  супер войнишки серум.
Скрит текст:
Сцената при психоложката ме уби от смях - една от най-добрите сцени.
И също сцената с White wolf. много добре -чаках Бъки да каже точно това и го каза! Grinning  и да, Зимо е тук - ще е много интересно да видим как ще го измъкнат от затвора.

# 24
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах и аз Simple Smile
Този епизод ми хареса повече от първия.
Уф, само още 4 епизода до края?! WTF :o :/

Скрит текст:
Сам и Бъки най-накрая заедно и много ми харесаха като тандем, особено майтапите които си разменяха. Там с Гандалф и Хобит бе много яко, а Бъки спомена Хобит, а на Властелинът, където Гандалф има къде, къде по-значима роля, защото Хобит е публикуван по времето на Бъки, а Властелинът чак 1950 г. Много ми хареса това. Ето това значи да се мисли като се снима нещо, а не само да се правят някакви 'хилариус' сценки. Simple Smile
Сцената при психоложката бе много силна. Страхотни бяха и двамата, особено Бъки когато си разкри болката, която го мъчеше. Това са нещата, които правят едно шоу, не толкова самия екшън. Simple Smile
Хареса ми и как развиват образа на Джон Уолкър. Все пак той е герой (единствен с 3 медала) и мъж на честта и той иска да помага и не е лош човек, в никакъв случай. Лошото е, че не си владее нервите, а и е послушко на машината зад него. Каквото му кажат, това прави. Поне засега такова ми е впечатлението. Докато Стив не бе такъв. Нито Сам. Видяхме обаче, че Джон няма серум, поне засега. Много лесно го пребиха, обикновен човек е. Но ще го развалят. Или ще стане опитно зайче или ще убие човек, може и него да убият, не знам. Но е ясно, че няма да завърши с щита и като Капитан Америка. Набиха ги нашите. Ама нормално 8 срещу 4. А тази Карли ми хареса. Да видим сега кой дърпа конците зад всичко това. Няма да е Зимо.Той по-скоро ще им помогне. Надявам се, че ме кефи като персонаж и не искам да е злодей.
Много важен момент беше, че дадоха Айзея Брадли – черния капитан Америка от комиксите. Правени са експерименти с него навремето след замразяването на Стив Роджърс, с него и други афроамериканци, общо 3000 човека, като само той е оцелял. Като Айзея е изпратен да убие Бъки, явно е имало битка между тях, Бъки е оцелял, но е загубил ръката си. Това се подразбра от разговорът между тях или по-скоро от недоизказаното... А Илай, момчето до него е внукът му. От комикса, той ще стане ‘Патриота’ бъдещ Авенджър от новата генерация. Шокирах се когато разбрах, че Стив Роджърс дори не е подозирал за тези експерименти и за цялата тази изродщина от страна на политиците и Пентагона по време на тези мрачни години.

# 25
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Ами моето мнение за Уолкър е следното - честно може и да е добър човек т.е. няма изначално лоши намерения, но си личи че е доста груб и недружелюбен и не му пука особено за нашите хора /Бъки и Сам/ .

# 26
  • София
  • Мнения: 27 175
Дам. И виж само как се обърна към тях в края. ''Не ми заставяйте на пътя'' ?!
Колкото и добър войник да е, това е човек, който би минал през трупове, за да стане неговото. Не е просто за този 'пост' Да си 'Капитан Америка' не е за всеки, това е специално призвание.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654
И за мен на този Уокър не му е чиста работата и ще има битка и срещу него.

Друго забелязах, че Зимния войник изглежда е изгубил част от силите си. Някак твърде лесно беше победен, но може би го отдавам, че бе срещу нова партида супервойници.

С появата на Зимо вече става доста по-интерeсно.

Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 16:25 от Mandalorian

# 28
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах третия епизод.
Поне за мен най-добрия епизод за сезона, разбира се заради Зимо Simple Smile

Скрит текст:
Хареса ми как го представиха града на греха в комиксите - Мадрипур. Град без закони и полиция.
Израдвах се да видя и Шанън, хехе Simple Smile Обаче хмм, нещо ме съмнява. Не и е много съмнителна работата. Да не работи за Брокера на някой важен пост, твърде много неща знае, а и как реагира като видя, че Зимо уби учения. И после каза на онази дето я чакаше с колата, че имат 'голям проблем' Също така гледаше да натири колкото се може по-бързо нашите и им каза да стоят далеч от Брокера и серума.
А онази как взриви хората. Иначе голям борез за правда. Аман от такива идиоти. Тези от Уаканда не са забравили обаче... Дано не го убият Зимо. В крайна сметка винаги има и различна гледна точка. Аведжърите наистина направиха голям гаф в Сековия, така че донякъде го разбирам.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 654
Сериозно раздвижване в сериала, но и няма закога вече. И според мен на Шанън не и чиста работата. Там ще има изненада. Появата на уакандииците също е силен момент. Вероятно ще погнат Зимо.

Дали обаче не е той на върха по веригата със серума и супервойниците? Маската, която взе от колата подсказва за подобно нещо.

# 30
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Шарън е супер странна...
Зимо също. Не знам защо толкова са го отдалечили от първоначалния му образ, но .. явно така са решили. Да, сега е по -лежерен и забавен, но е много различен от онзи Зимо които познаваме от Winter soldier. Не ми хареса колко набързо скалъпиха това бягство от затвора, вярно че е сериал и то  кратък , но ми се искаше да видя нещо повече. Края беше силен обаче.

