Е. Коли антибиотици и ранна бременност

  • 2 380
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте, мами!
Без да знам и подозирам, че съм бременна в 3г.с  към 4 започнах антибиотик Бисептол, заради цистит. В края на 4г.с седмица при прегледа ми при АГ се видя плодно сакче, пуснах урина и се изолира ешерихия коли. Продължих бисептола общо 6 дни го пиех, доктора ми предписа утрогестан 3х2 вагинално и дуфастон 3х1. Но бактерията се оказа много упорита и ще започвам нов антибиотик Аугментин, спада в групата на пеницилиновите антибиотици. В момента съм в средата на 5 седмица.Някоя от Вас пила ли е антибиотици по време на бременността, още повече в ранна бременност като мен (началото на 2 месец)? Има ли риска за бебето според Вас, докато се формират органите толкова рано?
Как се разви бременността Ви?
Много съм притиснена, това ми е много желана бременност след 2 неуспешни. Ще се радвам да споделите мнение.

# 1
  • Мнения: 2 352
Докато бях бременна се наложи 2 пъти да пия антибиотици- във 2 и 4 месец. По опасно е да не се лекува налична инфекция. Има антибиотици, които не преминават през плацентата и не влияят на плода, такъв е Аугментин.
Имах лека и безпроблемна бременност, детето няма проблеми.

# 2
  • Мнения: 61
Докато бях бременна се наложи 2 пъти да пия антибиотици- във 2 и 4 месец. По опасно е да не се лекува налична инфекция. Има антибиотици, които не преминават през плацентата и не влияят на плода, такъв е Аугментин.
Имах лека и безпроблемна бременност, детето няма проблеми.

Благодаря Ви за мнението . Много съм се притеснила за плода. Дано всичко е наред!

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аугментин е подходящ за бременни,а още по-добре ако може Амоксиклав(няма странични ефекти). Всичко с бебето ще е наред.

# 4
  • Мнения: 61
Аугментин е подходящ за бременни,а още по-добре ако може Амоксиклав(няма странични ефекти). Всичко с бебето ще е наред.
За сега решихме да почнем Аугментин предвид ситуацията ми, надявам се да изчезне тази гадна бактерия и да се успокоя. Благодаря за мнението

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
Може да пиете също червена боровинка, тя няма да ви навреди и ще ви помогне да изкарате бактерията както и прием на много вода.

# 6
  • Мнения: 83
Здравейте мами,тези дни разбрах че съм бременна около 5 г.с. За съжаление обаче през цялта 4 г.с пих 5 дни по 2 таблетки сефпотек и 1 доза флуконазол заради открита инфекция уж хваната в началото. Според вас има ли повод да се притеснявам защото ще откача а час за АГ имам за 6 седмица...

# 7
  • Мнения: 15
Здравейте мами ! С мъжа ми опитваме за бебе, но сега ми се налага да пия антибиотик(Доксициклин стада) понеже имам анкне, та въпроса ми е дали това пречи при бебеправенето ?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз бих изчакала с опитите.

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте дами. За съжаление и при мен ситуацията е подобна. Имах пневмония и без да зная, че съм бременна си направих рентгенова снимка и след няколко дневен прим на Амоксиклав преминах към Лефлокс 500 за продължение. Някоя от вас пила ли е този антибиотик Лефлокс в ранна бременност?

Общи условия

Активация на акаунт