Преса за обем и снимка.

  • 3 050
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 812
Аз пък си правя обем с преса за вафли отгоре, защото иначе на другия ден косата ми е мазна вече. Това е единственото ми решение за сега.
Някой ако е открил друго решение срещу омазняването , не толкова демоде, моля нека сподели.

# 16
  • Мнения: 2 634
Гориш си косата. Ползваш ли добра козметика? Има страхотни шампоани на Керастас, специално този за обем си е точно за такива коси. А че дензифик-а пресушава, не съм съгласна. Ако се ползва маска или балсам след него, си е супер. Малко заплита косата, но пък дава добър обем и я сгъстява малко.

# 17
  • Мнения: 10 999
Може ли да снимате този дензифик шампоан.

# 18
  • Мнения: 2 634


Ето този е.

# 19
  • Мнения: 4 302
Гориш си косата. Ползваш ли добра козметика? Има страхотни шампоани на Керастас, специално този за обем си е точно за такива коси. А че дензифик-а пресушава, не съм съгласна. Ако се ползва маска или балсам след него, си е супер. Малко заплита косата, но пък дава добър обем и я сгъстява малко.
А заплитането от какво идва според Вас? Използвала съм го и споделям личен опит.
Прочетете и в темата за професионална козметика за коса какво е всеобщото мнение за него ..

# 20
  • Мнения: 2 634
Няма нужда да чета в темата, полэвам Керастас от много години, вкл. и таэи серия. Аэ си го обяснявам не с пресушаване, а просто със състава на шампоана, който попринцип е эа обем и против косопад. Шампоаните, които дават ммого обем често са лишени точно от съставките, които утежняват косата като масла и т.н. (на човек беэ обем не бих препоръчала оранжевата серия например....). Не винаги эаплитането эначи сухота и дори и при някои да е така-при мен лично тоэи ефект отсъства след маска, която така и така си полэвам след всяко миене. Има много доволни хора от таэи серия и такова нещо като ,,всеобщо" мнение, което още по-малко да е равноэначно на истина, няма. Полэвала съм всички серии на Керастас, имам продукти на 5 от тях и Денэифик ми е една от любимите. В нета има и много положителни реценэии....

# 21
  • Мнения: 4 302
По принцип Денсифик е уплътняващ шампоан, не знам защо го представяте за обем. Серията за обем на Ф. Кингсли например никога не ми е пресушила косата, а те са с доста изчистен състав!
Използвала съм уплътняващи серии и на Керастаз и на Кевин Мърфи и на Екрю /винаги с балсам или маска след това/ и резултата винаги е бил изсушена и заплетена коса!

# 22
  • Мнения: 812
Наистина си я горя , но пък и не мога да отделя толкова финанси за такива продукти за коса. Ползвам Tresemme , Здраве и т.н

# 23
  • Мнения: 2 634
Уплътняващите шампоани дават често обем, всъщност това е и смисълът им. Повече коса=повече обем, денэифик е и анти ейдж серия, эа иэтъняваща коса, на която й липсва плътност, т.е. И обем. Шампоанът работи в дългосрочен план чреэ стемоксидини и в краткосрочен-чреэ придаване на моментален обем. Не ми се спори эа субективни мнения. Аэ каэвам при мен как е, както и при други мои поэнати. От дългогодишния ми опит с проф. коэметика съм категориэирала подобни шампоани като обемни дори при моята лъвска грива. Към таэи графа, но с по-малко действие откъм моментален обем, е и шампоана на гроу горджъс.

Не раэбирам къде е проблемът...
П.с. кристал, може би твоята коса просто е прекалено суха от боядисване или други неща, предраэположение и не понася денэифик дори и след маска. Моята не е суха, сменям и с други шампоани и маски на всяко 2,3то миене и може би от това се получава балансиращ ефект. Но като цяло много се драэня като хората почнат да обобщават, че някой продукт не е добър, само эащото на тях не им действа добре.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 10:04 от snowwhite12

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Косата се заплита, защото косъма е все още отворен, затваря се с балсам, а не с маска. Шампоанът отваря косъма, маската също отваря косъма, идеята е съставките да проникнат дълбоко и да помогнат според предназначението им. Всичко трябва да приключи с балсам, за да има смисъл цялата терапия. За мазна коса и обем, балсамът се слага само по дължините. Купете си четка за мокро и лесно разресване и срешете с маската под душа. Последно изпозлвам на Кевин мърфи балансиращ шампоан+ балсам ейнджъл уош, сменям с Филип Кингсли балансиращ и си купих Суперплекс Кератинов шампоан. Последният дава най-добър обем, но се омазнявам доста по-бързо от останалите. Следаващият ще бъде този на Керастаз, който тук обсъждате.
Евтините шампоани не заплитат толкова, защото имат силикони, които правят косъм отвън загладен и лъскав, но нямат терапевтичния ефект на професионалните шампоаним, които са без парабени и SLS.