# 31
  • София
  • Мнения: 27 175
Мандалорец, не вярвам да е Зимо, той иска да унищожи всички супер войни и супергерои, изобщо всичко със 'супер' отпред. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 654
Това е първоначалната му идея да се включи в екипа на Сам и Бъки. Но защо ли не му вярвам и ще извърти нещата Grinning

Ако не се бе случила трагедията с Чадуик, беше напълно възможно да видим още тук Черната пантера. Никаква идея кои ще са лицата и героите от Уаканда.

# 33
  • Мнения: 634
Имайте предвид, че не съм запозната добре с вселената, комиксите и т.н., така че говоря само на база каквото съм видяла в този сериал и не знам как точно е според канона. Някои неща са наистина изпипани, но други ми издишат честно казано. 

Скрит текст:
Eкшънът нещо не се получи в трети епизод, твърде в повече ми дойде измъкването без последици след убийството на Селби, за която после никой и дума не обели, никой не се поинтересува кой я уби, а явно беше важна клечка - главните герои просто отидоха на друго парти после, докато има обявена награда за главите им??
Разни такива дреболии като висящи диалози, героите уж тръгнали да правят нещо и чак накрая се разбират какво точно - а е нормално до този момент да са го обсъждали многократно как ще стане. Това го има в почти всички филми и сериали, ама хич не го обичам.
За новият капитан Америка - според мен нашите хора постъпват твърде несправедливо с него. Разбирам какво е бил Стив за тях и им е трудно, но Уолкър не е виновен за нищо. Той е просто един човек, поставен там да бъде представително лице за народа, очевидно е подложен на голямо напрежение и те не го улесняват изобщо. Има желание да служи, ще се опитва да направи нужното, ама зорлем ще го направят злодей Grinning
Хареса ми, че сериалът е направен така, че да накара зрителя да изпита симпатия към супер войниците - тийнове бунтари и тяхната кауза. Показват ги с тяхната човечност, приятелството помежду им, лоялност. Не са като типичният злодей с неясни мотиви, към който не изпитваме нищо, когато най-накрая го ликвидират.
Като цяло ще продължавам да следя, интересно ми е какво ще стане и се надявам малко да се пооправи темпото и нещата да станат една идея по-балансирани и логични.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 654
Новият Капитан Америка докопа серума и полудя. Нов враг за Сам и Бъки виждам. И то доста сериозен. Вече не е Карла.

# 35
  • София
  • Мнения: 27 175
Много як епизод с уникум финал Simple Smile
Марвъл поеха ли по нов път? Тази кръв не е типична за тях...

Първо да пусна култовия танц на Зимо, който за няколко секунди го превърна в мега звезда. Grinning
Даниел Брюл нали се оплака (на майтап де), че танцът му в епизод 3 е бил орязан и се надигна страшен вой и хиляди хора се организираха да искат танца и от Марвъл даже преизпълниха апела им и пуснаха на официалния си ютюб канал, цял 1 час от таца, хахаха. За първи път виждам такъв бърз фенсървис.

Скрит текст:



Сега за епизода.
За 4 път пиша следното, епизодът е по-добър от предния и надгражда. Тази градация ми харесва.
4 > 3 > 2 > 1 Simple Smile
Толкова много неща се случиха, не знам откъде да почна. Но как може толкова малко да се пише в тази тема. Обидно е някак си.

Скрит текст:
Първо, видяхме как Бъки е преодолял зависимостта си от активиращата команда. Айо му е помогнала в Уаканда. Те/тя са го 'излекували'
Появата на уакандките бе много ефектна, а хореото на бойните сцени с тях невероятна.

Като цяло този епизод съдържаше някои от най-добрите хореографии на бойни сцени за последните години изобщо.

Имаше важна сцена, Шанън се изтърва и каза, че Брокера е мъж. Въпросът е дали работи за него? Според мен, да. Крайно време е да се разкрие кой е, защото не остана време. Само още 2 епизода и край.

Това което ми харесва и тук и в УандаВижън, е че повечето герои са сиви. Не само бели или черни. Вършат и добри и лоши неща. А отделно зависи и от гледната точка.
Разбирам я Карли, разбирам и Джон Уолкър. Това не ги прави добри, добри в техните си очи и в хората около тях и които им вярват. В случая даже Карли е много по-лоша, но Сам не спира да я защитава (а тя взриви невинни хора), докато той и Бъки така и не дадоха шанс на Джони (спасил сумати американски войници, герой с три медала, а и не е взривявал невинни хора), а в конкретния случай той хем си бе инжектирал прясна дозичка (огромна доза адреналин, сила и ярост в едно, неконтролируема) от последния серум и бе видял най-близкия му другар да бъде брутално убит. Е как да не превърти човека? Заставам зад него и го разбирам.
Но това му бе края като Капитан Америка. Да се надяваме, че няма да го очернят съвсем, ще прояви разум и ще предаде сам окървавения символ на Америка, Щита на Сам, а не да му го взимат насила, я Сам и Бъки в комбина, я началниците му. Още в епизод 5 според мен щита ще попадне в Сам.
RIP, Лемар а.к.а. Бойна звезда. Свестен тип беше, загинал защитавайки приятеля си.

Много ми харесаха сцените/разговорите между Джон Уолкър и Лемар.

И разбира се, Зимо. За втори пореден епизод засенчва всичко живо. Как само си играе картите не е истина. Страхотен персонаж и голям, голям, Даниел Брюл. Simple Smile

Абе каква стана тя, Сам и Бъки трябваше да са звездите на сериала, но всичките топ коментари и цялото внимание е към Зимо и Джон Уолкър. Единия с танца, другия с окървавения щит, което е абсолютен ШОК в света на Марвъл. Но не е само това, героите са им много по-интересни, а актьорите особено Брюл се справят чудесно. Сори Сам и Бъки, нищо лично, обичам ви, но сте скучни, особено Сам.

Тази последна сцена направооооооо, абе все едно гледах ''The Boys'' и как Хоумлендър разбива главата на някой. Е, поне това ни спестиха.

Не е истина :о

# 36
  • Мнения: 8 218
Наистина е много добре сериалът, изненада ме приятно. Но ще се съглася с Diavolo - Зимо им открадна шоуто. За Уокър само частично, само в този епизод надявам се ще е в центъра. За другите ти разсъждения съм май с противоположно впечатление.
Скрит текст:
Не харесвам Уокър още от самото начало. Първо той е минал през военната машина, която е промила всичко, освен това е водил битки, умирали са хора, приятели пред очите му. Дори по физиономията му си личи, че не е читав и съвсем нормално е серумът да направи от него чудовище. Както докторът навремето каза на Стив - серумът увеличава всичко - и силата, и доброто/злото в човек. При Карли нещата са съвсем различни - нейната цел е да помага на хората, в нея няма зло, а огорчение. Тя не е "машина" като Уокър, а все още дете сравнена с него. Като видя какво направи с Ламар се сепна, очаквам дълбоко да се разкайва и да преосмисли действията си. Не е имало, кой да ѝ каже, че с голямата сила идва и голямата отговорност. Ще го научи по трудния начин.
Сам наистина ми стои излишен, Бъки ми е интересния тук. И Зимо. Но, както писах и преди - Даниел Брюлми е любимец и дори само заради него бих гледала. Simple Smile

# 37
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Танца на Зимо веднага се превърна в меме  - то беше ясно че така ще стане.
Уокър е страшно нервен и агресивен, а този серум просто му засилва тези му качества. Сцената с Бъки беше много добре изиграна и направена, как се разплака в Уаканда направо ми се къса сърцето!

# 38
  • София
  • Мнения: 27 175
Нормално е човек минал и видял най-лошото да е по-чешит. 90% от войниците са такива. Не съм му фен, не ме разбирайте, но напълно го разбирам и не мога да разбера, защото зорлем искат да го превърнат в злодей, само за да изпъкне добричкия Сам. Правят лоша услуга на последния. Толкова много шоута съм гледал и знам как мислят повечето хора, усещам, че изтърват духа от бутилката... Wink И не, не го искам като Капитан Америка, не е достоен за щита, но не е лош човек. Три медала за храброст не се дават ей така. До тук намеренията му бяха добри. Да, работи за системата, но то и Стив работеше за тях, макар и по свой начин. Не може обаче всички да са като Роджърс. Той е единствен по рода си.
Да, Карли с убийството на
Скрит текст:
Лемар ще и прещрака нещо и това ще е точката на преучпване и връщане към по-светлата страна. Нищо чудно да стане партньор на Сам и Бъки и да действат в комбина срещу Джони и Брокера. Но фактите към днешна дата са, че тя съзнателно уби от дистанция, невъоръжени и невинни хора. А бяха изпълнили мисията, това бе ненужно и жестоко и дори Нико се сепна тогава. Джон е убил само един човек съзнателно и то в състояние на афект. И Нико не беше съвсем невинен, защото пряко участваше в убийството на Лемар, въпреки че Карли го стори.
По ирония на съдбата, Нико си отиде от любимия му 'Щит' Нали в началото на епизода разправяше на Карли, как е вярвал в доброто и в Капитан Америка като дете и в символа, който изобразява този щит. Стана ми жал за него, както и за Лемар, който бе достоен човек. Жалко, много жалко за последния.

Днес се порових малко, че вчера нямах време. Малкълм Спелман е казал, че в епизод 5 ще плачем?! :о
Ъх? Но няма повече инфо... WTF? Дали няма да дадат по някаква форма трибют за Черната пантера? Така и така замесиха уакандците. Или пък сълзите ще са от радост, както при появата на Люк в последния епизод на Мандо. Че ще се появи някой много обичан герой. Хммм, или пък ще умре някой обичан (ако не е Пантерата)? Е, то обичани истински са само трима в момента, нашите + Зимо, ама не вярвам да пипнат някой от тях, за първите двама е ясно, дори няма смисъл да се обсъжда. И другото за което намеква е, че ще има нов неочакван съюз/тандем, ако правилно съм разбрал, което мен лично изобщо не ме изненадва. То пластовете вече се разместиха.

Въпросът е кой дърпа конците на всичко това? Има една налагаща се хипотеза и тя е за
Скрит текст:
генерал Тъндърболт Рос от ''Невероятния Хълк' но честно казано на мен ми е все тая.'
По интересно ми е как ще извъртят нещата със Зимо. Ще умре ли, няма ли? Как ще избегне факта, че е белязан от Уаканда, т.е. няма измъкване. Айо никога няма да му прости, уф.
Иначе Зимо доказа, че си има една кауза и вярва в нея. Унищожаването на серума и супер войниците, имаше шанс да вземе доза за себе си, но дори за миг не се поколеба.
Според мен Зимо ще се опита да манипулира Джон Уолкър и да има неговата защита, но мога и да бъркам. Това ми се вижда логичния му ход, защото друг не му остава. Серум вече няма, а Карли е почти пречупена. Т.е. нямат кой знае каква полза от него оттук-нататък. И или ще го върнат в затвора или ще го убият.



# 39
  • София
  • Мнения: 5 828
Привет, изгледах.
Така, не съм голям фен на "отмъстителите" и на Марвъл, гледала съм някой и друг филм, без последния, та затова много неща не са ми ясни. Гледам основно заради Бъки   Sparkling Heart
Уокър кога е взел серум, нали се счупи шишенцето?
И освен това намекнаха в разговора с Лeмар, че медалите не са получени съвсем заслужено май.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 21:53 от Amidala

# 40
  • София
  • Мнения: 27 175
Бъкито е страхотен, Себастиан е чуден просто. Искаме го и в съседното шоу... Simple Smile
Не показаха кога взе шишенцето. Нарочно. Трябваше да се сетим, когато огъна тръбата с която тръгнаха да го удрят. Но още преди това имаше един кадър в който си тръскаше главата, или пък бе след това, не помня вече. Това също бе подсказка. Разговорът с Лемар се оказа решаващ. Уолкър се мисли за добър човек, приятелят му го окуражи, че серумът е серум и не зависи от него, а от човека. Ако е добър ще си остане добър, ако е лош, ще стане още по-лош. Засега Джон е на границата, от следващите стъпки зависи бъдещето му.

# 41
  • Мнения: 8 218
Бъкито е страхотен, Себастиан е чуден просто. Искаме го и в съседното шоу... Simple Smile
Не показаха кога взе шишенцето. Нарочно. Трябваше да се сетим, когато огъна тръбата с която тръгнаха да го удрят. Но още преди това имаше един кадър в който си тръскаше главата, или пък бе след това, не помня вече. Това също бе подсказка. Разговорът с Лемар се оказа решаващ. Уолкър се мисли за добър човек, приятелят му го окуражи, че серумът е серум и не зависи от него, а от човека. Ако е добър ще си остане добър, ако е лош, ще стане още по-лош. Засега Джон е на границата, от следващите стъпки зависи бъдещето му.

Чудя се как гледате. Дадоха го Уокър как взима серума и как си го слага в едно джобче. Беше се търколила една доза до някакво варели. Или имаш предвид, че не са дали кога го е изпил? Това наистина не са го дали.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 828
Но дадоха, че копието на една от жените му проби джоба и се пръснаха стъкълца. Някъде на 32-та минута.

# 43
  • Мнения: 8 218
Значи и аз толкова съм гледала Simple Smile

Редактирам се, пуснах да говидя - няма такова нещо, копието се забива в масата, но не видях да му къса джоба и да има падат стъкла. Минава през каишките на щита.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 21:57 от pticasprujina

# 44
  • София
  • Мнения: 5 828
По Нова ТВ започна Първият отмъстител, ще си го припомня.

# 45
  • София
  • Мнения: 27 175
Ох, така де, май говорим за различни неща. Под взе, имам предвид, че не дадоха как взе дозата. Шишенцето е ясно, че го взе и го скри в джоба. Вместо доза съм написал шишенце.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 654
Имаше коментар, че Марвел на този етап няма да включват нищо свързано с Черната пантера заради Чадуик. И ще внимават много дали и кога въобще да върнат героя. Не вярвам точно тук да се срещнем с крал Т'Чала. Да видим последните 2 епизода какво са приготвили.
Като цяло Сам и Бъки са си второстепенни персонажи, а като Зимния войник имаше повече присъствие.
Но вижте Локи очаквам вече да гръмне много откъм интерес и история.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 828
Крис Евънс се смее на новия Капитан Америка - https://www.youtube.com/watch?v=Twhy-VlTWZA

# 48
  • София
  • Мнения: 1 654
Последният епизод ще бъде касапница. Очаквам да видя Сам като Капитан Америка.

п.п. Много любопитна сцена след финалните надписи на епизод 5 Simple Smile

# 49
  • Мнения: 8 218
Що за серия беше това?! И кому е нужно? Почти цял епизод обяснения колко лош е живота на чернокожите, колко били подценявани онеправдани, пък колко са добрички и как си помагат. Та селска идилия ли нямаше, та психотерапия ли? Абсолютен пълнеж. Само 3-4 кратки момента, единия след финалните надписи, които си струват.
Ще си каже човек, че това не е сериал за комиксови герои, а екранизация по драматичен роман.

Дано да е само този епизод това.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 654
Е, трендът в световен мащаб е за чернокожите. Помниш миналото лято какво беше в Щатите. Вкарват елементи, за да не се чувстват пренебрегнати. Файги няма избор, ако иска Марвел Вселената да продължава да просперира.

Иначе за куфара дето получи Сам от Уаканда, сега се замислих, че би било твърде очевидно да е костюмът на Стив Роджърс. Аз стрелям в тъмното с този на пантерата Simple Smile

# 51
  • Мнения: 8 218
Хмм, дано не е никое от двете, че страшно ще се разочаровам. Да не гласят Маки да замести Чадуик?! Тогава ще заорат дъното Дисни.
Но не вярвам, той си е Сокола, няма как да стане Пантера, а и е чужденец за Уаканда.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 654
Просто предположение. Така ли иначе отрекоха да видим скоро нещо свързано с Черната пантера. Целият епизод беше как ще е грешка Капитан Америка да е черен. Но натам вървят нещата.
Май се и разбра, че полицайката е към лошите. Изпрати франсето да помага на Карла.

# 53
  • Мнения: 8 218
Шарън не е полицайка!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 654
Беше към екипа на Стив, та затова още си я броя Grinning

# 55
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Един от най-добрите епизоди. Цялото ми внимание и фокус бяха вкоренени от  първите секунди до последните!
Шарън най-вероятно работи за Power Broker.
Интересното сега е от какво е изработен новия щит на Уокър?


# 56
  • София
  • Мнения: 1 654
На мен цялата сцена ми напомни на Железния човек (2008), когато Обедая си доработи собствен робот-костюм Simple Smile

Трудно бих повярвал, че е намерил вибраний.

# 57
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах и аз преди малко. С противоречиви впечатления останах, по-скоро добър епизод все пак. Но линията поне при мен всеки епизод да награжда спря до тук. Прекалено дълъг ми дойде с толкова много обяснения, повечето излишни, а и бяха ясни, с нищо не доразвиха историята. Тези политически подмятания ги очаквах отдавна, даже много закъсняха, но бях подготвен и се бях примирил. А и когато става въпрос за Капитан Америка и комикса, винаги е имало политически заигравки, повечето неудобни. Още от юмрука в лицето на Хитлер (брой 1), когато Америка още не е официално във война с Германия, премине се през войните в Корея и Виетнам, вълненията около Мартин Лутър Кинг и т.н.
Скрит текст:
Най-скучно беше когато ремонтираха лодката. Най-хубавия момент бе сцената на Бъки и Зимо, страхотни и двамата, как само играеха с очите си, с лицата си. Много ми хареса играта на Уайт Ръсел в този епизод. Героят му е многопластов и има бъдеще във Вселената на Марвъл и следващите проекти. Видяхме трансформацията му в US Агента, като сам си направи щит. Хаха, егати пича. Само че този щит би трябвало да е чуплив, защото е самоделка, няма Вибраний. Гравира си медалите обаче. Малко егоманиак си пада. Предполагам, че в последния епизод ще погне Карли и моята прогноза е, че ще я убие. Тази луда жена трябва да бъде спряна, в краен случай вкарана в затвора. Мислех си, че ще се опомни малко какви ги върши особено след като убие невинния Лемар, но тя е станала още по-кръвожадна. Така че нищо чудно за последно да видим Сам и Бъки в комбина по неволя с Джон Уолкър.
Появи се 'Мадам Хидра' от комиксите. Троен агент, внедрен от комунистите в програма Левиатан в ЩИТ, а след това се внедрява и в Хидра. Според мен тя работи за генерал Тъндърбол Рос и иска да вербува Уолкър, но ще видим, тази линия може да поеме в която и да е посока.
Тъй като уакандците казаха, че пращат Зимо във водния затвор, от Капитан Америка филмите и единия от Авенджърите, а Тъндърбол Рос ръководи затвора, то явно, ще гледаме Зимо и нататък в следващи проекти, но неговата линия според мен в шоуто приключи.
Шокирах се като видях как Шарън Картър заговорничи с Жорж Батрок и че тя го е освободила от затвора и тя го е пратила на мисията от епизод 1, а сега му даде оръжие с което да помогне на флагсмашърите?!?! WTF??? :o
Не искам да бъде лоша, харесвам и героинята и актрисата. Според мен си играе своя собствена игра и ще прецака Карли и останалите. Но най-вероятно точно тя ще е Пауър Брокера, а си мислех, че ще е мъж, защото нали в предния епизод. тя каза, ''Той'' за Брокера, т.е. в мъжки род. Но разбира се може и да лъже просто. Но нз, и да е тя и да не е тя, важното е какъв е нейния план и как ще си изиграе картите. Може и тази Вал, а.к.а. Мадам Хидра да е Брокера, защото видимо знаеше всичко за Уолкър, но това е твърде очевидно, така да я представят и твърде лесно, без никаква предистория преди това. По-скоро я билдват за друга роля и посока, свързана с Тъндърбол Рос и някакъв бъдещ негов отряд от антигерои е най-логичното нещо което мога да предположа.
Това в куфарчето на Сам са нови крила от Вибраний и нов Капитан Америка костюм, също от Вибраний. Така Сам, или бъдещия Капитан Америка ще е защитен перфектно, тъй като той няма някаква своя си суперсила, обикновен човек е. Не вярвам да е нещо друго. Бъки иска Сам като Капитан Америка, а и знаем, че Уаканда са много напред с технологиите, имат и Вибраний, най-здравия и рядък метал в MCU.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 20:13 от Diavolo

# 58
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Именно.  няма как да няма политически теми, защото точно капитан америка е един ако не и най- политическия герой от Марвъл.
Аналогии с предишни филми има много, дори и в музиката. Има аналогия към civil war както и към winter soldier  Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 1 654
Това за костюма на Сокола от вибраний и този на Капитан Америка в едно, изглежда най-логичното. Ще видим в края на седмицата.

Впрочем вече се заговори и за сезон 2. Явно интересът към шоуто е задоволитен за Марвел.

# 60
  • Мнения: 8 218
Ееее, не. Изгледах финала - тотал щета! Как може да започнеш толкова силно и да завършиш толкова зле. Не знам какво са замислили за втори сезон, но за мен финалът се оказа тотален булшит. Е, американците предполагам ще си го харесат, особено черните.

Абсолютно съм разочарована.

# 61
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Аз пък съм супер хепи! Какво точно те  разочарова? Това че Сам е новия капитан америка ли? това се знаеше още много преди да започне дори първи епизод от сериала, Сам е Капитан Америка и в комиксите, не разбирам негативното  и пренебрежително "само черните ще си го харесат" - това изобщо не е вярно, да не говорим че е и доста грубо изказване, личните ти предпочитания за раса и цвят нямат нищо общо  и не мисля че трябва да имат  място в тази тема. Ако не ти е харесал заради нещо друго в сюжета, ок- но да казваш че финала е провал само, защото Сам е черен.... ами за мен това си е чист расизъм.
 
Сега да се върна към по -хубавите неща.
 Много хубав финал. Много ще ми липсва, петък си беше моя специален ден, в които винаги чаках с нетърпение и всеки път когато седна да го гледам си беше моя специален  момент.  Надеждите за втори сезон са големи така че... Чакаме ! Simple Smile Grinning  

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 14:02 от Deathcrush

# 62
  • Мнения: 8 218
Deathcrush, разсъжденията ти относно моето разочарование са в съвсем грешна посока. Нито ми пречи Сам да е Капитан Америка, нито че е черен, а това че повече от половината серия мина в политическа пропаганда в унисон с цялата кампания Black life matters. Ами да, нали трябва да са в тренда. Аз очаквам от такъв вид филми/сериали друго.  Добре че беше Зимо да отсрами работата, Бъки с признанието и сцената след надписите. Останалото беше бла-бла-ла, дрън-дрън-дрън, както обичаше да казва един от учителите ми по английски.

# 63
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Вече писах и аз, и други хора- сериала няма как да НЕ е политически, защото става дума за Капитан Америка, а той е най-политическия герой в Марвел. нещата не са направени, за да са в унисон с Black life matters - направени са така, че да са в унисон с първоизточниците, а именно - комиксите! Историята на капитан америка е свързана с политиката  още от времето на Хитлер.

# 64
  • Мнения: 8 218
Абе, политика, политика, но с мярка, а тук са предОбрили. 20 мин. (ако не и повече) от 40 да са политика -- не, мерси.

# 65
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Всеки е свободен да има мнение.
Сериала не е перфектен, но за мен беше един много добър сериал с много силни сцени, много добра екшън хореография и много присъствие от страна на актьорите.  за мен това го прави на ниво по -високо от средното, а такива хора, които са подразнени или разочаровани - ами  винаги има и такива и в това няма нищо лошо, това го прави дори още по-интересен.   Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах преди малко

Скрит текст:
Не ми хареса като цяло епизода, очаквах повече като за край. И тук се получи като като с Уанда. Макар там като цяло нивото да бе цялостно по-високо. Издразних се, че превърнаха любимката ми Шарън Картър в злодей. Последната надежда излетя с посткредит сцената. Тъпооооо. Освен това тя бе твърде очевиден избор за Брокера. Толкова очевиден, че чак го отхвърлих като нелогичен, хахаха. И може ли да ми обяснят, защо тогава уби най-ценния си актив, учения, който и помагаше със серума??? Защото точно тя даде адреса му на Сам, Бъки и Зимо в Мадрипур. Логика нулева! И по дяволите защо винаги е сама, ако е истински бос в подземния свят 100% ще има охрана или хора около нея, а видиш ли тя която има толкова много какво да губи ми се разхожда сама като някакъв супергерой, а тя не е такъв и няма никакви сили и не е взимала и серума. Оказа се, че е и садистка, визирам сцената със смъкнатата кожа от лицето на единия флагсмашър в колата. Кому бе нужно?
Другия адски слаб момент, не само в епизода, изобщо ахилесовата пета на целия сезон. Флагсмашърите и главно Карли. Толкова безинтересни и скучни антагонисти не съм срещал скоро. А Карли буквално до края аха да я изкарат неразбраната светица. Върха беше когато Сам малко след като спаси хората в джипа (поредна умишлена акция на Карли да убива хора) и хоп, не искал да се бие с нея видиш ли. И после не била терорист, та чак на ръце я понесе като умря, все едно някакъв обичан герой си отиде. Много лоша линия. Недописана и развалена. И Файги и компания сами са си виновни, защото са махнали умишлено всички планувани сцени с вируса с който правителството е целяло да редуцира бройката на някои хора неудобни от Сековия, Латвия и пр. За да не се стряскат хората и да няма спекулации с ковид-19. И от там цялата им кауза и борба отиде на кино. Аз така и не разбрах за какво точно се борят и защо трябваше да ми пука за тях??? Знам само, че Карли бе завършен психопат и убиец. Сори.

Е, след тези две неща няма как да съм доволен.

Това което ми хареса бе трибюта за Айзея Брадли и играта на актьора. Просто бе великолено заснето и изиграно.
И момента в който Джон Уолкър напълно заслужено получи втори шанс, защото човека си скъса задника от работа и щеше да е безумие да го очернят още повече. Тук познах, че ще си помогнат в последната битка, хареса ми как си кимаха и кратките майтапчета и намигвания помежду им.
Сам официално вече си е Капитан Америка. Това бе ясно, още в началото го писах. Едва ли е изненадало някого, а и все пак лично Стив Роджърс си го избра. Хареса ми като цяло начина по който Сам преоткри себе си и разбра, че е направил грешка като се е отказал от Щита. За това разбира се помогна много и Бъки.
Бъки също се разкри пред Накаджима (макар точно тази сцена малко да я претупаха), пребори демоните си и като цяло бе сърцето и душата на шоуто.

Вал каза нашия приятел Зимо, а той е в ‘Рафта’ който се ръководи от Генерал Рос, т.е. за мен (но не потвърдено) Вал работи за/с Тъндърбол Рос.

Ами това е.
Екшъна бе добър, но липсваше 'Уау' момента. Без изненади, без изненадваща поява. Голям хайп, който си остана само хайп.

Вярвам, че Локи ще е много по-добър от това.

за епизода: 6.5 / 7.0
за сезона като цяло съм доволен - 7.0 (минимум) / 7.5 (реално) / 8.0 (макс) (но можеше много повече ако си бяха изиграли картите по-добре).

Финално, УандаВижън за мен бе по-стойностното шоу. Много по-ясна концепция, много по-добре конструирано и с много повече мистика. Поне с една кръгла единичка отгоре по десетобалната, което не е никак малко.

Чакаме Локи! Simple Smile

# 67
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Има доста добра и логична теория че милата Шарън всъщност не е толкова "мила" и е била злодей от самото начало, просто е много умна и си изигра правилно картите , затова всички я приемат за добрия герой. Успя да излъже всички!
 Що да е сама, никак не е сама, има си шофьори има хора много зад нея, а човека с когото говори по телефона със сигурност веднага ще излезе на преден план ако нещо стане с нея, това че няма физически бодигарди близо до нея не значи че ги няма изобщо, може да дебнат в сенките или да се маскират като цивилни, точно в това и е силата на нея и манипулацията - идеята е да не се набива на очи.

За  развръзката на Уолкър пък изобщо не съм съгласна - той нито получи опрощение, нито го  заслужи. Супер щастлив крещи "върнах се, върнах се!" , но наистина научи ли нещо от това, научи ли се че не е ок да пребиваш беззащитен човек лежащ в собствената си кръв на площада пълен с хора и молещ за живота си? Никога не съжали и никога не се разкая за това,което направи. Не, той не заслужава опрощение, защото нищо не научи от грешките си.

# 68
  • София
  • Мнения: 27 175
Шарън за малко да я убият. Каква протекция имаше? От кого? Тя е изпълнена с реваншизъм, върти големи сделки, има големи планове и въпреки това напук на всякаква логика се впуска в луди преследвания и екшън сцени, които могат да убият на секундата. Принципно не е характерна за престъпните босове подобна изява. Не ми е реално, а стои яко насилено и недомислено. Та както писах, няколко сантиметра по-нагоре да бе изстрела и щеше да е мъртва, отърва се на косъм. И не за пръв път... И отново, ако тя е (а я разкриха, че е тя) Брокера, то защо си унищожи най-ценния актив със супер ламерската си постъпка да разкрие местохонахождението му? Ок, дори и да го е направила с мисълта, че Бъки и Сам няма да му направят нищо и че така евентуално би разсеяла всякакви съмения за себе си (не че Бъки и Сам са се съмнявали някога в нея, дори и за секунда), то при положение, че Зимо е с тях, а тя знае много добре от какво е обсебен той и на какво е способен, и въпреки това им каза къде да намерят учения, за мен лично това бе голям 'плот хол'
Иначе да, изманипулира всички, спор няма. Даже според мен тя уби Карли за да защити тайната си отколкото да спаси живота на Сам, който между другото не бе застрашен, защото куршум не може да пробие костюма му от вибраний.

за Уолкър,
В крайна сметка за всичките 6 епизода уби само един човек. Карли колко уби? И колко още щеше да убие? Това бе най-малкото, което заслужаваше особено на фона как Сам носеше трупа на Карли като някакъв трагично жертвал се за каузата герой. WTF?!
Джони бе под афекта на смъртта на най-близкия си другар и под пресния афект на самия серум. Две в едно. Не оправдавам постъпката му и е ясно, че не е достоен за щита и титлата, Капитан Америка, но не е лош човек изначално. Може и да стане такъв занапред. На ръба е, както се казва. Иначе да, погледнато от твоята гледна точка, това също може да се каже, че бе малко насилен и увисващ момент. Просто на мен ми хареса, защото харесвах героя, но тези, които не го харесват със сигурност има от какво да недоволстват. Т.е. още една слабост в завършека на сериала, но пак казвам, погледнато от тази гледна точка. За мен лично, това не бе от най-големите проблеми и останах удовлетворен.

Но не искам да завършвам с лошо. Сериалът генерално все пак ми хареса. Просто очаквах повече, това е. Личи си че са имали и други идеи, че някои неща стоят недовършени или счупени, но не ние носим вина за тях и просто не мога да си затворя очите. Повечето ми мнения бяха положителни и го хвалих, но финала ми увисна просто обобщаващо погледнато.
Все пак екшън сцените бяха страхотни, Сам и Бъки генерално бяха ОК (може би трябваше да имат малко повече сцени тип Смъртносно оръжие), Зимо и Уолкър ще се запомнят. Билднаха героите, оставиха маса открити линии, които да експлоатират занапред.

# 69
  • Мнения: 8 218
Няма как да не се съглася с всичко, което си написал. Аз съм от хората, които изначално не харесваха Уокър, но накрая някак си му симпатизирам, нещо, което не мога да кажа за Сам. Него си го харесвах, а накрая ...пресилиха образът му до степен да ми е неприятен, някакъв лаладжия, а не Капитан Америка. Първото, въпреки щита, костюма и крилата от вибрании го биха като маче у дирек, но хайде, приемам че не е супер войник и тези неща не са му достатъчни. После, вместо да се позаинтересува за ранен приятел/колега/ той тръгна да изнася трупа на Карли, която изтрепа сума ти народ. Пак подчертавам, до момента Шарън не е дала каквито и да е индикации, че работи срещу тях, даже им помогна, само ние знаем, че нейната игра е друга. И после като се спусна отгоре, като "ангел" носещ тялото на Карли и ми призля вече. Но не, трябваше да изнася прочувствена реч пред камерите и всички да кимат одобрително. Еми, сори, ама това не е моята представа за Капитан Америка. Така ли ще се бори с "лошите" - ще ги събере и ще им изнася поучителни речи докато умрат от скука ли? Най-слабия образ в сериала, но пък Маки съм го гледала и в други филми и май толкова си може.

Виж за Шерън имам известно съмнение,  че тя е Брокера. По скоро ми се стори, че ги остави да повярват на предположенията на Карли. Малко като телефонните измамници. Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 1 654
За мен също слаб финал на сериала. Сякаш и доста неща бяха изтрити. Реално Сам бе Капитан Америка и накрая пак той бе с щита. Също не одобрявам как носеше Карли като голям герой жертвал се за страната. Много нови неща нямаше. Представиха ни US Agent като в комиксите, а Шарън работи за лошите. Нямаше препратки и към предстоящите филми.
Умерено начало, силна среда и разочароващ край на Капитан Америка и Зимния войник.

Попрегледах и други мнения. Не знам дали е вярно, но сезон 2 няма да има. Историята продължава в Капитан Америка 4.

За агент Картър пък споменават, че това е скрул.

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 15:17 от Mandalorian

# 71
  • София
  • Мнения: 27 175
Това че е 'скрул' се говори много и отдавна, но аз не се хващам.
Ще е мега тъпо. Сори ама без такива тъпотии.

Още едно нещо ме издразни. Когато Карли бе равностойна а на моменти надделяваше в битката срещу Уолкър. И двамата имат серум, така че са равни, обаче той е мъж и то трениран в армията и с три медала ветеран, а тя е 60 кг. жена. Тъпо.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 654
Темичка за Локи имаме ли или още е рано?

Премиерата е за началото на юни Simple Smile

# 73
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Ще направя тема за Локи, но мисля че още е рано.  Нека поне май да дойде. Wink

И Шарън няма как да е скрул, защото носеше маска подобна на онази която Черната вдовица носеше като маска. Ако беше скрул нямаше да има нужда от тази дегизировка.

# 74
  • София
  • Мнения: 5 828
А какво е скрул?

# 75
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101

Гледай Капитан Марвел ако  не си - там  са представени. Wink
Иначе накратко- това е раса извънземни, които притежават способността да променят външността си спрямо всеки, шейпшифтъри.
 Повече инфо  тук -> https://marvelcinematicuniverse.fandom.com/wiki/Skrulls

# 76
  • Мнения: 634
Това че е 'скрул' се говори много и отдавна, но аз не се хващам.
Ще е мега тъпо. Сори ама без такива тъпотии.

Още едно нещо ме издразни. Когато Карли бе равностойна а на моменти надделяваше в битката срещу Уолкър. И двамата имат серум, така че са равни, обаче той е мъж и то трениран в армията и с три медала ветеран, а тя е 60 кг. жена. Тъпо.

Даа, това и аз го забелязах. Като цяло съм разочарована от последния епизод, хем нямах очаквания. Прекалено бозаво ми дойде и претупано. Никоя сюжетна линия не се разви пълноценно в сериала, за да стигне до логичен край. Много си личи, че са прибързвали, че са рязани неща и като цяло историята стои доста скалъпено. Най-богатите и влиятелни хора си промениха мнението за секунди, защото им дръпнаха една прочувствена реч. Да, бе, ей сега ме убедихте.

# 77
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Най-богатите и влиятелни хора си промениха мнението за секунди, защото им дръпнаха една прочувствена реч. Да, бе, ей сега ме убедихте.

Най- богатите и влиятелни хора обикновено са и най-големите идиоти и взимат грешните решения. Така че една добра реч, дори и да не им промени мнението, поне може да им отвори очите за много неща.

Общи условия

Активация на акаунт