По темата- аз живях малко навън, където никой не слага вафли, даже и скрити. Научих се да се грижа добре за косата си, редовно я мия, поддържам я здрава с хубава козметика, дори с редовно сушене. Използвам ролки за обем, където ефекта е на издухване със сешоар.

# 25
  • Мнения: 4 302
Напротив, използвала съм го в момент, когато косата ми беше в перфектно състояние.
Сега след обезцветяване през миналата пролет и лято не бих си и помислила да го използвам, не съм мазохист да си го причинявам.
Проблемът /ако може въобще да се нарече такъв/ е че Вие не приемате чуждо мнение. Виждам, че сте си допълнили коментара и сте описали, че имате "лъвска грива" .. е, за такива, които не са с такава грива ефекта е малко по-различен, ако така се разбира по-ясно.
Скрит текст:
Не раэбирам къде е проблемът...
П.с. кристал, може би твоята коса просто е прекалено суха от боядисване или други неща, предраэположение и не понася денэифик дори и след маска. Моята не е суха, сменям и с други шампоани и маски на всяко 2,3то миене и може би от това се получава балансиращ ефект. Но като цяло много се драэня като хората почнат да обобщават, че някой продукт не е добър, само эащото на тях не им действа добре.

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 13:04 от krystall

# 26
  • Мнения: 2 634
Аз определено не приемам Вашето мнение, но защото исках да подчертая, че само защото в темата не се харесва продукт, не значи, че той си няма фенове. Има, и то големи и според мен е ефективен. Както и да е.

Да, косата ми е с много обем и мисля, че точно на такива коси си личи дали продукт придава обем, ако дори те усещат ефекта. Принципно не бих видяла разлика от по-слаби продукти. Или друг пример: една изтощена коса ще се зарадва на повечето хидратиращи продукти, но една изклчително добра маска с уау ефект, ще даде видим резултат и при коса, която принципно си е в добро състояние.

Дискусията е излишна в крайна сметка след като момичето няма намерения да ползжа нито денсифик, нито каквото и да било от предложените...

https://www.hair-shop.com/kerastase-densifique-shampoo-densite-1 … -gratispumpe.html Тук пише дори, че е за обем. Grin

Последна редакция: ср, 10 фев 2021, 12:19 от snowwhite12

# 27
  • Мнения: 4 302
Grinning Grinning Grinning
Предложих да се прочете в другата тема, защото там момичетата споделят и типа коса и как им се отразяват продуктите, не за друго! Най-малко пък, за да Ви убеждавам колко не става шампоанът!

# 28
  • Мнения: 2 634
Аэ предлагам да не се иэлагаме повече, и двете явно си имаме мания към шампоани, эа да спорим по тоэи начин эа тях... всеки да си полэва това, което си энае. Joy

# 29
  • Мнения: X
Към авторката - изобщо не четете мнения на разни жени с гъсти коси, такива с дебел косъм, а още по-малко на такива, "живели в чужбина", ще кажеш, че това, което се прави там, е НАЙ и винаги е по-добро от българското. Аман от чуждопоклонници.

Точно добре направените вафли са тези, които остават незабелязани. И това, че някой си не ги е видял, не значи, че не се използват. Напротив!

Например VOLOOM Volumizing Hair Iron е доста известна и използвана в Америка преса, но предвид цената ѝ, която в немския амазон е близо 200 евро, може да потърсите по-евтина алтернатива.
Аз лично си поръчах на Елеком с такъв тип зъбци и ще пиша допълнително дали съм доволна. Моделът е ЕЛЕКОМ ЕК-8138. Има клипче в интернет, на което се вижда какви вафли се правят с нея. Може да потърсите такъв тип оребряване на плочите и на други марки.

Лично аз съм доволна от една друга преса на Елеком - модел ЕК-45. Зъбците са ситни и много остри, които позволяват косата да се пречупи, като по-този начин се задържа по-дълго време обема.

Използвам ежедневно преси за обем повече от 15 г., с коса дълга до кръста съм, тънка, мека, и не - не цъфти и не е изтощена от пресата. Имала съм проблеми единствено след дефицит на витамини.
Не понасям да слагам продукти за обем на косата, харесва ми да я чувствам чистичка и мека след като я изсуша, а това е възможно единствено с преса.
И не, не правя главата си квадратна с пресите. Ако познаваш косата си, знаеш формата на главата си, подбереш правилната прическа, никой няма да забележи вафлите.
Демоде са квадратните глави. И налагането на мнение.
На мода е намирането на решение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт